Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

21. jan 2007 13:29

katti, mogoče pa napiše samo takrat. Zakaj pa ne bi???? Si pomislila na to??? Nekaterim gre pa res vse v nos, pa, očitno imajo čas pregledovati, kaj posameznice (in redki posamezniki) več tednov zapored napišejo tule. Sicer pa - vsak po svoje. rimljanka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

21. jan 2007 15:20

goveja juha z ribano kašo, pomfri in pečen sv.kare, solata reza

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. jan 2007 16:00

Kristina, malo pobrskaj nazaj, pri nas doma ne jemo nič bolj nobel, kot ostali. Roastbeef? Kako pa naj napišem? Yorkširski puding pa ni nič drugega kot pečeno testo za palačinke! Tako, da velja malo razmisliti, preden se ti zatakne kost v grlu! Danes hobotnica s krompirjem, solata fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. jan 2007 16:18

Veri, te smem vprašati po izvoru fazana? Že zelo dolgo ga želim pripraviti, ša ga nikjer ne dobim. Si ga kupila ali imaš dobre veze pri lovcih? Bom zelo vesela, če mi boš zaupala! Hvala! fresh

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

21. jan 2007 18:09

danes: goveja juha s palačinkami (fritati), pečene zarebrnice odojka, riž s korenčkom, gratinirana cvetača, domači radič s fižolom. jutri: goveja juha od danes, ohrovt z današnjo govedino. meni se kosila od fresh ne zdijo nič posebnega - pravzaprav so mi ful všeč, tudi pri nas je večkrat na jedilniku roastbeef (sploh odkar je Erazem Pintar kazal na TV super idejo za shranjevanje roastbeefa v olivnem olju z začimbami v hladilniku - je na dosegu takoj in kosilo 1-2-3), ali pa hobotnica s krompirjem tudi nič posebnega... pa nimamo prav debelih denarnic, saj zidamo. Pač prišparamo pri doma izdelanih tortiljah (po zaslugi Veri), doma izdelanih testeninah, salsi, bifteku... stvareh, ki so sicer v trgovini zrlo drage. Ja Veri mene tudi zanima fazan. In seveda, tako kot je napisala rimljanka - vsak po svoje. Anja

nena55  

član od: 19.1.2007

sporočila: 45

21. jan 2007 19:48

Danes:zelenjavna juha, panirani piščančji zrezki, dušene bučke, pire krompir, motovilec, paradižnikova solata, skutina pita Jutri: zelenjavna juha, kisla repa, pire krompir, pečenice

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. jan 2007 19:55

Fresh ali lahko prosim napišeš recept za yorkširski puding? jade

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

21. jan 2007 20:26

ponedeljek: goveja juha z domačimi rezanci, svinjski zrezki (nekaj ocvrtih, nekaj pečenih), brstični ohrovt v solati Julija

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. jan 2007 20:57

Jade, evo ga: 120g moke ščep soli malo manj kot 3dcl mleka 3 jajca Zmešaš kot maso za palačinke in malo pustiš stati. Najbolje, da vzameš pekač za muffine, v vsako odprtino daš kar nekaj olja (Angleži ga kar konkretno zlijejo, tako za prst debelo, jaz pa dam manj), potem pa močno segreješ v pečici (da se olje začne kaditi). Nato v to naliješ maso (samo do polovice, ker zelo narastejo) in pečeš cca. 30 min. Najpomembnejše je, da pečice med peko NE odpiraš. Močno narastejo. Meni osebno so super priloga za k mesu, še posebej h govedini, prilegajo pa se tudi k drugim vrstam mesa. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti