Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

18. jan 2006 7:20

danes: piščančji zrezki, pečen krompir Ana

magdalena  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4

18. jan 2006 10:14

Pozdravljeni vsi, moja prva uporabniška pošta je tole. Sicer plonkam recepte in kar redno berem predvsem tele dnevne nasvete okrog kosila- največkrat namreč ni toliko vprašanje kako, ampak kaj. Zato sem že pred časom doma uvedla sistem načrtovanja tedenskega jedilnika- veliko s pomočjo tega foruma, in ugotavljam, da z dobro organizacijo in načrtovanjem zadeva niti slučajno ni več tako moreča. Tako ponavadi v petek ali soboto sestavim jedilnik in ga vsem na ogled obesim na hladilnik. Tako lažje načrtujem tedenske nakupe in sproti pucam (no, praznim) zamrzovalnik. Stvari pripravim večinoma vsaj en dan prej, do tričetrt, kar pa potrebuje več časa za pripravo, pa že čez vikend. No, in če že delam to zase, bo mogoče moj tedenski jedilnik prišel prav še komu- gre za relativno običajne, preproste jedi, velikokrat sezonsko obarvane, na jedilniku so pogosto enolončnice in razne juhe, ker gre to dobro v promet. Zato se bom poskušala oglasiti vsak teden. Ta teden pa je takole: NED- ocvrt file ostriža, pire krompir, dušena blitva PON- telečja obara, ajdovi žganci TOR- goveji golaž, zapečena polenta, solata SRE- pečenice, kislo zelje ČET- zelenjavna juha (vse živo), sojini polpeti, solata PET- zmiksani ostanki zelenjavne juhe, piščančja bedra in krompir v pečici, kuhana in z drobtinami zabeljena karfjola Vsem skupaj en lep dan, M.

potepinka  

član od: 27.7.2005

sporočila: 183

18. jan 2006 10:59

danes: špageti, polivka z zelenjavo, mešana solata potepinka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. jan 2006 11:14

sreda: dunajski in pečeni svinjski zrezki, pire krompir, blitva s česnom in peteršiljem, kitajsko zelje v solati z jajcem Julija

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

18. jan 2006 11:25

Danes bom dolgočasna: testenine s tuno, mehka solata, za poslastico eksperiment, podoben gibanici. tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8844

18. jan 2006 11:26

Zaupaj "eksperiment podoben gibanici" - sliši se mamljivo. Pozdravček!

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

18. jan 2006 13:02

PON: Svinjski kotlet v naravni omaki, pražen krompir, paradižnikova solata TOR: Svinjski zrezek v naravni omaki, koščki pičančjega fileja v smetanovi omaki s čilijem (za mene - zelo mnjami), riž, zelena solata SRE: Šampinjončki s čebulo v smetanovi omaki, pire krompir, zelena solata ČET: Paela z morskimi sadeži (za moža), paela s piščančjimi koščki (za mene), solata PET: Špeclji v sirovi omaki (več vrst sira: camamber, edam, gauda - naribano) in čez polijem še 1-2 žlici k. smetane, na drobno narezan paradižnik (to dam na sredino špecljov) - zelo dobra kombinacija SOB: Burek, pita s krompirjem, pita s sirom ( sama vse naredim), solata NED: Ostanki od sobote Pa lep pozdrav vsem cukrček Sporočilo je spremenil(a) cukrcek dne 18. jan 2006 13:04:04

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

18. jan 2006 13:35

Danes: Čufti v paradižnikovi omaki, pire krompir, zelena solata in fižol na kisu. Marjetica

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. jan 2006 19:46

Magdalena dobrodošla med " odvisniki " Danes je bila pa pašta z gorgonzolo Lumpica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. jan 2006 20:04

četrtek: goveji golaž, pirini široki rezanci, za druge polenta, velika skleda zelene solate (je pa draga, kot bi bila iz suhega zlata) Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti