Piknik - potrebujem pomoč!

SaraKay  

član od: 14.3.2002

sporočila: 19

tema odprta - 10. jun 2002 15:39 | ogledi: 5.890 | odgovori: 11

Torej - prirejam piknik na prostem za vesoljno sorodstvo. Klasika-žar...kotletki, čevapčiči, perutničke, ražnjiči...ni problem.

AMPAK - v žlahti imamo tudi nekaj vegetarijancev - kaj ponuditi le-tem, da ne bodo lačni???

PROSIM, PROSIM - SVETUJTE !!!

SaraKay

Temo je spremenil(a) SaraKay dne 10. jun 2002 15:40:13

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

11. jun 2002 8:56

Moj predlog : -vegetarjanske klobasice iz tofuja oz. podobnih kombinacij. Dobiš jih v hladilnikih dobro založenih trgovin. - pečena zelenjava malancani, bučke, paprika - veliko mešanih solat - šobska, grška, tunina, koruzna, ali pa po tvoji fantaziji - pečene ribe na žaru npr. sardelice + tržaška omaka - omake ne le ajvar, senf... - nastavi še sir v kombinaciji s sadjem (en krožnik - tudi kot dekoracija - pa tudi ne vegi imajo radi spremembo) - zelenjavo v obliki nabodal (da ni le narezana, pa vržena na žar) Veliko je tudi, kaj vidi oko. Moj brat je bil nekaj časa vegi, pa so pikniki izgledali podobno. Veliko uspeha ! Barbara Cuzak

neznan uporabnik

11. jun 2002 9:34

u, jaz sem zadnjic probala paprike, ki sem jih napolnila z mesanico skute in fete (sira) ter vrgla na zar. mmmmmm! samo naj bodo paprike podolgovate :) bucke, narezane na kolobarje, popeces na eni strani, jo obrnes in nanjo polozis rezino sira. mmmm. enako z melancanami :) ali pa zbite jajcne omlete, narejene kot zrezki iz mletega mesa, le da zmesas skupaj jajca, moko, drobtine, sol, poper, kaksno zacimbo tipa majaron, petersilj (neke vrste frtalja) in speceno na zaru. v bistvu dokaj tezko vprasanje.. pri nas jedo bolj ali manj meso :)

neznan uporabnik

11. jun 2002 14:58

Hja, piknik za vegetarjance zna biti res problem. Nekdo je omenil sir. Iz prve roke vem, da vegetarjancem vsi ponujajo sir in se jim vsem že malo gabi, ker izpade, da vegetarjanci jedo samo zelenjavo in sir, pa to ni res. Za tiste, ki jedo ribe je rešitev na dlani. Lastne izkušnja mi pa pravi, da je bolj od same vrste rib pomembno to, da so res sveže. Postrv, ki si jo šel iskat v ribogojnico (se pravi totalno sveža) in je bila max 2 uri nasoljena in naoljana v paci v hladilniku je vsaj za moj okus 100* boljša od najboljše orade, ki je svojo usodo dokončevala na ledu. Pri nas na pikniku večkrat v kotličku skuhamo kako ne-mesno enolončnico. To imajo vsi radi, tudi zapriseženi mesojedci, pa tudi dogodek je nekaj posebnega, ko otroci mešajo po brbotajočem kotličku. kacajdr

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

11. jun 2002 18:31

He, ne se bat vegetarijancev . Kot so omenili že nekateri pred mano, se da na piknikih "nafutrati" tudi nas, ki ne jemo mesa. Če niso pravi vegetarijanci, ampak samo ne jejo mesa, so fina varianta kake postrvi, če pa ste pripravljeni v vse skupaj vložiti malo več dela, pa lahko tudi kaka ribje-zelenjavna nabodala. Za tiste, ki so vegetarijanci, pa jejo jajca ter mleko in mlečne izdelke, pridejo v poštev kake vegertarijanske hrenovke na žaru (po mojem mnenju so jatine izvrstne , uvožene mi pa niso všeč; pa malo jih zarežite pred peko, sicer se napihnejo in potem čudno izgleda vse skupaj), pa tudi kaka zelenjava, na katero na koncu položite košček sira, prav tekne. Če pa imate v sorodstvu same stroge vegetarijance, ki ne jejo nobenih živil živalskega izvora, imate pa na izbiro kak v žerjavici pečen krompir pečena zelenjava (paprike (podolgovate rumene so najboljše za to), na rezine narezane bučke ali jajčevci (pred peko jih nasolite in pustite kakih 10 min, da oddajo grenikast sok)) ali zelenjavna nabodala (po želji: paprika, jajčevci, paradižnik, šampinjoni, bučke, čebula....). Pa na solate oziroma veliko sveže zelenjave ne pozabite. Kar se pa tiče omak, pa pri nas na piknikih pogosto jemo eno makedonsko omako iz paprik - mislim, da se ji reče pindžur - ki je rahlo pikantna in se odlično poda tako k mesnim kot zelenjavnim jedem. Pa še nekaj: če boste imeli na pikniku jedi za vegetarijance, potem jih za vsak slučaj pripravite malo več. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da zelenjavo in ribe na žaru obožujejo tudi mesojedci in se je tudi že zgodilo, da so vso hrano, namenjeno vegetarijancem, pojedli tisti, ki sicer jejo meso, ampak se jim je pač "nova" hrana zdela bolj zanimiva . Tako da kaki bolj "razgibani" vegetarijanci, ki med piknikom tekajo po gozdu/igrajo odbojko/grejo kaj iskat ne bodo v hipu ostali brez hrane kot se je že večkrat zgodilo meni. Lep pozdrav, maja

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

11. jun 2002 22:18

Pravzaprav so vam že odgovorili, dodala bi le še to, da jim lahko ponudite makaronovo solato, s papriko, porom, sirom, majonezo. Anča

SaraKay  

član od: 14.3.2002

sporočila: 19

12. jun 2002 11:00

Vsem najlepša hvala za ideje in lep pozdrav - Sara SaraKay

neznan uporabnik

12. jun 2002 21:36

Ne skrbite za vegetarjance. Oni bodo vsega siti že, ko bodo gledali ostale kako se bašete s pečenimi perutničkami, če se seveda to sploh da konzumirati. marjan zajc

mala-zd  

član od: 17.5.2002

sporočila: 9

13. jun 2002 11:11

če še ni prepozno, bi tudi jaz dodala en čisto preprost recept, ki pa je izvedljiv samo, če imate možnost kuhati v litoželezni posodi nad ognjem. torej: jaz za pripravo ponavadi izberem svežo papriko (različnih barv - da lepo izgleda), paradižnik, malancane (jajčevce), mogoče še kakšno bučko. vse to narežem na koščke (jajčevce in bučke na koleščke - kar z lupino). v litoželezni ponvi nad ognjem pogrejem olje, dodam na lističe narezano čebulo (veliko le-te!), strt česen. dodam vso našteto zelenjavo, malo podušim, dodam sol, gorčico (kar veliko) ter zalijem z belim vinom. vino dodajam sproti, tako da je na koncu kar veliko omake. kuham toliko časa, da je zelenjava še kar malo hrustljava. tik pred koncem dodam še poper in nekaj peteršilja. vam povem, da je dobro - ampak da se notri kuhajo še kotleti, je pa še bolje. barbara Sporočilo je spremenil(a) mala-zd dne 13. jun 2002 11:13:17

ninica  

član od: 5.8.2002

sporočila: 4

6. avg 2002 9:31

JA EJ PEČENA ZELENJAVCA PA RIBICE TO SO NEBESA ZA VEGIJE JIH MAM JEST TUT PAR V FAMILIJI IN SKOZ JEJO SIRČKE RIBICE SADJE ZELENJAVCO IN POTEM VSE TO SKUPI DAŠ NA ŽAR FUL DOBR PRIDE VEGI KROŽNIK VSEGA PO MAL PA BOSTE VIDL DA KR SOLIDNO PRIDE NINICA

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

6. avg 2002 11:25

Ni ga čez jajčevce na žaru. Lepo se narežejo na rezine, posolijo, da spustijo vodo, ter pokapajo z olivnim oljem. Jaz jih ne lupim, saj so mi takšni bolj všeč. Seveda pa tanka rezina sira ni odveč. Nekajkrat pa sem uletel na "normalne" piknike, ajver, vložena zelenjava, pa kakšna popečena paprika je rešila vse zadrege. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti