Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

SpringFlower  

član od: 19.11.2003

sporočila: 35

25. nov 2003 16:27

Panika za cvetačo! Kako se naredi v resnici, nimam pojma, jaz jo naredim takole - skuham cvetačo (celo ali po rožicah v slani vodi z malo mleka), potem pa naredim nekaj podobnega kot bešamel (margarino s čisto malo moke, curry po okusu, kislo in sladko smetano in nariban parmezan) in to polijem čez cvetačo servirano v kaki lončeni posodi. Cvetača in curry gresta super skupaj in jed dobi tako kičasto neonsko rumeno barvo... Še kosilo včeraj polpeti, špinača in pire krompir, danes pečene hrenovke, pomfri in pečene paprike s česnom in bučnim oljem. Lep večer želim. Vesna Sporočilo je spremenil(a) SpringFlower dne 25. nov 2003 16:27:29

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

26. nov 2003 10:07

Danes: Ocvrti šampinjoni, ledenka s paradižnikom in slani rogljički iz baze Solzica

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

27. nov 2003 13:58

Le kako vam uspe skuhati vse te dobrote v tako kratkem času. Kdaj imate kosilo? Kaj na hitro bi že šlo, ampak vse kar naštevate... Meni to uspe samo, kadar sem doma. Sama namreč prinesem kosilo iz službe, pa se mož in otroci že upirajo, čes da te hrane bodo več jedli. Lp

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

27. nov 2003 14:18

Ker imamo tudi v naši družini takšen deloven čas,da imamo večkrat "pozno kosilo"ali "zgodnjo večerjo",med tednom prakticiram,da že prejšnji večer pripravim kosilo za naslednji dan,tako da čez teden jemo bolj "na žlico",pa tudi kakšni zrezki v omaki se dajo pogreti. V nedeljo pa običajno ostane kaj pečenke za ponedeljek.Sicer pa se da prihraniti kar precej,če skuhaš v večjem loncu,npr.golaž,joto,enolončnico,preostanek zamrzneš in porabiš čez teden,ko ni časa za kuhanje. Imam pa hiter recept za pripravo hrenovk na "poseben način". OBLOŽENE HRENOVKE: Hrenovke razdelim - pare na konce (po domače rečeno) prerežem podolgoma, nadevam s sirom in šunko, pokrijem z drugo polovico hrenovke,prebodem z dvema zobotrebcema in klasično paniram (moka,jajca,drobtine) in ocvrem na vročem olju,da drobtine lepo zarumenijo.Dodamo pečen krompirček,majonezo,solato, kar imate pač radi.Dober tek. ANDREJA

SpringFlower  

član od: 19.11.2003

sporočila: 35

1. dec 2003 11:46

Uf, Iri, če imava srečo in greva oba takoj po službi domov (ob cca. 16.00), potem jeva tam nekje od petih do šestih popoldan, marsikdaj precej kasneje. Večerja torej s to srečo, da kuhava skupaj in ni nikogar, ki bi to hrano samo čakal in zato lahko sitnaril kdaj bo in zakaj še ni. In verjetno velika prednost ker še nimava otrok. Drugače pa, kot pravi Deja, poskusiva čim več stvari naredit vsaj za dvakrat in jih zmrzniti npr. polpete ipd. ali pa kaj pripraviti že en dan prej. In kaj sva jedla zadnji čas - v četrtek boloneze s šampinjoni, špagete in radič, v petek sva šla v Etno na tunino pizzo, v soboto svinjsko ribico s preostankom šampinjonov, pražen krompir in motovilec, v nedeljo pa je Tomaž naredil cel "protfan" domače pizze. Pizza je kar precejkrat na jedilniku, tudi doma. On pravi, da z njo "pospraviva" hladilnik... Lep začetek tedna vsem skupaj * Vesna

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

8. dec 2003 23:31

nedjelja: sarma i pire krumpir, a za desert pita od jabuka ponedjeljak: kuhani kelj pupčar (prokolica) s mrkvicom i krumpirom, kuhane hrenovke utorak: punjene lignje na saft, žganci, zelena salata LP! Lidija...

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

9. dec 2003 7:22

včeraj: segedin golaž, krompir v kosih danes: slani skutni smoki, motovilec jutri: postrv in krompirjeva solata Avena

inka  

član od: 9.12.2003

sporočila: 32

9. dec 2003 17:51

Pozdravljeni vsi skupaj Danes sem prvič kot član na teh straneh. Ful so mi všeč, tako da se bomo verjetno veliko brali. Danes bolj preizkušam, če to gre. Drugače mi pa dajte idejo za jutri: na razpolago imam cvetačo in šampinjone. Lep večer vsem inka Sporočilo je spremenil(a) inka dne 09. dec 2003 17:55:48

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

9. dec 2003 18:16

Živjo inka, samo kot predlog: lahko bi naredila cvetačno juho (kremna juha), ki je res odlična, in pa testenine s šampinjoni (ali pa njoke) LP Zala

inka  

član od: 9.12.2003

sporočila: 32

10. dec 2003 11:09

čao Zala, hvala za nasvet. Imam pa še eno vprašanje za vse: ali ste naročeni tudi na PLUS PAKET? A se splača? Hvala že vnaprej, mogoče malo trapasto sprašujem, ampak sem nova. LP INKA inka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti