Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1711

17. mar 2004 19:08

Kus kus je vrste pšeničnega zdroba, ki se ga v večini primerov prideluje v Maroku, Alžiriji. Se ga da v posodo, zalije z vrelo osoljeno vodo, v katero smo dodali malo olivnega olja ali masla. Pokrijemo za 5-10 minut, da se lepo napije in nabrekne in to je to. (ga ima tudi Droga), pa vse na vrečki piše...Dober tek! LP Saša

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. mar 2004 19:43

Imajo ga vse štacune in še dobro, ker je zelo dober. Vesna Milek Recko

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

17. mar 2004 21:19

Končno sem se opogumila tudi jaz s tem kuskusom, in ga čisto enostavno pripravim, tako da popražim čebulo, narežem jurčke na lističe(nekaj jih imam še v skrinji) in jih dodam čebuli, solim, popram, dodam kuskus, malo zalijem z vodo ali juho in kuham, da tekočina izpari. Zraven pa zelena solata. To bo kar jutri za kosilo. Enostavno, hitro in okusno. ANJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. mar 2004 9:19

Še en način priprave kuskusa. Ko delaš omako ali prilogo, kuskus daš na cedilo, oplakneš z mrzlo vodo, in položiš na posodo, jo pokriješ in --- vročina in sopara naredita svoje. Tako se kuskus naredi praktično sam, pa še navzame se arome. Tako ga delajo npr. v Maroku. Dober pa je tudi v sladicah, jaz sem zadnjič naredila narastek, enako kot rižev z jabolki in rozinami, samo da sem uporabila kuskus, ki sem ga dala "sopariti" v karameliziran sladkor, zalit z mlekom. Drugače pa smo pri nas včeraj kuhinjo pustili na miru, danes bo na vrsti telečji golaž s širokimi rezanci in zeljna solata. Jutri pa rižota z morskimi sadeži. Loni

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

20. mar 2004 19:09

Danes je pa kosilo super uspelo. Nekaj govejih zrezkov v omaki. Za prilogo pa sem naredila super porov narastek iz baze, za otroke pa obvezni kus kus. Seveda sem naredila tudi juho z zdrobovimi knedlčki. Nedelja: Ostalo je še nekaj omake z malo meska - za zraven bo pa še nekaj zelenjave iz hladilnika in krompir pocvrt in to na domačih ocvirkih.

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

20. mar 2004 20:43

Jutri: Ajdov kruh z orehi Cebulni rogljici Pasteta s timijanom, limono in visnjevim brandyjem Kot priloga svec vrst sirov, orehi in jabolka Kremna grahova in korenckova juha z meto in kislo smetano Z mangom, gobami in ingverjem polnjena piscancja prsa v testu Aioli z limono in baziliko Peceni sparglji z zelisci Cokoladni tiramisu Kava s kardamomom in cimetom Pa se veliko dobre volje in za povrhu ali kot zacetek se kak koktejl ...

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

20. mar 2004 20:58

Haj! Pri nas je bila danes za kosilo goveja juhica od včeraj (meso so pojedli tudi že včeraj) in pica, ki sem jo sama spekla. Za jutri bom skuhala novo govejo juho z rezanci, pleskavice in hrenovke na žaru, za prilogo spet mlad krompir, pečen v pečici z veliko zelenjave in pa solata z rukolo. ZIMA

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. mar 2004 14:01

Vsa pohvala nekaterim jedilnikom - Veliko truda je potrebno in predvsem časa. Meni ne uspe. Prav želim si včasih kakšno babico, lahko tudi tečno taščo, ki bi mi skrajšala čas priprave kosila.

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

22. mar 2004 8:35

včeraj: tunin steak na žaru, mlad krompir z zelišči, bučke v solati danes: zelenjavna mineštra, smetanov puding s cimetom jutri: zelenjavna rižota, zelena solata Avena

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

22. mar 2004 11:29

Vcibej, ne sekiraj se. Marsikateri teh jedilnikov zgleda strašno zakompliciran, a v resnici vzame malo časa, marsikaj pa se da napol pripravljeno kupiti, oz. sam napol narediti in potem vreči v skrinjo, kjer počaka do naslednjič. Jaz imam tudi zelo malo časa za kuhanje( deljen urnik 2 uri pavze), pa še vse stvari morajo potem čakat, dokler se vsak posebej ne nariše domov. Pri nas ocvrta hrana ne prihaja v poštev, razen v sobotah in nedeljah. Zato v nedeljah malo več kuham, kaj vržem v skrinjo, pa tudi hrane mora ostat še vsaj za dan ali dva. Zelo uporabne so stvari (Piščanec, zrezki, polpete, pečenka...) v omaki, ragu, potem lahko narediš rižoto, pašto, kus-kus, krompir za zraven, pa malo juhe ( goveja je tudi v skrinji) pa kakšno solato in evo kompletno kosilo v pol ure, največ eno uro. Danes imam tako stanke od včeraj, ko je bila špinačna juha s kruhovimi kockami, svinjska pečenka in piščanec na "rošto" ( to je v omaki), pražen krompir ter špinača za zraven. Za vse to sem porabila 90 min, ostalo pa je še za naprej. Danes bo rižota na tej omaki, pa malo mesa zraven in goveja juha iz skrinje. Jutri pa spet špinačna juha, pire krompir, preostalo meso in špinača. Pa je kosilo za tri dni. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti