Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. mar 2004 10:16

Dragička, hvala. Bomo preiskusili- se mi že cedijo sline. Danes: ustvarja mož - verjetno svinjski zrezki, solata Jutri:tavče na gravče - naredim ga malo drugače - že poleti prepražim čebulo, papriko in paradižnik z veliko peteršilja in česna. To maso zamrznem in jo sedaj le zmešam s kuhanim fižolom in v pečico zapečt. Zraven včasih dodam kakšen kos slanine ali kranjske, vendar to ni obvezno. Tina

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

4. mar 2004 14:05

Ja tudi pri nas jih delamo tako, zraven pa ponavadi jemo domace kislo mleko Anja

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

4. mar 2004 14:51

Dragička, mi pa tole moko na krompirju za krompirjevo polento malo pustimo, da vre. Saj veš, narediš kup, čez čas narediš luknjo, da vre skozi, vse skupaj kar kakšnih 20 minut.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

4. mar 2004 15:27

Fani, Moja mama je tako delala - skuhan krompir, gor moko, kuhovnica v sredo in se je "krčkalo" še malo. Potem je vse zmešala z dodajanjem odtočene vode. Č a o.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

4. mar 2004 19:12

Moja vztrajnost je nagrajena. Našla sem Rikotove štruklje z proseno kašo, le da so pod naslovom "kašnati štruklji". Zdaj pa res čakam samo še čas. Nekako ne morem vskladit službe, sinove šole in kuhanja - zato danes za kosilo juha z kupljenimi zlatimi kroglicami in govedina z kupljenim smetanovim hrenom. ( zmanjšujem ratne rezerve ) Jutri pa seveda juha in kakšna grahova omaka z pomfrijem

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

5. mar 2004 21:59

Pri nas se čez vikend nikakor ne bomo mogli skupaj usesti za mizo, zato smo danes jedli govejo juho, govedino in pražen krompir, pa zeleno solato z jajci. Anja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. mar 2004 21:57

Mi pa smo se danes napokali prebranca. Zraven sem spekla krasen čebulni kruh. Pojedli smo vse, do zadnje pikice, pa še včerajšnji kruh je šel v slast. Popoldan sem spekla pa še kokosove rogljičke. Po pomoti sem dala 10 dag kokosa preveč in šele sedaj so bili izvrstni. Za jutri mi pa nekaj diši na joto. Vesna Milek Recko

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. mar 2004 23:48

Včeraj-matevž in repa pa malo krvavice, danes pa mesna lasagna z mešano solato. LP cervus

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

8. mar 2004 9:13

petak: kuhani suhi buncek, dinstano kiselo zelje i restani krumpir, palačinke sa sirom subota: juha s knedlima od sira i pohana piletina nedjelja: juha od junećih leđa s domaćim rezancima, kuhana junetina, kuhani krumpir preliven maslinovim uljem i posipan peršinom, pohani patlidžani, a za desert pita od jabuka ponedjeljak: jučerašnja juha i lazanje s bolonjez umakom LP!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. mar 2004 9:57

Petek; jota iz kislega zelja in opečeni sirovo česnovi kruhki; sobota je bila smučarsko obarvana - golaž in črn kruh in Gorenjka čokolada z lešniki za energijo. Včeraj pa smo dobili v mamini režiji na mizo postavljeno govejo juho, v pečici pečenega piščanca, tenstano zelje in slan krompir, pa seveda solata ni manjkala, vsak je nekaj našel, jaz sem juho in krompir kar izpustila. Za desert pa speculaas keksi. Danes bomo imeli generalno v hladilniku, za jutri pa še čakam navdih, ki bo tudi povezan s hladilnikom. Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti