Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. sep 2005 13:09

danes: špageti s tuno in paradižnikom, jogurt jutri: jota iz zelja in klobase tjas

marijapo  

član od: 16.9.2005

sporočila: 21

23. sep 2005 13:49

Vceraj pecenka z rizem, solata. Danes mesna obara (uporabim meso, ki je ostalo od pecenke). marijapo

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. sep 2005 14:08

anja, evo ti filije (upam, da sem si prav zapomnila, pišem na pamet, ampak mislim, da bi moralo bit): FILIJE 2 jajci 2 dl mleka 1 dl vode 360 g moke (v originalu 500 g) ščep soli 150 g kajmaka (v originalu 300 g), lahko ga nadomestiš z maslom Zmiksaj jajci, dodajaj izmenično mleko z vodo in moko, dokler ne dobiš mase, malo bolj goste kot za palačinke. V pečici (mislim, da na 200) ogreješ pekač brez vsega, vzameš vročega ven, namažeš s kajmakom, vliješ gor malo testa, po potrebi razmažeš in daš nazaj v pečico za par minut (recimo cca 10 min), da se testo zapeče oz. meni se je malo dvignilo (itak se mi vse, tak da ne vem, če se mora, nič ne piše). Spet vzameš iz pečice, namažeš s kajmakom in spet poliješ čez testo. Verjetno boš morala testu malo pomagat, da se bo razlezlo do vseh kotov, ker sicer kar plava na stopljenem kajmaku. Kajmak se super lepo maže, saj se na vročem testu čisto stopi. Potem pa samo to ponavljaš, dokler ti ne zmanjka testa. Ko je pečeno, naj bi prekril z mokro krpo in pustil stat par minut. Midva sva bila lačna in takoj pojedla - kot ponavadi:) Pekač sem jaz vzela tisti manjši, višji, polovico od pečice, standardni visoki pekač pač. lahko probate tudi v večjem, ampak bo prišlo manj plasti, ki so glavna fora te jedi:) Čeprav je meni najbolj všeč prva plast, ki se tako lepo zapeče na pekaču:) Zraven daj nujno kaj svežega, ala surovo zelenjavo in jogurt, ne kake težke mesne jedi, ker boste sicer komaj dihali;) Aja, še to: jaz sem vzela kajmak od Škofjeloških mlekaren, ki ni nič slan, zato bi morala testo malo bolj solit - ali pa vmes med plastmi. Če pa imate slan kajmak, seveda ne pretiravat s soljo še v testu... Dober tek! Veri

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

23. sep 2005 19:56

Danes bučkina juha(muškatna buča), končno najdla recept, ajdovi široki rezanci preliti s kislo smetano skuto in makom!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. sep 2005 20:49

sobota: porova juha, polpeti iz mlete govedine, pečeni v pečici, špinača, pire krompir, zelena solata nedelja: goveja juha, pečen piščanec s krompirjem, dušene kumarice (za ene) za druge pečene paprike, pa še velika skleda zelene solate Julija

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

24. sep 2005 9:28

juha od kopra knedli s marelicama Lidija...

potepinka  

član od: 27.7.2005

sporočila: 183

24. sep 2005 12:26

danes: krompirjev golaž, palačinke potepinka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

24. sep 2005 16:46

Danes: goveja juha z ajdovimi cmoki, palačinke polnjene z špinačo in sirom v gobovi omakci Lidija, najbrž si že opazila da obožujemo juho - nisem pa še jedla koprove juhe. Povej mi kako narediš? Tudi tebe Pinka prosim za bučno juho Lumpica

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

24. sep 2005 17:23

Ta recept sem našla v Interšparu zraven muškatne buče! Potrebujemo muškatno bučo, krompir, manjšo čebulo, česen, petršilj, kislo smetano in oljčno olje. Krompir olupimo, operemo, narežemo na koščke in ga damo kuhat. Čebulo, česen sesekljamo in opražimo na oljčnem olju. Bučo olupimo, narežemo na koščke in pražimo skupaj s čebulo. Ko je krompir kuhan ga odcedimo. V posodo damo kuhan krompir, bučke, čebule in vse spasiramo s paličnim mešalnikom. Dodamo 500ml vode, še boljše jušne osnove in kuhamo 15 minut, dodamo kislo smetano in petršilj.

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

25. sep 2005 18:49

včeraj: pečeni svinjski kotleti,pečen krompir, ohrovt v kozici, solata danes: goveja juha, kuhana govedina iz juhe, renstan krompir, ohrovt v kozici, solata, za sladico bajadera iz baze Ana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti