Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

27. okt 2005 12:58

solata z rukolo, koruzo, mocarelo, jajčki in piščančjimi koščki Ana

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

27. okt 2005 14:58

včeraj: piščančji žur, radič s krompirjem, za sladico - slastne Nušine rezine danes: pasulj z domačimi klobasami jutri: gobova juha s krompirjem in pravimi jurčki - ajdovi žganci sobota: musaka, zelena solata, pesa v solati nedelja: goveja juha s palačinkami, sv. kotleti, ocvrt piščanec, restan krompir zelena, zeljnata,fižolova solata sladica: jabolčni zavitek

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

27. okt 2005 19:51

Makaronovo meso, okisan stročji fižol, jabolčne palačinke luthien

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8843

27. okt 2005 23:55

Jutri bo: (samo malo, da pogledam na naš spisek)... aha, sem vedela, da je nekaj za mojo dušo... pečene perutničke, dušeno sladko zelje, pire krompir in zelena solata. Pozdravček!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. okt 2005 0:00

dragička, mi prosim poveš recept za dušeno sladko zelje? To je bilo pogosto na jedilniku v osnovni šoli - nisem sicer vedela, kaj to je, ampak vedno mi je bilo všeč. Pa bi kdaj mogoče probala doma narediti, da vidim, če ima isti okus kot v osnovni šoli tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8843

28. okt 2005 0:16

Narežem polovico čebule, dušim do mehkega. Pred tem narežem sladko zelje na rezance. Ni treba, da je narezano na tenko. Dam v posodo in malo posolim, pustim, da odstoji. Ko je čebula mehka, dam eno žličko sladkorja, premešam še minutko dve, potem zelje malo z roko stisnem in dajam na čebulo. Dobro premešam in pokrijem. Usput podlivam s par kapljicami vode. Povegetam, popopram in naprej dušim do mehkega. Enkrat dodam žličko - dve paradižnika in podlijem z malo vode, drugič pa pustim kar tako brez. Zraven paše pire, hrenovke ali kakšna pečena perutnina. Mi imamo zelo radi sladko zelje. Pozdravček!

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

28. okt 2005 7:14

špageti z mesno-zelenjavno omako. Danes pa se pustim presenetiti! ANJA

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

28. okt 2005 9:09

janjetina lešo brokula i krumpir salata voćna salata Lidija...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. okt 2005 9:18

dragička je napisal/a:
Narežem polovico čebule, dušim do mehkega. Pred tem narežem sladko zelje na rezance. Ni treba, da je narezano na tenko. Dam v posodo in malo posolim, pustim, da odstoji. Ko je čebula mehka, dam eno žličko sladkorja, premešam še minutko dve, potem zelje malo z roko stisnem in dajam na čebulo. Dobro premešam in pokrijem. Usput podlivam s par kapljicami vode. Povegetam, popopram in naprej dušim do mehkega. Enkrat dodam žličko - dve paradižnika in podlijem z malo vode, drugič pa pustim kar tako brez. Zraven paše pire, hrenovke ali kakšna pečena perutnina. Mi imamo zelo radi sladko zelje. Pozdravček!
hmmmmmm, dragička, zdej pa eno čisto neumno vprašanje... sej, sladko zelje je tisto obično zelje, v glavi, belo/zeleno. Zelje, ki ga damo lahko tudi kisat??? Aja, pa, kako je s količinami? Koliko ga narediš za štiri osebe - koliko zelja daš? Hvala!!!! Upam, da te bolezen že počasi zapušča, čez praznike bo sonce - bo treba izkoristit in napolnit baterije za zimo in kratke zimske dni tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8843

28. okt 2005 9:30

Čisto navadno zelje. Obstajajo bolj trde glave ali bolj mehke. Količina? Za štiri osebe ena glavica. To vidiš potem, ko narediš in pojeste, veš mero, koliko vam je treba. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti