Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

14. jun 2004 11:24

Danas će za ručak/večeru (kada se vratimo s posla) biti artičoke punjene krušnim mrvicama, račičićma, bobom, češnjakom, lukom i maslinovim uljem. Posladit ćemo se kojom palačinkom. Sutra je u planu pržena lokarda, blitva i krumpir. Ako ne bude bilo svježe lokarde, onda ću napuniti lignje pršutom i krakovima, pa uz to palentu ili tijesto i bit će sve OK. Pozdravlja vas Lidija...

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

14. jun 2004 11:56

Pri nas bo pa danes zadnja porcija jote iz zamrzovalnika, ravnokar pa se mi peče polnozrnat kruh s sirom. Za posladek pa češnjev zavitek. Vcibej, kako pa si bila zadovoljna na prazniku češenj? Midva z možem sva imela v soboto "športni dan" - ponovno sva bila na Sveti gori, potem pa sva zapeljala v Dobrovo in naprej v Šmartno, kjer so bile v "starinski vasici" razne razstave. Bila pa sva kar malo razočarana nad praznikom češenj - pričakovala sva izdelke kmečkih žena iz Goriških brd na tisoč in en način...Češnje so res prodajali na "vsak meter", stojnici z nekaj malega zavitkov iz češenj in nekaj drugih sladkarij pa sta bili le dve... Zato pa je bilo veliko stojnic s pivom, čevapčiči in ostalim (sesalci, suha roba, oblačila, avtomobili in ostala krama). Tako bom morala ideje za češnjeve izdelke iskati drugje.

tani  

član od: 11.12.2002

sporočila: 15

14. jun 2004 11:59

Vceraj ocvrt ostriz z rizevo solato, proti veceru se marelicni mufini Danes pa prazeno zelje, pire ter hrenovke in ponovno marelicni mufini, ker so mi vceraj vse pojedli Natasa

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. jun 2004 18:28

Nada nisem bila na prazniku. Nam je kolegica odsvetovala. Bila je lani in ima podobne izkušnje kot ti. To se pravi veliko reklame, drage češnje ostalega pa nič posebnega. Smo pa vseeno pohajali in pristali v osmici v Brestovici blizu Gorjanskega. Naša izbira je bila glede na tvoje pripovedovanje pravilna. Privoščili smo si mešan narezek ( fantastična salama in pršut, panceto smo pa jedli že boljšo ) Super pa je bil ovčji sir v olivnem olju z česnom peteršiljem in narezanimi olivami. Teran super. Orehovim štrukljem se je pa preveč poznalo, da so bili narejeni davno prej. Porcije ogromne in cena presenetljiva. Ker je toliko pršuta ostalo sem včeraj naredila piščančji žur in radič z jajcem. Danes pa kar nekakšna sproti inprovizirana bučkina omaka in pašta, ter radič z jajčkom Češenj smo se pa tudi najedli, pa še pecivo sem spekla. Lumpica

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

15. jun 2004 22:04

Danas je umjesto lokarde bila orada s blitvom, a za desert smo imali sladoled. Večeras sam za sutrašnji ručak već skuhala ćufte (okruglice od mljevenog mesa), a sutra ću dodati još samo pire krumpir. Pozdravlja vas Lidija...

Petra20  

član od: 12.12.2003

sporočila: 27

16. jun 2004 6:23

Včeraj sem jedla pariške lignje in pomfri, dragi pa ocvrt sir in pomfri + seveda solato

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. jun 2004 21:17

Pri nas smo pa danes zavrteli piščanca na ražnju (v pečici), za prilogo pa kuhan krompirček in ogromno količino špinače in blitve (nekaj jo je romalo tudi v skrinjo, saj je potrebno sproti pobirati pridelek z vrta). Za jutri pa ravno kuham divjačinski golaž, za prilogo bodo pa kruhovi cmoki in solata.

Petra20  

član od: 12.12.2003

sporočila: 27

17. jun 2004 19:38

Danes sva imela pečenega piščanca skupaj s pečenim krompirjem v pečici, kečap in jaz mešano solato (korenček, koruza, grah, zelena paprika+preliv). LP

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. jun 2004 0:37

Meni je ostala cela štruca kruha od včeraj pa sem naredila vroče sendviče iz foruma in zeleno solato.Za posladek jagode iz vrta.lp goga

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

20. jun 2004 18:55

V soboto smo šli na izlet in nabrali nekaj gob in ogromno gozdnih jagod... Sobota: rižota z jurčki in radič v solati, za posladek pa panna cotta z gozdnimi jagodami Nedelja: pizza s zuccini in solata LP! Darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti