Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

21. jan 2007 21:03

danes: predjed:mini pizze iz baze, paradižnik z mozzarelo, domača salama, parmezan, grozdje, orehi glavna jed: polnjen piščanec, pečena jabolka, pire krompir, solata - motovilec in endivija s krompirjem sladica: rižev narastek, kavica, dolg klepet (smo imeli žlahto na kosilu jutri: ker mi je ostalo veliko pire krompirja, bom naredila svaljke in jih spekla, zraven pa ocvrte melancane (za tamali pa puranje dunajske) jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jan 2007 22:31

Hihi, kaka debata:) No, midva v glavnem ne jeva kakih strašno dragih specialitet, mogoče se kaj sliši tako, ampak večinoma ni - recimo če doma narediš tortilje so res poceni... Sicer pa so najina običajna kosila večinoma pod vegetarijanska kosila, ker če so brez mesa, rajši tja napišem, da imajo ljudje ideje, kaj brezmesnega se da scimprat. fresh, fazana sva dobila od fantovih staršev, ker je nek njihov kolega lovec in včasih kaj prinese, tako so zadnjič dobili fazana, pa niso mogli celega pojest in so nama dali polovico. Enkrat prej so pa dobili divjo svinjo, ampak to je pa njegova mami naredila, jaz sem potem samo jedla in bruhala:) Mogoče bi ti pomagali lokalni lovci, če se povežeš z družino, ki lovi na vašem teritoriju, da te pokličejo, ko ujamejo kaj, kar bi te zanimalo... Sicer jih - fazane, seveda, ne lovce:) - baje nekje pri nas tudi gojijo, se mi zdi, da sem nekje videla, da v Prekmurju, ampak ne me držat za besedo, ker za divjačino sem pa res mrzla, če mi slučajno v roke pride, že naredim, sicer sem pa bolj taktak. tina za makovo rulado vzemi moj recept za svetli biskvit od tu gor in mu dodaj še 50 g maka (po možnosti mletega). Razmaži po celem pekaču, prekritem s pekijem in speči na 190 stopinj, cca 10 min. Še vroče testo položi na s sladkorjem posuto krpo, odvij peki papir in zvij rulado ter pusti, da se ohladi. Medtem, ko se ti testo hladi, vzemi breskov ali marelični kompot, ga precedi in sadje spasiraj. Natečenemu soku od kompota lahko dodaš malo ruma, nato pa razgrneš rulado in z njim (sokom) preliješ testo. Namažeš ga s kako dobro domačo marmelado, čez namažeš sadni pire in vse skup posuješ s kakimi oreški ali kokosm, da malo popivna tekočino in zviješ rolado nazaj. Upam, da ti tekne! To je moj izum še iz študentskih časov brez denarja;) in še zdaj najlubša nečokoladna sladica mojega fanta:) Veri

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

22. jan 2007 8:52

Dnes za kosilo matevž in kislo zelje. Matjaž

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. jan 2007 9:36

Fresh najlepšA HVALA. jade

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. jan 2007 12:24

Sej mi sploh ne gre u nos, pač samo komentar, brez ljubosumja ali žlehtnobe. katti

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

22. jan 2007 13:13

danes: kremna cvetačna juha in gratinirane sirove palačinke-oba recepta iz baze jutri: krvaice, zabeljeno zelje in krompir Elen

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. jan 2007 13:21

Da bom še jaz mimo teme: ne gre za to, koliko sestavine stanejo, tu je bolj očitno to, koliko domišljije premorete, res, vsaka čast! Ker če malo preletimo jedilnike za nazaj, res ne vidim nobenega, ki bi bil "bahačast", je pa res, da jih je večina bolj domiselno sestavljenih kot moj doma... Sem pa vesela, ker sem že zelo napredovala in zdaj dobro pripravim jedi, na katere prej sploh pomisliti ne bi upala!! jasna

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

22. jan 2007 13:24

Jaz si pa nabiram ideje z brskanejm tega foruma za nazaj Veri, recept za Mongolsko meso bi se ti dalo napisat? Moj fant to obožuje. Vsem lep dan Elen

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. jan 2007 13:34

Veri, se mi je zdelo, da bodo lovci imeli prste vmes! Vseeno hvala! Za kosilo pa zelenjavna juhca, čufti, pire krompir, solata fresh

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

22. jan 2007 15:37

pizza palačinke za večeru Lidija...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti