Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

2. jun 2006 13:06

petek: zelenjavna juha, mesno- zelenjavna rižota, mešana solata fresh

sivestra  

član od: 31.5.2006

sporočila: 20

2. jun 2006 13:50

petek: njoki iz zdroba pečeni v pečici in nekaj svaljkov povaljanih v droptinah ocvrtih na oju zraven pečene piščančje krluti z omako,solata tile kuharski nasveti me rešujejo vsak dan, ker sem ratala tako pozabljiva, da ne vem več kaj bi delala za jest,moji pravijo da neznam več kuhat kot sem prej. LP sivestra

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. jun 2006 10:33

Danes: gobova juha, ajdovi žganci, metina potica Jutri kuha mami.. biba

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jun 2006 10:37

Sivestra, ne daj se, naj pa kdaj kdo drug poskusi skuhat! In vse imamo iste probleme KAJ SKUHAT... Je pa res, da tudi mene kulinarika rešuje. četrtek: na roštilju pečena orada in brancin, blitva s krompirjem petek: makaronovo meso, berivka z domačega vrta sobota: mineštra, palačinke z nutelo nedelja:kitajska restavracija jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jun 2006 10:40

vcibej je napisal/a:
včeraj: srček v omaki in polenta danes: korenčkova juha, popečena polenta s fižolovim golažem jutri: gobova juha ter skutine palačinke Lumpica
Lumpica, a napišeš recept za fižolov golaž, prosim! V bazi ga ne najdem. In me mika... jasna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

3. jun 2006 15:17

golaž od včeraj, kruhovi cmoki, pečenka štefani in zelena solata z ogromno česna (da se ne bo treba lupčkat ) Lep dan vam želim

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. jun 2006 17:16

orada, pečena v pečici, mlad krompirček s peteršiljem, mešana mlada solata, zavitek z rabarbaro in krokantom in konjakovo omako jutri: goveja juha z domačimi rezanci, piščanec pečen v rimskem loncu, pečen krompir, solata, jabolčni zavitek fresh

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. jun 2006 18:41

nedelja: goveja juha, pečeni in ocvrti piščančji fileji, za moške pečen krompir, zelenjava, berivka z rukulo, paradižnik z mozzarello; popoldan pa pirini buhtlji s skutnim nadevom Julija

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. jun 2006 19:07

Jasna, evo, našla sem fižolov golaž - prekopiran iz Primorskih novic: Golaž iz svežega fižola (brez mesa) Zrna svežega fižola skoraj do mehkega skuhamo z listom lovorja. V drugo kozico damo dobro oljčno olje ter v še hladno narežemo na lističe česen in čebulo. Vse skupaj segrejemo in počakamo, da čebula oveni. Dodamo žlico polnozrnate moke, malo paprike v prahu ali pa (proti koncu kuhanja) majhno pekočo papriko in olupljen zrel paradižnik. Prilijemo kuhana fižolova zrna, solimo in kuhamo še 20 minut, da se moka skuha. Na koncu dodamo nekaj kapljic kisa in košček masla. Po želji lahko golaž malo pomečkamo z lesenim betom ali vilicami. Zraven ponudimo polento ali v sopari kuhan krompir. Za pet oseb potrebujemo: pol kg fižolovih zrn, lovorjev list, 5 žlic olja, 10 strokov česna, 2 drobni čebuli, 10 paradižnikov, papriko v prahu, maslo, sol in kis. Pa dober tek! kača

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jun 2006 21:17

Hvala lepa, kača! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti