Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. maj 2005 20:31

Včeraj: goveja juha, pečena jagnjetina, pečen krompir, pečena zelenjava(bučke, jajčevci, paprika), redkvica, paradižnik danes: "ajnprenan" stročji fižol, palačinke z marmelado oz. čokolado LP cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2005 7:22

Sobota: šiškebap s Trubarjeve in grška solata. Nedelja: juga, mesna lazanja in zelena solata, sočno pecivo iz baze. Danes: rižota s šparglji iz baze, zelena solata, ostanki včerajšnjega deserta. Jutri: pasulj s ta zadnjo rundo klobas od našega pujsa. Sreda pa je dan za pospravljanje hladilnika, verjetno kaka zelenjavna čorba stila ratatuj in palačinke. Loni Makaroni

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. maj 2005 10:34

sobota: kisla juha, orehova potica nedelja: zelenjavna juha, ocvrte puranje rulade, pečen mladi krompir, dušena paprika s smetano ponedeljek: goveji zrezki v omaki, svaljki, solata Julija

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

16. maj 2005 10:45

Piletina od jučer, brokula i tortellini na salatu. Čupavci. - kuhano povrće s tjesteninom i tvrdo kuhanim žutanjkom LP! Lidija...

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

16. maj 2005 14:28

Pozdravljene rubriko kar pridno spremljam že daljši čas. Me pa nekaj iskreno zanima. Ali ste vse sodelujoče brez zaposlitve, na porodniški ali v pokoju ali so jedilniki namišljeni- namreč -več ali manj vse objavljate "obilne "jedilnike- za zaposlene med tednom ni šans, da spelje tak projekt- sama pridem domov ob 17-17.30 uri in če bi želela narediti kakšen vaš recept bi kočerajali ob 20 uri. Pa brez zamere nič osebnega, dejansko se čudim kje jemljete čas in energijo med delavnikom za takšne menije.Če vse to speljete - kapo dol. LP Taja

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

16. maj 2005 14:55

Taja, jaz vstajam od 6 do 6.30 ure. Ob 8 moram biti v službi. Velikokrat že zjutraj vnaprej pripravim kosilo vnaprej (če se seveda da).Drugače pa pomaga pečica z uro, vnaprej olupljen krompir, natrebljena solata. Verjemi, se da. Samo zorganizirat se moraš. Gobica

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

16. maj 2005 16:19

I uz malo dijete i uz supruga koji dolazi kasno popodne kući,odnosno ni uz čiju pomoć sa strane da se spremiti i napraviti dosta toga. Kao što Gobica kaže stvar je organizacije, ali i dobre volje. Ako netko ima volju za nešto, to će i napraviti. Lidija...

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. maj 2005 19:11

Ja, včasih se ti fino da kuhat (tudi ob devetih zvečer za naslednji dan), pa skuhaš vse mogoče, če se pa kuhati ne ljubi, so pa na vrsti zelenjavne enolončnice..... LP cervus

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

17. maj 2005 10:20

Taja, milim, da smo tukaj večinoma zaposlene "kuharice". Pa kot pravijo punce, če se organiziraš, se vse da. Tudi mene je grabila panika, ko smo z možem in sinčkom šli na svoje. Mislila sem, da ne bom zmogla. Nihče pa ne mara kupljene hrane - smo med mojo drugo nosečnostjo (strogo mirovanje) poskusili s hrano iz vrtca, pa nismo zdržali niti en mesec. Je kar mož zavihtel kuhalnico za nekaj časa. V praksi pa zgleda takole. Če sem v službi dopoldan, napol skuham zvečer, dokonča tisti, ki je prej doma (zdaj se preizkuša že najmlajša, devetletnica). In nato skupaj sedemo za mizo, ko se vsi zberemo. Kadar delam popoldan, je pa glede kuhanja pravljica. Se popolnoma kuharsko izživim... Poskusi, z malo prakse in veselja postane pesmica! LP, Stanka

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

17. maj 2005 10:31

Danas: juneća juhica s rezancima, pureći zabatak, riža s graškom, puno, puno zelene salate s mladim lukom. - kunić, špinat i tortelinni Lidija...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti