Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

5. maj 2005 18:03

Galja, divje šparglje sem nabavila v Istri, del praznikov sva z možem preživela tam. Že tam smo jih jedli z jajci, doma pa sem potem naredila omenjeno rižoto. Ni primerjave med divjimi in gojenimi, zato izrabim vsako priložnost, da jih v sezoni iz Istre prinesem domov in nekajkrat uživamo.

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

5. maj 2005 20:14

Danes kremna juha z šparglji, bučkine polpete, restan krompir, zelena solata in biskvitne rezine z jagodami iz baze! p.s.Tudi midva sva kupila divje šparglje v Istri, ampak so bile zelo olesenele bilo jih samo za juho! Sva pa videla veliko ljudi, ki so nabirali šparglje midva jih osebno nisva upala nabirat!(zaradi kač in tudi zaradi nezadostnega poznavanj) Barbara Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 05. maj 2005 20:15:18

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

5. maj 2005 22:46

Divje šparglje so imeli že nekajkrat na tržnici Bežigrad v Lj, na stojnici Debeljakovih!

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

5. maj 2005 23:06

Danas: varivo do mahuna, domaće kobasice i safalade; napokon smo pojeli tortu Sutra: mlado zelje i pohana pileća krilca, štrudla od sira Lidija...

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

5. maj 2005 23:09

Za malecku sam danas kuhala kunića s mrkvom, krumpirom, mahunama i brokulom. Sve sam zdrepala, malo malo malo posolila i dodala pola čajne žličice maslaca. Za sutra opet kuhani kunić s krumpirom i mahunama. Lidija...

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

5. maj 2005 23:21

SCHWARZWALD TORTA Tijesto: 20dag šećera, 8 žutanjaka, 1 jaje, 1 žlica hladne vode, 10dag mljevenih piškota, 6dag mljevenih badema, 5dag čokolade ili kakaa u prahu, 8 čvrsto stučenih bjelanjaka Fila: 40dag višanja iz kompota (bez koštica), 1 paketić preljeva za torte, 6dl slatkog vrhnja, malo likera od višanja ili prošeka... za navlažiti kore. Izrada: Žutanjke čvrsto umiješati s jednim jajetom, šećerom i žlicom hladne vode dok se ne zapjeni. Dodati mljevene piškote, čokoladu (ili kakao), bademe te snijeg od bjelanjaka. Peče se u okruglom plehu promjera 25cm na 185°. Pleh se mora nauljiti i pobrašniti. Kada je tijesto pečeno i ohlađeno, razreže se na tri dijela. Slaganje: na 1. koru staviti višnje. Na soku od višanja skuhati preljev za torte prema uputama i i tim preljevom preliti višnje, prekriti šlagom i na to staviti 2. koru; 2. koru namazati samo šlagom i prekriti 3. korom. Tortu izvana premazati šlagom i ukrasiti ribanom čokoladom i višnjama. (svaka kora se navlaži ili nekim likerom, prošekom ili sokom iz kompota od višanja...; u tijestu nema brašna i praška za pecivo) Lidija...

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

6. maj 2005 8:26

Suzana, ni bil moj namen egoizem, ampak sem pošiljanje recepta v beležko predlagala zato, da se slučajno ne bi našel kdo, ki bi utegnil izustiti da se pod temo "kaj jutri za kosilo?" pač ne piše receptov, ampak predloge za kosila - s tem sem se samo želela izogniti prepiru in slabi volji drugih. Upam da nisi užaljena, itak pa sem že nekje omenila, da bom čez 14 dni, ko bo moja največja gužva na faksu mimo, polslala en kup receptov, ki sem jih v zadnjih nekaj mesecih sama "scoprala" :), v bazo, skupaj s slikami! Bom poslala tudi ta recept, brez skrbi! LP Zala

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. maj 2005 10:48

petek: piščančja jetrca v omaki, pire krompir, solata Julija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. maj 2005 14:28

Včeraj: rižota z melancani, zelen radič z vrta. Danes: pice iz Foculusa in pogreznjena jabolčna pita izpod mojih rok - v službi sem naredila malce zapoznelo malico za rojstni dan, prej ni šlo, ker sem se najprej potepala, nato pa prihajala k sebi. Jutri: fešta pri prijateljih, golaž iz kotla, ostalo je še skrivnost. Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. maj 2005 16:48

Danes: porova kremna juha, nugatov sarkelj. Jutri: cemazeva juha (upam da ga bom se kaj nabrala) domaci ajdovi njoki zabeljeni z maslom in zajbljem. lp Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti