Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

7. apr 2004 9:26

V ponedeljek sem imela čas...pa sva jedla artičoke z gorčično omako in polnozrnat toast za predjed, potem pa lososov kotlet v pečici, skuhan in popečen mlad krompirček s peteršiljem ter podušeno špinačo s parmezanom in pinjolami, za polsadek pa jagode. V torek je pa spet pel vok in zelenjava z malo piščanca pa riž s curryjem. Danes: zelenjavna juhica in polnozrnate palačinke z ohrovtom. LP! Darja

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

7. apr 2004 9:41

Od jučer je ostalo dinstane junetine pa ću na to "baciti" samo kelj i imat ćemo za ručak fino varivo. Još možda skuham i koju hrenovku uz to!. LP! Lidija...

Lenka Kuč  

član od: 1.3.2004

sporočila: 18

7. apr 2004 13:01

Popečeni konjski zrezki s česnom in motovilec. Joj kako bo dobro. Sporočilo je spremenil(a) Lenka Kuč dne 07. apr 2004 13:01:31

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. apr 2004 13:26

Veliiika skleda regratove solate s krompirjem in trdo kuhanimi jajci, zdraven pa kaka rezina kruha za lačne... lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 07. apr 2004 13:28:16

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

7. apr 2004 13:31

Pri nas bo pa danes "močna solata", danes nam se ne da kuhat. Radič, krompir, klobasa, fižol, jajc, česen - seveda polito z bučnim oljem, zraven kruh. Včeraj je mož naredil odlično sočno zelenjavno rižoto, ampak, notri je dal žafran (ki mi ga je prinesla nečakinja in Egipta). Bljek... kakšen grozen okus...

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

7. apr 2004 22:02

Darja, bi mi lahko prosim povedala kako pripravljaš artičoke? Rada bi jih naredila ker sem jih danes že videla pri najboljšem sosedu, nikoli pa jih še nisem delala. zelo imamo radi vložene, toda mene vleče na svežeeee :) Zelo ti bom hvaležna za kakršen koli napotek pri čiščenju, lupljenju, kuhanju in nadaljni pripravi artičok. LP Zala

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. apr 2004 9:15

Jaz jih nič ne lupim, odstranim samo kakšen neprimeren zunanji list in jih operem. Ponavadi jih skuham v vodi potem pa preložim v nižjo posodo tako, da so lepo ena zraven druge in jih zalijem z mešanico soli, česna, peteršilja, olivnega olja in vina (to omakico vlivam po artičokah tako, da pride tudi med lističe). Posodo nato zaprem in še nekaj časa dušim, da se okusi lepo prepojijo. Mene ta način priprave malo spomni na buzaro... Sem se pa zadnjič poglobila v te zadeve in ugotovila, da jih Jamie čisto oskubi in šele nato pripravi. Lahko pa se jih da tudi v posodo in se voda nalije le do polivice pa se tako kuhajo. Načini priprave so res raznovrstni...baje se lahko pečejo tudi na žaru ali pa jih narežeš na četrtinke in popečeš v ponvi s kakšnimi dišavami. Lahko se ponudijo same ali pa s kakšno omakico, kamor se potem pomaka vsak listek posebaj. Niso pa primerne za zelo lačne, ker je z njimi veliko dela (saj moraš izsesati vse zunanje listke in šele notranjost je takšna kakršna je pri vloženih) in bolj malo "mesa" ampak meni je to še slajše! Zala, ti kar pogumno! Potem pa sporoči, če so ti bile všeč. Kako pa jih pripravljate ostali? LP! Darja

Lenka Kuč  

član od: 1.3.2004

sporočila: 18

8. apr 2004 10:42

Svalki z parmezanom in paradižnikovo omako. Solata: pesa Lena

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

8. apr 2004 11:23

Jap, to je zelo podoben način. Tudi moja mama jih tako pripravlja. Jaz pa vedno nekaj eksperimentiram... Darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti