Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

11. feb 2022 18:21

Uh, kako sem jezna. Novembra 2019 smo kupili novo pečico Gorenje s pirolizo. In sedaj javlja F008 - se kar sama vklopi, pa vsi gumbi izklopljeni. Prav noro. Kaj, če nas ne bi bilo doma ??? .. Torej sedaj izkopljena iz elektrike...in nič ne bomo pekli ( od 5-10 dni servis) Se je še komu pripetilo? 

Danes goveja juha z rezanci, pariški zrezek, pomfri, solata z različnimi stročnicami

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 11. feb 2022 18:38

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8844

12. feb 2022 13:20

Sobota:

Piščančja juhica ( taca) z domačimi rezanci; rižoto z morskimi sadeži in friganimi kalamari; večbarvni radič s krompirjem

Pozdravček!

Ossi  

član od: 19.8.2015

sporočila: 405

12. feb 2022 14:42

Dušen kuskus s šalotko, pire z limeto, zelenjava z droptinicami in neposrečeno pečen kovač(bil je zmrznjen s takim slojem leda, da, kljub sušenju s papirnatmi brsačami nisem spravila dovolj vode iz njega, zato se ni naredila lepa skorica):

Trixi - jaz imam tudi Gorenje pečico, a obratno izkušnjo - moja se pa sama od sebe izklaplja(+ostalih 100 težav)...vse aparate imam Gorenje že v drugo, a po moje zadnjikrat - ni več kvaliteta, kot nekoč.

Ossi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

12. feb 2022 16:02

Bomo še malo na juhici v teh mrzlih dneh, ko nas vse nekaj praska po grlu in ni covid...

Torej danes goveja juha z rezanci, domača paradižnikova omaka s špageti, solata 

Ossi, 

zamznjene fileje jaz dobro odtalim, dame na brisačke. In potem na vroče oljčno olje par min na vsaki strani. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12874

12. feb 2022 19:46

                Danes, smo šli na Brezje po blagoslov za varno vožnjo, ker je sin zamenjal

                oče pa je  častil kosilo v gorenjski gostilni:

 

                polnjeni lignji   s šunko , sirom in tatarsko omako

                  kroketi

                  solata s paradižnikom in fižolom

                         moški del-palačinke s in

                         zame pa panakota z gozdnimi sadeži

                         radler 

                   

                

                

                

                   

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 12. feb 2022 19:49

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12874

12. feb 2022 19:48

Ossi je napisal/a:

Dušen kuskus s šalotko, pire z limeto, zelenjava z droptinicami in neposrečeno pečen kovač(bil je zmrznjen s takim slojem leda, da, kljub sušenju s papirnatmi brsačami nisem spravila dovolj vode iz njega, zato se ni naredila lepa skorica):

Trixi - jaz imam tudi Gorenje pečico, a obratno izkušnjo - moja se pa sama od sebe izklaplja(+ostalih 100 težav)...vse aparate imam Gorenje že v drugo, a po moje zadnjikrat - ni več kvaliteta, kot nekoč.

Ossi

  jaz jo imam tudi novo, že nekaj mesecev , še zapakirano, mi je stara pečica zopet začela delati, s tem, da moram do konca zavrteti gumb, da se vklopi, sedaj me je postalo pa kar strah, kako bo z novo pečico, tudi Gorenje

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8844

13. feb 2022 13:21

Nedelja:

Piščančja juhica (od včeraj); ščipanci, šimbas, pomarančna omakica; zelena solata; bučnica

Pozdravček!

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12874

13. feb 2022 13:59

                 Danes:        kostna juha

                                            z domačimi rezanci

                                            čufti v paradižnikovi omaki

                                             pire

                                             mešanica solat in motovilec s fižolom

                                             klementine 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

13. feb 2022 17:06

Danes pozno kosilo po povratku iz Bohinja.

Za sina sva vzela v bližnji restavraciji dunajski puranji zrezek s pomfrijem.

Midva sva imela govejo juho z rezanci, jaz mešano solato in file postrvi z mandlji, mož fižolovo solato, hrenovko in drožni kruh. Slike hrenovke ni....

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12874

14. feb 2022 13:24

                  Danes:      juha z ribano kašo

                                          meso iz juhe

                                          tenstan

                                          mešanica solat, motovilec s fižolom

                                          klementine 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti