Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

1. jan 2024 1:05

Novoletna večerja:

Pozdravček!

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

1. jan 2024 12:47

Ponedeljek:

Korenčkova juhica z zdrobom; špikovana goveja pečenka, krompir/zelena kot pire; stročji fižol na solato 

Pozdravček!

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12859

1. jan 2024 16:55

 Včeraj smo imeli v mestu od 19. ure, do 1.3o-kot bi bil bombni napad, kot, da bi živeli v državi, kjer divja vojna, grozljivo, kaj takšnega nismo doživeli v 32. letih, od kar živimo v mestu. To bi morali absolutno prepovedati Z možem sploh nisva doživljala zadnji dan starega leta, komaj sva čakala, da se konča, kajti naša je bila vseskozi pod posteljo, vsa prestrašena, Šele, ko je domov prišel sin in se je končno ta agonija končala, prišla ven iz pod postelje, srčno upam, da danes tega ne bo več.  Ni čudno, da je nečak peljal njihovo v varstvo mojemu bratu.  Z možem zaradi slabe volje nisva niti večerjala, kaj šele nazdravila.

                                Danes:   sarme

                                               domač

                                               piškoti

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 1. jan 2024 16:57

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

1. jan 2024 17:07

5500 stran!! Lepo!

Včeraj za zgodnjo večerjo goveja juha z rezanci, pečena orada, solata. Za večerjo mali prigrizek. Pri nas je bil večer miren. Začelo se je tik pred polnočjo z ognjemeti. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 1. jan 2024 17:27

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

1. jan 2024 17:12

Danes dopoldanski pohod v hrib - goveja juha z zdrobovimi cmoki, mesna in paradižnikova omaka iz zaloge, testenine, motovilec z jajčki in zelena solata

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

1. jan 2024 19:14

Johana,

žal taka nam je resničnost. Ko po TV-ju gledamo iz vseh mest po svetu je tako vzdušje. Nam starejšim, če smo na to tako občutljivi, ne preostane drugega, kot "doma čiči in čaki".

Srečno in zdravo v prihajajočem letu!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1711

1. jan 2024 21:02

Goveja juha z rezanci,  krvavice, krompirjevi žganci, kisla repa, jabolčni zavitek,  kava

LP, Saša

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8836

2. jan 2024 13:19

Torek:

Dušeno sladko zelje, z ocvirki zabeljen krompir, nakockan kos pečenke; radič s krompirjem 

Pozdravček!

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12859

2. jan 2024 14:19

                  Danes:     prežganka

                                     zrezki v čebulno-česnovi omaki

                                           bulgur z zelenjavo-prvič in ne zadnjič

                                      rdeča sveža paprika,paradižnik

                                         endivija in rdeč radič s

Da ne bi jedli za prilogo vedno samo in riž, sem svoji družini ponudila tudi starodavna žita-kuskus, kot jed iz trde pšenice, kvinojo in bulgur. Jedi iz teh žit  so nam res zeloooo, zelo všeč z veliko zelenjave, kuhano , kot za rižoto. Kolikor sem prebrala, so vsa tri žita zelo zdrava. Toplo vam priporočam, da tudi vi poskusite, ne bo vam žal.  Našla sem še tri žita, ki so zdrava in jih bomo tudi poskusili, ko bom ugotovila, kje se jih da dobiti-amarant, sirek in tef.

 

Tudi jaz želim vsem skupaj-najprej zdravo, srečno,zadovoljno, uspešno novo leto, predvsem pa miru in veselja v krogu vaših najdražjih. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

 

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 2. jan 2024 17:27

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 473

2. jan 2024 20:49

Ričet s prekajenim mesom.

gobica1402

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti