Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. okt 2005 13:06

tjas je napisal/a:
Včeraj: mamina jota iz repe Danes: zelenjavna juha, govedina v omaki iz finferlov, dušen korenček, ponfri, zelena solata, za sladico štrudelj (nedeljsko kosilo v restavraciji na Sveti Gori - tokrat nič domače kuhe) Jutri: pečen krompir, za prilogo dušena zelenjava tjas
Tjas, kaj so to finferli? ( ma sem štupida ). Puranji zrezki v gobovi omaki, kruhovi knedelci, fižolova solata, rdeča pesa LP Anamarija

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

11. okt 2005 13:39

PACKA!! Glede polnozrnatih njokov, moj zakasneli odgovor ( bil naporen teden..): odkar sva se z možem zatreskala v Montignaca (odlična prebava+zavest, da nekaj zdravega lahko narediš s kuhalnico) delam skoraj vse stvari s polnozrnato moko, belo uporabljam le za protiutež (da gre sploh kaj gor:). Tako da za njoke vzamem osnovni recept in vsaj 3/4 bele moke nadomestim s polnozrnato. Je pa potrebno nekaj poskusov, da ujameš pravo razmerje. Če delaš njoke isti dan in jih takoj poješ, to ni tako občutljivo, problem je, če jih daš v skrinjo, saj lahko pri kuhanju razpadejo, če niso kuhani al dente. Isto potem velja za palačinke, potico, cmoke, sploh pa kruh, ki je kar 100% iz polnozrnate moke. Mnjamsi, danes ga spet spečem... Lep polnozrnati pozdrav Mohka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. okt 2005 13:46

Anamarija, finfeli so ene gobe, priznam, da ne vem, kako je slovensko ime. Take majhne so, še manjše ku lišičke in temne barve... Nimajo klasičnega klobuka ampak zgledajo bolj kukr en narobe obrnjen dežnik... pa tanka stebla imajo. Sori, boljš ne znam povedat. Danes... špageti s papriko in panceto. tjas

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

11. okt 2005 20:48

sreda: musaka iz krompirja, jajčevcev in mlete govedine, zelena solata Julija

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

11. okt 2005 21:12

Za dragega goveja juha, pogreta stefani rolada v mikrovalovki (od danes), pečen krompir, cikorija v solati, zame ajdova kaša s česnom, pečene paprike v solati, goveja juha. Dušanka

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

11. okt 2005 21:34

pečena janjetina s krumpirima, špinat s kiselim vrhnjem... tiramisu i zagrebačke kremšnite Lidija...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. okt 2005 22:23

anamarija1 je napisal/a:
tjas je napisal/a:
Včeraj: mamina jota iz repe Danes: zelenjavna juha, govedina v omaki iz finferlov, dušen korenček, ponfri, zelena solata, za sladico štrudelj (nedeljsko kosilo v restavraciji na Sveti Gori - tokrat nič domače kuhe) Jutri: pečen krompir, za prilogo dušena zelenjava tjas
Tjas, kaj so to finferli? ( ma sem štupida ). Puranji zrezki v gobovi omaki, kruhovi knedelci, fižolova solata, rdeča pesa LP Anamarija
Sem še pri mami preverila, kaj so finferli po slovensko - trobente! tjas

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

11. okt 2005 23:09

Iz Kulinaričnega slovarja v šestih jezikih: finferli po italijansko so lisičke po slovensko. Bojan

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

12. okt 2005 8:51

Ponedeljek: Goveji trakovi v omaki (z baze), krompirjevi svaljki, solata Torek: juha z pšeničnimi kosmiči, melancani v pivskem testu, pražen krompir, kitajsko zelje v solati Sreda: Goveja juha, lisičke z jajci, stročji fižol v solati luthien

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. okt 2005 9:17

Hvala, Tjas, hvala Bojan. Zdaj pa se bom sigurno zapomnila kaj so finferli. Ker je veliko govora o lazanjah, danes bo za kosilo: lazanja, solata, pa če mi bo uspelo čokoladni piškotki. Pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti