Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jan 2005 10:42

Danes pizza v Azurju za babji krožek. Loni Makaroni

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. jan 2005 12:36

Včeraj: zapečen krompir, cvetača in korenje s smetano in sirom, zvečer: suši party Danes: ohrovtov pire in kotleti Jutri: kosilo ob obali!

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

21. jan 2005 15:44

Živjo! V tale forum se oglašam prvič. Vem, da ni namenjen receptom, pa vseeno. Že v bazi sem iskala recept za mongolsko meso, pa ga nisem našla. Predvsem me zanima, katere začimbe uporabiti, pa na splošno tudi. Vem, da je notri goveje meso, pa veliko pora. Lp, Patricija

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

21. jan 2005 16:28

Točnega recepta za mongolsko meso ne poznam, večkrat pa delam govedino s porom. Govedino razrežem na rezance, mariniram v sojini omaki, limoni, čiliju... Potem pa razgrejem vok, dodam olje vržem not govedino, prepražim in nenehno mešam, potem pa dodam nastrgan ingver in česen, čez kakšno minutko pa še čebulo in por. Malo popražim, dodam žlico tapiokine moke (lahko daš tudi navadno ali pa gustin, ampak tapiokina naredi tisto sluzasto omakco) razmešane s šalico vode, zalijem, dodam še sojino omako (navadno in sladko) in to je to! Por dam en na 2 osebi. Nekako takole. Upam, da sem ti bila v pomoč! LP, Darja

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

21. jan 2005 21:25

Super Darja, najlepša hvala. Patricija

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

21. jan 2005 21:56

d. , kaj tocno si mislila s susi party-jem? :) slisi se zanimivo....predvsem me zanima, kje kupujes sestavine.. LP Zala

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

23. jan 2005 22:41

Suši party pomeni, da se družina nabere na kup in potem zvijamo sušije. Na koncu jih pa vsi prelakani zmaznemo! Sedaj alge nori za zavijanje prodajajo tudi že pri nas, ampak so drage. Jaz jih navadno kupim malo več, ko sem kje v tujini. Postopek je kar dolgotrahjen, če želiš ti razložim bolj podrobno. V osnovi pa gre za riž in surovo ribo. Mi smo imeli tuno pa tudi dimljenjega lososa za tiste, ki ne marajo surovih rib. Vedno delamo tudi zelenjavne, in sicer s korenčkom in kumarico. Zvitke potem pomakamo v vasabi hren (japonska zelena različica hrena), sojino omako (Tamari) in ponavadi še ziproviziramo kakšno bolj "hot" varianto. Riž kupim kar navaden, mora biti čimbolj lepljiv, vasabi hren imajo občasno v Sparu, na oddelku z majonezo, gorčico in hrenom, na trgu pa poskušam dobit čimbolj svež in lep kos tune, dimljenega lososa dobiš praktično povsod, sojina omaka pa mora biti čimbolj kvalitetna (nazadnje sem kupila japonsko, v nekaterih suši barih imajo Kikoman). Upam, da nisem česa izpustila. Glavno, da imaš alge in riž pa ribo. Alge, kot rečeno, dobiš v Sparu pa tudi v nekaterih trgovinah z zdravo prehranoa (a la Kalček na Trubarjevi). Lahko seveda tudi malo zimproviziraš po svoje in zaviješ not kaj drugega. Zakaj pa ne :) Če te še kaj zanima, kar vprašaj! LP, Darja Sporočilo je spremenil(a) d. dne 23. jan 2005 23:08:31

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

25. jan 2005 17:44

danes: fižolova juha z rižem, hrenovke, paradižnikova in zelena solata, žepki iz korenčka in pirine moke jutri: puranova pečenka z gobicami, kuhana pira lp dome

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

25. jan 2005 21:08

Danes: pražena jetrca Lumpica

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

26. jan 2005 16:14

Danes: Goveja juha z zdrobovimi žličniki, piščančja nabodala na žaru, pire krompir, zelena solata. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti