Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

1. sep 2005 14:13

paradajz juha krumpirova salata pureća jetra na luku Lidija...

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

1. sep 2005 16:13

Danes: fižolovka in goljufivi štrudelj ( zame ogromno gobove juhe ) Jutri: Svinjsi zrezki z zelenim poprom in paradižnikova solata Lumpica

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

1. sep 2005 23:02

Pitanje: Mogu li ajdovu moku i ajdove žgance kupiti u bilo kojoj trgovini u Sloveniji? Rado bih napravila ajdov krape. Jela sam ih na Bohinju kad smo bili na godišnjem i bili su mi jako fini. Tražila sam i ajdovu moku i ajdove žgance u Zagrebu ali ih nisam mogla nigdje naći. Lidija...

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. sep 2005 11:01

Lidija, ajdovo moko lahko kupiš v vsaki trgovini. Tudi žgance narediš iz nje. Jih ne kupiš. Še bolje pa je, če je v bližini kakšen mlinar in tam kupiš moko. Je mnogo boljša. V trgovini je namreč mešana z belo moko, pa meni ima nekakšen priokus. V enem izmed jugoslovanskih jezikov (mogoče srbski) se ajdi reče heljda. Mogoče ti bo to kaj pomagalo pri iskanju. Mi bomo pa danes jedli: goveje zrezke v omaki, krompirjeve njoke, solato. Julija

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

2. sep 2005 11:20

Včeraj: ajdovi rezanci s paradižnikovo omako z baziliko in mozzarello Danes: verjetno stročji fižol zame, ter še gobova juha(sveži jurčki) in puranji zrezki s krompirjem jutri: losos, jasminov riž, domač brokoli, sojina omaka nedelja: pikantni lignji s porom po kitajsko, jasminov riž Zadnje čase nam paše bolj vzhodnjaška hrana :) LP Zala

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8842

2. sep 2005 12:55

Ker jutri popoldan dobim obisk (pridejo v ogled našega dojenčka), bom naredila večerjo za 8 odraslih in 3 otroka. Zamislila sem si nekako tako: Piščančji ražnjiči; Pečena jetrica zavita v slanino; S sezamom pohane piščančje nogice - povlečene naokrog; Polnjene palačinke s sirom, zavitim v prešano šunko, narezano na 2-cm kolobarje in potem pohano; Na hitro praženi šampinjoni (celi) posuti z veliko česna in peteršilja; Grška solata s feta sirom; Rdeča pesa; Slana sirova gibanica. Za posladek bo: lambada in breskova pogača V nedeljo pa obisk peljeva na Bled in na Brezje (kosilo pa v okolici - kakšna prijetna domača gostilna). Upam, da bo prijetno. Pozdravček!

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

2. sep 2005 13:21

Dragička - Polnjene palačinke s... ali se da dobit recept ali postopek? Prosim lepo Marjeta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8842

2. sep 2005 13:48

Spečem palačinke (brez sladkorja). Na sredino razprte palačinke dam na tenko narezane ploške sira (po želji - bolj mehak) in nekaj rezin prešane šunke ali prešane slanine. Palačinko na tesno zarolam. Zarolano narežem na 2 - 3 cm debele kolobarje. Vsak kolobar povaljam v moko, jajce, drobtine (v drobtine dodam žličko mlete rdeče paprike) in pečem v globoki maščobi. Pozdravček!

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

2. sep 2005 22:11

Pozdravljeni! Naj bom 2400.... Jaz pripravim vsake toliko časa naredim lazanje za cel pekač. Najprej pekač dobro obložim s peki papirjem, nato zložim vse kar paše v lazanjo. S pekačem vred dam v skrinjo za dve do tri urem da malo zamrzne, nato vzamem iz pekača, razrežem na tolikšne kose kolikor poje en jedec (dobim približno 8 kosov), naredim paketke (zavijem v peki papir) ter zložim v zamrzovalno skrinjo. Ko jih potrebujem, zložim v primerno posodo, prelijem z dodatnim bešamelom ter pečem na 200 stopinj največ 45 minut. Ker je naš mali še zelo majhen, imava lazanje za kar nekajkrat. Lep pozdrav veverica

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

2. sep 2005 22:42

Sara, sviđa mi se tvoja ideja za spremanje lazanja u škrinju. Od sada ću i ja tako raditi. Danas su bili tortellini i brokula na salatu i pečena piletina. Lidija...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti