Mleko,ki ne vzkipi

ladyy  

član od: 8.11.2008

sporočila: 1

8. nov 2008 10:32

Jest bi tut imela pastirčkaa :) hehe. Kje se ga to lahko kupi? Sem ga že iskala pa ga nisem našla.. ladyy

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8842

8. nov 2008 19:09

Tega "pastirčka" sem zadnjič videla v ljubljanski Nami - na gospodinjskem oddelku. Pozdravček!

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. nov 2008 21:48

Pred kratkim sem ga kupila v Merkurju.

tulka

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

8. nov 2008 22:02

Pastirček, ropotalo ali kakor že želite: Merkur, gospodinjski oddelek, steklo (kjer so tudi vrči za vino) Imam pa še eno vprašanje za strokovnjakinji. Tašča pravi, da se iz krave v mleko prenese "klopna bolezen" in je zato potrebno prevreti mleko. Je to borelia ali kaj? Na kmetiji kjer kupujemo mleko, segrejejo mleko za skuto samo do okoli 80 stC. To borelio verjetno uniči? LP kuharica Mici

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

8. nov 2008 22:16

Kuharica Mici, nikoli nisem slišala in sploh se mi zdi nemogoče, da bi se borelioza prenašala tako. Glede na to, da je mleko, dokler je v vimenu, sterilno, potem pa seveda pridejo vanj bakterije s seskov, bakterijo borelijo, ki povzroča boreliozo, pa prenašajo klopi (in še kakšne žuželke morda), se mi zdi povezava mleka z njo povsem nemogoča. Sploh jo pa, ker ne tvori spor, tako visoke temperature uničijo.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti