Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

28. maj 2003 13:47

kar sline so se mi pocedile ko sem prebrala zgornje kosilo. Kako se pa naredi smetanova juha s sirovimi štrukelci. martina

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

28. maj 2003 13:52

Za Vilino! Ja, jaz pečem vse skupaj. Krompir narežem na kose, prav tako lignje, začinim, pokapljam z olivnim oljem, premešam in pečem, dokler ni krompir mehak. Kaja

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

29. maj 2003 6:55

Za Megi: gre za recept iz knjige receptov sestre Nikoline, ki je trenutno nimam pri sebi, tako da ti ne morem dati točnih količin za juho. Zaenkrat ti bom napisala samo recept za štrukeljce, ker to znam na pamet-pri nas namreč mama naredi juho, jaz pa štrukeljce. In sicer je čisto preprosto: vzamem en list kupljenega vlečenega testa (zadostuje za najmanj tri osebe), ga premažem z namazom iz: 25 dkg skute, soli, 1 jajca,1 žlice drobtin, ki sem jih prepražila na dveh žlicah masla. Tesno zvijem in dam kuhat v vrelo, malo slano vodo, seveda v primerno velikem loncu. Je zelo mehko, zato je treba paziti, da vse skupaj ne razpade. Kuham deset minut (voda naj komaj vre), previdno ves zavitek vzamem ven in ga razrežem v rezine, da dobim štruikeljce (najboljše gre z električnim nožem) Juha se skuha posebej iz vode, kisle smetane, kumine.....natančen recept dobiš jutri. Vsak dobi na krožnik štrukeljce in jih prelije z juho. Nam je to super in lahko kosilo. Za Kajo: Hvala, bom delala take lignje v soboto. lenka

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

30. maj 2003 9:13

Za Megi: Smetanova juha: V 1,5 litra vrele slane vode vmešaš 2 dcl kisle smetane z eno žlico moke. Dodaš ščep kumine in naj juha počasi vre okrog 10 minut. Po želji tik pred serviranjem prilij kakšno žlico sadnega kisa. lenka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

30. maj 2003 11:09

Naj lepša hvala Vilini za trud. V prvi priliki marda že juti bom to probala. Lep vikend ti želim. martina

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

31. maj 2003 13:03

Zivjo! Danes bo na jedilniku: polnozrnat kruh s sezamom zeliscni kruh piscancja jetrna pasteta s timijanom grahova kremna juha z meto pecen radic v ovoju iz prsuta pljucna pecenka z rozmarinom v rdecem vinu krompirjeva torta s hrenom solata v kateri bodo zmesane: ljubljanska ledenka, mlad korencek, redkvice in mlada cebula dvojna cokoladna torta z jagodami in smetano kofetek s cimetom ali kardamomom Lep dan se naprej! Matej Sporočilo je spremenil(a) jetam dne 31. maj 2003 13:03:52

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

3. jun 2003 7:02

Matej, kako pa narediš krompirjevo torto s hrenom? Mora biti okusno! Pri nas pa danes za kosilo: Goveja juha s popečenimi kruhovimi kockami, bezek v palačinkinem testu, zelena solata. LP, Stanka

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

3. jun 2003 7:40

Polnjena paprika v paradižnikovi omaki, za mlajši del družine pa čufte v paradižnikovi omaki, pire.

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

3. jun 2003 8:09

1,5 kg mladega krompirja narežeš na 0,5 cm oblice in skuhaš v slanem kropu. Ko je kuhan odcediš in preliješ z olivnim oljem. Polovico krompirja daš v model za torte, premažeš s hrenom in pokriješ z ostalo polovico. Potlačiš v model in daš peči na 250 stopinj C. Po kakšnih 20 minutah vzameš iz pečice in torto še enkrat potlačiš (kar s krpo in roko) nato pa pečeš dokler ni zlato zapečena. lp matej

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

4. jun 2003 15:11

Matej, hvala, preizkusim ob prvi priložnosti! Današnje kosilo: pečen svinjski vrat z mladim krompirčkom in zelena solata z vrta. LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti