Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. okt 2004 9:17

Jaz ti za en dan predlagam segedin. Včeraj sem ga delala prvič v svojem življenju. Si nisem mislila, da je zadeva tako enostavna. Danes pa samo še krompirček v ekonom lonec in kosilo je pripravljeno. kar se pa petkov tiče, sem jih jaz proglasila za vegetarijanske dneve, malo ima vse skupaj veze s postom, pa zdaj kar preko celega leta na ta dan ne jemo mesa. Bo verjetno kar zelenjavna župca in ajdovi štruklji. Loni

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

14. okt 2004 11:37

Barbi, namesto testenin in riža se nam obnesejo zdrobovi cmočki. Recept je napisan na 1/2 kg vrečki pšeničnega zdroba Mlinotest, tisti z oranžno-rdečim napisom. No, bom poiskala in prekopirala... ½ l mleka 4 dag masla 17 dag (2 dl) pšeničnega zdroba 2 jajca Vrelemu mleku dodamo maslo in zakuhamo zdrob. Ko je masa ohlajena, zamešamo 1 jajce in 1 rumenjak. Oblikujemo drobne kroglice kot večje frnikule in jih kuhamo v slanem kropu 2-3 minute. Serviramo z mesno omako. V sladki varianti lahko z na maslu prepraženimi drobtinicami in sladkorjem. Lahko se jih tudi ocvre in so kroketi. Hitro pripravljeno, lahko je priloga, lahko je samostojna jed s solato v slani variatni ali s kompotom v sladki. Samo malo prej je treba začeti oz. računati na 2 etapi, da se zdrob ohladi, preden vmešaš jajca. Količine so preverjeno prave. Od začetka me je bilo sicer groza, ko se je zdrob strdil v kamen, vendar jajce ga potem ravno prav zmehča. Pozdrav, Fani

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

14. okt 2004 14:50

Juha z narezanimi palačinkami,krompir v koščkih,hrenovke,mamina solata iz paprike-paradižnika-čebule-fižola... Vesna Leben

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

14. okt 2004 18:42

Včeraj: juha z ribano kašo, pečeni osliči, zabeljen fižol Danes: testenine z omako bolonjez, fižolova solata. Zvečer pa jabolčni zavitek. Njam! Vmes pa ogromnoooo grozdja, saj smo glede na vreme kar sredi tedna v dveh popoldnevih otrgali v vinogradu. LP, Stanka

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

14. okt 2004 21:58

danes: v voku pripravljeni puranjevi medaljoncki, skleda motovilca s fizolom jutri: porova rizota, popecen tofu sir lp dome

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

14. okt 2004 22:15

Danas: pohani fileti kunića, pire krumpir, zelena salata Sutra: paradajz juha, faširani šnicli od purećeg mesa, riža (a za nekoga i varivo od kelja) LP! Lidija...

EVICA  

član od: 3.2.2004

sporočila: 31

15. okt 2004 8:06

Jutro ! Zaradi obveznosti preko tedna ugotavljam, da si je dobro narediti jedilnik za cel teden, pa se potem ne zezaš vsak dan. Ja, Lumpica, srede so ta prave ! Tašča je sicer kuhala ob petkih, pa sem jo z letošnjim šolskim letom prosila, da prestavimo na sredo. Ugotovila sem tudi, da ona zaradi podaljšanih vikendov na morju ali kakem izletu, ni ravno pogosto stala za štedilnikom, ker pa se je vedno ponujala, da bi nam enkrat na teden kuhala, sem ji predlagala sredo. Mislim, da je že spregledala, da smo jo malo n..... Sobota: trgatev, pečen pujs,...... Nedelja: juha, pečena piška, o prilogi še razmišljam, Lep vikend ! Sporočilo je spremenil(a) EVICA dne 15. okt 2004 08:07:02

Data  

član od: 17.6.2003

sporočila: 30

15. okt 2004 8:21

Pri meni že drugi teden (žal) poteka dieta, ampak je danes kosilo vseeno bolj polno kot sicer. Ribe so tako ali tako ob petkih zaradi posta kar precej dobrodošle in tako je tudi pri meni. Kuhana riba in paradižnik

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. okt 2004 11:56

Blitvini njoki, gobova omaka. lp Vesna Milek Recko

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

16. okt 2004 12:36

Juha z ribano kašo, kislo zelje, pečeno v pečici s svinjskim vratom, domač kruh iz krušne peči (je še zavit v serveto, ampak tako diši...). LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti