27. jun 2012 22:30
Po moje jo čisto brez težav skuhaš v mleku. Tako kot riž in proso bo imela čisto drugačen okus, kot če skuhaš na vodi.
tulka
27. jun 2012 22:30
Po moje jo čisto brez težav skuhaš v mleku. Tako kot riž in proso bo imela čisto drugačen okus, kot če skuhaš na vodi.
tulka
28. jun 2012 12:29
Dan!
Evo, kvinoja za zajtrk je bila top!!! Vse pojedli, celo otroci :)
Dodala pa sem jagode z domačega vrta- perfektno. Toplo priporočam.
Lp, Alim
alim
28. jun 2012 13:31
Naš celiakaš ima pogosto za zajtrk kašo , kjer skuham na mleku cca 2/3 prosa in 1/3 kvinoje. Oboje prej sperem pod tekočo vodo, zavrem v rahlo soljenem mleku nato zmanjšam na minimum in kuham pokrito 15. minut. Še boljše mu je, če odstoji čez noč in se lepo napije in zmehča. Malo kakava čez ali cimeta in je super hranilen zajtrk.
robida
1. okt 2014 11:40
Ni samo kvinoja zdrava rastlinska jed in odličen vir esencialnih aminokislin. Rip Esselstyn, nekdanji vrhunski športnik, avtor knjige Jedilnik Druge gasilske brigade, piše:
Rastline so vir vseh esencialnih in ostalih aminokislin. Vseh! Nekatere rastline resda lahko vsebujejo manj neke aminokisline, druge rastline pa vsebujejo več neke druge. A čudovito človeško telo uredi vse to in nazadnje tako sestavi vaš aminokislinski profil, da je popolnoma uravnovešen. Pri tem ustvarja izredno kakovostne beljakovine, ki so boljše, varnejše in bolj zdrave od tistih iz hrane živalskega izvora.
Zato ni prav nobene potrebe po kombiniranju različnih rastlinskih beljakovin znotraj vsakega obroka, z željo doseči optimalno ravnovesje aminokislin.
Žal neštete ugledne organizacije ohranjajo pri življenju mit o kombiniranju beljakovin. Toda Ameriško združenje dietetikov postavi stvari na svoje mesto. Njeno izhodišče se glasi: »Rastlinski viri beljakovin lahko oskrbijo telo z zadostno količino esencialnih in neesencialnih aminokislin, ob predpostavki, da so rastlinski viri prehranskih beljakovin dovolj raznoliki, in da kalorični vnos zadovoljuje energijske potrebe telesa. Polnovredna žita, stročnice, zelenjava, semena in oreščki vsebujejo tako esencialne kot neesencialne aminokisline.«
Zakličimo z vrhov gora: Rastlinske beljakovine so 100-odstotno kompletne!
1. okt 2014 13:39
narava je napisal/a: |
Pri tem ustvarja izredno kakovostne beljakovine, ki so boljše, varnejše in bolj zdrave od tistih iz hrane živalskega izvora. |
Neumnost, naše beljakovine so nam ustrezne, živalske živalim, seveda slonje slonom, medvedje medvedom, ne pa slonje medvedom ali obratno. Tako ali tako so vsem živalim beljakovine v hrani LE in SAMO vir aminokislin.
Za rastline gotovo, sicer te rastline ne bi mogle živeti.
In, lepo prosim, nehaj nam težit, mi tudi ne težimo tebi. Manjka ti ključnega goriva medsebojnih odnosov - strpnost se mu reče, temu gorivu.
rimljanka
1. okt 2014 13:55
Tako kot je že Nola ugotovila...sem šla v šifrant preverit,dela samo reklamo knjigam določeni založbi..oddal ni nobenega recepta,ne slik,ne o čem drugem ni pisal kot o teh knjigah...sama sem veliko tukaj oddala od receptov do mnenj,pa pošteno Jerneja vprašala za reklamirat eno knjigo..eni pač gredo kar mimo...res malo neokusno.
Vrtejbenka
1. okt 2014 15:41
Vrtejbenka, nobene direktne reklame ni videti. .
Si sporočila administraciji svoja opažanja? Dvomim, da imajo čas raziskovati ozadja vsakega zapisa in ugotavljati, ali gre za prikrito reklamo ali na. Ob direktni se, po mojih izkušnjah, hitro odzovejo.
rimljankaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Pečen riž z zelenjavo
Casarecce iz čičerike z bučo, porom, brokolijem, šetrajem, parmezanom in olivami