Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

4. apr 2003 9:13

V liste za lazanjo zavit nadev iz mletega mesa, gob, zelenjave, pelatov,... zloženo v posodo za narastke in prelito z bešamelom. Marjetka Kelenc

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

4. apr 2003 13:58

Marjetka ! Ali prvo skuhaš lazanjo v vodi (jaz sem jo namreč) in potem polniš? Včeraj: -juha, -nadevane palačinke (s šunko, posebno....) polite z bešamelom in pečene v pečici kakšnih 15 min na 200 C. (opazuj bešamel) -mešana solata (endivja,motovilec, kuhan krompir,koruza-vse po želji) Danes: -juha iz vrečke (včerajšne je zmanjkalo) -ocvreni osliči pomokani v koruzni moki (kupiš v šparu, brez glave so in boljši od filetov, tudi zamrznjene) -pesa iz kozarca LP! Amadeja amadeja

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

6. apr 2003 20:18

Amadeja, vzela sem liste za lazanjo, ki se ne kuhajo in jih imela toliko časa v vroči vodi, da so se dali zvijati. Kakšen nadev uporabljaš ti? LP

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

7. apr 2003 11:31

Nadev za lazanjo : Za eno plast sem skuhala slan krompir (1cm debeline), drugo plast sem podušila ohrovt-glavo. Plast s krompirjem sem namazala po vrhu bešamel (jajco,žlica majoneze,2žlice kisle smetane in malo žličko gorčice) Ohrovt: popražiš na lističe narezano čebulo, dodaš eno olupljeno narezano pomarančo ali mandarino in kaj podobnega (jaz jo narežem na 3 mm kolobarje).Samo malo jo dušiš, da spusti sok, nato dodaš narezan ohrovt in doliješ malo vode, lahko tudi dcl vina, po okusu posoliš. Ko je ohrovt mehak izmenično daješ v plasti. Ker je testo kalorično, plasti naredim iz jedi ki so manj kalorične. Sem lazanjo kuhala potem jo je bilo za cel pekač. Pomaranča daje ohrovtu en poseben okus, ker se mi kot sam zdi precej dolgočasnega okusa, tako pa je ravno prav sladko kisel. Tako lahko polniš tudi palčinke (slane) in jih pečeš v pečici 15 min na 200 C. amadeja

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

14. apr 2003 14:31

A v tem času niste nič kuhali ? Danes za kosilo : -goveja juha (ostala od včeraj) -kuhana govedina malo poražena na olju -v kosih kuhan slan krompir -pesa (iz kozarca) LP! amadeja

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

15. apr 2003 10:44

Danes : -nadevane palačinke (posebna s sirom) -mešana solata (motovilec, zelena, koruza) -makovo pecivo, ki sem ga včeraj spekla dober tek amadeja

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

15. apr 2003 11:11

Danes: - slani skutini cmoki v smetanovi omaki s pehtranom - rezana zeljna solata s koruzo - marmorni kolač (kdor bo hotel) Lep dan vsem! Stanka!

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

15. apr 2003 11:36

Kosi piščanca z mladim krompirjem in zelenjavo v Rimskem loncu in solata.

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

16. apr 2003 13:58

Včeraj: kurja juha od nedelje, rezanci z gobami na način Jamieja Oliverja Danes:ričet, skutin narastek.

uschy  

član od: 17.4.2003

sporočila: 1

18. apr 2003 10:10

Živ! Ker so velikonočni prazniki takorekoč pred vrati in bo pirhov ostajalo, vam ponujam varianto za kosilo, in sicer malo juhice, ki vedno paše, pa španska jajca in solato. Ker ne vem, če so vam španska jajca znana, na hitro še recept: skuhan riž razdelite po namaščeni ognjevarni posodi, v riž naredite vdolbinice in vanje položite trdo kuhana jajca. Povrhu prelijete z bešamelom, v katerega ste dodali mešanico provansalskih zelišč, in posujete z naribanim sirom. Ker je ostalo vse pripravljeno, pečete v pečici le toliko časa, da se sir raztopi. Stvar je kar precej nasitna, tako da solatka zraven povsem zadostuje! Dober tek in lepe praznike vsem! Urša Urška Fabjan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti