Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

7. apr 2006 13:03

Danes nekaj s piščančjimi bedrci in porom sobota-tako kot vsako soboto ribe(škarpena ali brancin,mogoče losos) in kuhan krompir andreja č.

matejck  

član od: 11.3.2005

sporočila: 10

7. apr 2006 14:30

Danes jemo zunaj, jutri pa svinjska ribica v omaki, krompir z maslom+peteršilj, brokoli, zelena solata z naribanim korenčkom. Vsem želim lep vikend, poln sončka! Pozdravček! matejck

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

7. apr 2006 15:43

Danes sem naredila piscancjo lazanjo, odlicno. Ampak brez solate, ker je ne jem. Kaj sta pa mojedva potem zraven jedla ( solato ), pa nisem videla. Sanjab1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. apr 2006 20:49

tjas je napisal/a:
Julya je napisal/a:
petek: porova kremna juha, goveji zrezki z zelenjavo v omaki, za fante še popečena polenta, zelena solata Julija
Julija, jaz bi recept za porovo kremno juho... obožujem kremne juhice! hvala, tjas
Tjas, tukajle je recept. Ga kar kopiram, ker ni moja stvaritev. Kremna porova juha V hladnih jesenskih dneh vam priporočamo porovo juho, saj por poleg kalija, kalcija in železa vsebuje tudi folne kisline, vitamina B6 in C. Pomembna pa so predvsem eterična olja, katerim pripisujejo antibiotično delovanje, kar pride še kako prav v času prehladnih obolenj. Sestavine srednje velik por 1l čiste juhe žlica masla 1 dl kisle smetane 3 krompirji sol muškatni orešček mleti poper peteršilj Predpriprava - Pri poru najprej odstranimo zunanja lista, obrežemo koreninice in temno zelene liste. Uporabimo lahko le bele liste in manjši del svetlo zelenih. Prerežemo ga po dolžini, razmaknemo liste in ga temeljito operemo pod tekočo vodo. Očiščen por nasekljamo na tanke kolobarje. - Krompir olupimo in narežemo na majhne kocke. Priprava Na stopljenem maslu ali olju steklasto prepražimo por, dodamo še koščke krompirja in zalijemo z enim dl vode. Na majhnem ognju dušimo približno 20 minut, medtem dodajamo samo toliko vode, da se por in krompir lepo dušita. Po dvajsetih minutah so sestavine kuhane, tedaj prilijemo polovico čiste juhe in dobro zmiksamo s paličnim mešalnikom. Nastane gosta zmes, v katero prilijemo še preostalo juho. Osolimo in po okusu odišavimo z muškatnim oreščkom in mletim poprom. Juho kuhamo še 10 minut in po želji, tik preden jo postrežemo, dodamo dve žlici kisle smetane, ki jo počasi vmešamo v juho. Serviranje Juho postrežemo na ogretih krožnikih in jo posujemo z nasekljanim peteršiljem. Mi jo imamo zelo radi. Moji si jo na krožniku potresejo s prepraženimi kruhovimi kockicami. lp Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. apr 2006 20:54

sobota: telečja rižota s papriko in paradižnikom, zelena solata Julija

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

7. apr 2006 21:38

subota: juha od cvjetače pureći rižoto zelena salata čokoladni puding Lidija...

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8845

7. apr 2006 22:04

Petkovo popoldan sem preštaftala po Sity parku in Šparu. Na misel mi je padlo, da se pocrkljava in sem nama za večerjo naredila polnjene kalamare, zraven sva jedla kislo papriko in šampinjončke iz kisa ter lapinje. Zalivala pa sva z dobrim vinčkom. Jutri imamo v planu: pohano piščančje, krompirček in mehka solata. Za posladek bodo verjetno jabolka in jagode. Pozdravček!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

7. apr 2006 22:11

danes hitro kosilo med službo: rumena polenta in omaka iz korenčka in stročjega fižola, zraven mešana solata Julija, hvala za recept! tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 07. apr 2006 22:11:56

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

8. apr 2006 11:46

Danes: polpeti v omaki, dušen riž, regrat z jajci in fižolom Teka

potepinka  

član od: 27.7.2005

sporočila: 183

8. apr 2006 18:18

danes: zrezki s stročjim fižolom in rižem, regrat s krompirjem potepinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti