Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12867

24. avg 2022 0:01

                Danes,  polnjene rdeće paprike iz zaloge

                              pire

                                solata

                               čežana iz domačih sliv, breskve, 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12867

24. avg 2022 12:45

                Danes-tudi vse domače: 

                                    boranija

                                     z    mesom

                                   že dva meseca nabiram prvi stročji fižol, še  cveti, na vidiku pa                                                            je že novi, sem zelooooooo , zeloooo

                                               

                                               , breskve 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Ossi  

član od: 19.8.2015

sporočila: 405

24. avg 2022 13:13

johana je napisal/a:

                Danes-tudi vse domače: 

                                    boranija

                                     z    mesom

                                   že dva meseca nabiram prvi stročji fižol, še  cveti, na vidiku pa                                                            je že novi, sem zelooooooo , zeloooo

                                               

                                               , breskve 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Johana bravooo! Ali veliko zalivaš fižol? Moj letos štrajka, ima pa res malo vec sosedove sence 🙂

Ossi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8841

24. avg 2022 13:16

Sreda:

Goveji zrezek, špecli; mešana solata 

Pozdravček!

Ossi  

član od: 19.8.2015

sporočila: 405

24. avg 2022 13:21

Pri nas te dni ni slikc, ker imamo skoz goste ali pa se mudi 😉

 

Danes: brokoli juha, goveja pecenka, pire, mesana solata, pana cota z malino

Včeraj: korenckova juha, marelični cmoki, kompot iz marelic, sliv, jabolk

Jutri najbrž puran v smetani, njoki in mešanica solat iz mojega vrta

Ossi

Sporočilo je spremenil(a) Ossi dne 24. avg 2022 13:23

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12867

25. avg 2022 0:55

Ossi je napisal/a:
johana je napisal/a:

                Danes-tudi vse domače: 

                                    boranija

                                     z    mesom

                                   že dva meseca nabiram prvi stročji fižol, še  cveti, na vidiku pa                                                            je že novi, sem zelooooooo , zeloooo

                                               

                                               , breskve 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Johana bravooo! Ali veliko zalivaš fižol? Moj letos štrajka, ima pa res malo vec sosedove sence 🙂

Ossi

Hvala, Ossi, skoraj nič ne zalivam, prvega nisem nič, drugega pa, do cvetenja, ker sem ga znova posadila.dve vrsti, ko je bila najhujša vročina.  Drugi teden ga bom mogoče že nabrala. Je pa res ,da imam njivo med gozdičkom in pašnikom, večina je v senci . Slučajno sem ga posadila zraven in šele, ko sem šla brati vrečko od zrna, sem prebrala, da je dobri sosed fižola, prav . Glede pridelke letos, verjetno to res drži, kajti že prvega fižola sem nabrala sigurno 20 kg,  da ne govorim o ,  tako, da bova jutri po doooolgem času jedla mešanico radičev.  Imam še kar nekaj , vendar jih bom prihranila za vikend. Tudi delajo na polno. Skratka, glede na to, da sem šele pred 3. leti začela vrtnariti, sem res zelo , zelo . Se mi zdi, da je letošnjega pridelka za vsa tri leta nazaj.  Sem tudi pozitivno presenečena, da ni ničesar oglodanega,  s strani , lani je bilo precej načetega. Sem hotela prvi fižol že vreči iz gred in posejati solato, ter radič, pa se mi zdi zelo škoda, če sem ga samo včeraj nabrala dobro kilo in še vedno cveti, skoraj je ves zelen, nič posušen. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8841

25. avg 2022 13:41

Četrtek:

Kislo zelje (zaloga iz skrinje), polenta,  krvavice

Pozdravček!

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12867

25. avg 2022 17:03

Dragička je napisal/a:

Četrtek:

Kislo zelje (zaloga iz skrinje), polenta,  krvavice

Pozdravček!

Dragička, ali so krvavice tudi iz skrinje, ali so že sveže ???

 

                 Danes:    mesno  polpete

                                 pečen

                                 mešanica radičev s

                                 breskve 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8841

25. avg 2022 18:40

Johana, seveda, iz skrinje.

Pozdravček!

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12867

25. avg 2022 21:56

Dragička je napisal/a:

Johana, seveda, iz skrinje.

Pozdravček!

Aha, se mi je zdelo, čeprav sem najprej mislila, da samo kislo zelje. Sem se pa spomnila prigode, ko je šel znanec pred več, kot 20 . leti kampirat in je s seboj vzel tudi krvavice, ter jih pekel, je  dejal, da so se ljudje ustavljali in čudili , kaj tako diši.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti