Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

1. sep 2004 21:06

Imela sem prav - res smo šli na pico. Jutri: Zdrobova juha ter z šunko in sirom polnjene palačinke v jurčkovi omaki - bo bolj zgodnja večerja. Pri dveh mulcih in vseh teh krožkih, ki so se že začeli mislim, da bomo bolj na hrenavkah in pašti z paradižnikovo omako. Lumpica

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. sep 2004 22:24

Avena, lahko prosim napišeš recept za popečeno polento z mozzarello in paradižnikom?! Bere se takoooooo dobroooo :)) LP Zala

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

2. sep 2004 7:54

Zala, zelo preprosto in kar po občutku. Polento skuham in ohladim. Stresem v pekač, poravnam in ohladim. To niti ni nujno. Premažem s paradižnikovo omako - lahko tudi boloneze, kar imam pač pri roki. Čez to pa naložim koščke mozzarele in vržem v pečico za cca 20 minut, da se sir razpusti. Voila, to je to. Za osnovo uporabiš polento, gor pa lahko načožiš vse, kar imaš pri roki, tako, kot na pizzo. Preprosto in za spremebo prav paše. Avena

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

2. sep 2004 9:05

Ahoj! Se strinjam, da je tole s polento odlična zadeva. Jaz jo pripravim tako, da med polento zamešam še nekaj skute, obložim s paradižnikom, potresem s sirom ali pa če naredim brez paradižnika potresem po vrhu poleg sira še nekaj malih koškov masla in je mnjami! Tudi otroci jo obožujejo!

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

2. sep 2004 9:12

Lumpica, se pridružujem tvojim ugotovitva, da šolsko leto prinaša manj časa za kulinarične umetnine. Tako bo danes za kosilo samo burek - na srečo jedo otroci v šoli oz. vrtcu, za večerjo bom pa preizkusila Avenin recept.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

2. sep 2004 9:41

Moj čas med šolskih letom sicer ne trpi dosti, ker so punce že kar velike, je pa vseeno večji problem s kuhanjem, saj mora kosilo čakati dokler ne pridejo domov - vsak ob svoji uri. Včeraj sem res naredila slivove cmoke, ki pa so bili samo za desert ob ostankih mineštre. Danes pa bo pašta z ragujem. Je že narejen v skrinji. Ja, tudi pašto pri nas pogrevamo. Tale Avenina polenta je res zanimiva in jo bom v kratkem preizkusila. Zadnjič sem jo naredila tako, da sem vmes dala plast gobic, je pa manjkal sir in je bilo malo pusto. Suzana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

2. sep 2004 12:58

juha s fritati,zeliščni krompir,hrenovke v testu,presne buče v solati in sadni sladoled(bananin) Vesna Leben

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

2. sep 2004 14:18

včeraj: polnjene bučke, zelena solata danes: špinača, pire krompir in po želji še hrenovka Avena

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

2. sep 2004 14:40

Mi smo jedli danes ribice, ki smo jih pred dnevi ulovili na dopustu, in se tako spominjamo cofotanja v morju.....brrr kaksen mraz je na Gorenjskem. Za jutri pa ze cakajo slivovi cmoki. ANJA

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

2. sep 2004 17:00

Danas: mladi grah s kuhanom šunkom, pečene paprike i palačinke s džemom od malina i breskva Lidija...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti