Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

7. apr 2005 12:33

Špageti bolonjez, zelje salata, vanilin kiflice uz popodnevnu kavu. Lidija...

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

7. apr 2005 13:26

PIRE KROMPIR, GOVEJI ZREZKI V OMAKI, SOLATA LEP POZDRAV NOI, KI SE JE PO DOLGEM ČASU ZNOVA OGLASILA zinka

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

7. apr 2005 15:16

No, Noa. lepo, da si se javila. Torej imaš fantka. Ko sem te včeraj ponovno opazila po tolikem času nisem upala nič konkretnega vprašat. Čestitam. Pa včasih lahko poročaš, tudi kaj jedo otroci in kako rastejo, tako kot naša Lidija. Spotoma pozdravljam še Lidijo in Doro. No, kaj smo mi jedli: torek: grah s koščki klobase (ena klobasa za tri) s kruhom sreda: piščančja obara in krompir (kmečka pojedina) četrtek: jota in muffini Petek: najbrž spet jota Sobota: so naročeni njoki z golažem Suzana

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

7. apr 2005 17:48

torek: lazanja s tremi omakami (paradižnikovo, mesno in špinačno - vsako v svojem nadstropju) sreda:rižota z ostrigarji četrtek: ravioli z gorgonzolo, mlad radič z jajčkom petek: špageti bolognes, ena solata (Madona, sam pašto natepavamo durh marš! ) uharica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

8. apr 2005 0:07

četrtek: puranji zrezki v gobovi omaki, ocvrti kroketi, motovilec petek: zelenjavna juhica, zelenjavni zezki z osličem, spet motovilec sobota: goveja juha s palačinkami, polnjeni lignji, pomfri, solata kristalka

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

8. apr 2005 8:46

Ej, Noa! I ja ti šaljem jedan veeeeeliki pozdrav i dobrodošlicu nakon kratkog izbivanja. Nadam se da je bebač napredan i da će uživati u maminoj finoj papici. Moja Dora najviše voli konkretne stvari, kao npr. janjetinu. I mene zanima što i kako pripremaš obroke (kašice)? Lidija... Danas: pečena orada na krumpirima s umakom od maslinovog ulja, peršina i češnjaka.

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

8. apr 2005 8:53

Krompirjev golaž, palačinke. Noa, vesela sem te! Obenem želim Noi in Lidiji veliko zadovoljstva s svojima otročičkoma! LP, Stanka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

8. apr 2005 11:52

Lep pozdrav vsem! Hvala še Lidiji, Suzani in Stanki za dobrodošlico! No, Lidija, ker si ravno vprašala. Ja moj mali fantek lepo napreduje. Obožuje sadje-jabolka, banane, najbolj pa hruške. Sadje mu nastrgam, zmešam z navadnim jogurtom ali skuto. Ponavadi zdrobim v kašico še kakšen piškot, da je bolj konkretno. Zelenjave do pred enega tedna ni maral. Ko sem pa začela zelenjavi dodajat meso (purana za enkrat) ali kuhan rumenjak, ali kislo smetano, pa riž in riževe kosmiče, je pa začel z užitkom jesti tudi to. Sedaj je cvetačo, brokoli, bučke, kolerabo, korenje, krompir, špinačo, blitvo, repo, grah. Ponavadi skuham na enkrat dve-tri vrste zelenjave, všasih dodam majhen košček mesa in riž. Ko je kuhano zmiksam. Pa ti, imaš kakšno dobro idejo za kašico? Pa pa! Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 08. apr 2005 11:53:04

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8840

8. apr 2005 12:13

Jutri bodo: goveji zrezki v omaki, rizi-bizi, mešana solata in dunajske Sacher rezine Nedelja: goveja juha, pečeno piščančje meso, nadevan krompir s šampinjoni, zelena solata Ponedeljek: izrazili so željo in bo - jota. Pozdravček!

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

8. apr 2005 12:36

Ej Noa! Moja Dora je danas navršila 7 mjeseci a ne znam koliko je tvoj dečkić star. Za sada od svježeg voća jede banane, jabuke i kruške, a u kupovnim kašicama šljive, breskve, marelice, mango i marakuju... ma sve. Voće joj ogulim i smiksam. Kombiniram ga ili s piškotama ili s Petit keksima, rižom a probala sam i bananu miksati s tikvicama (naravno, kuhanim). Od povrća joj kuham i još uvijek miksam krumpir, mrkvu, špinat, blitvu, korabicu, cvjetaču i brokulu. Kombiniram gotovo svaki dan s mesom: puretinom, piletinom ili janjetinom (nju jako, jako voli) ili sa rižom. Danas jede blitvu i krumpir. Mliječne proizvode joj još ne dajem. I još uvijek je dojim. Ne pije nikakve čajeve, sokove niti vodu jer jednostavno ne želi. Ako je žedna poslije obroka, moram je staviti na prsa ili joj davati vodu na žličicu. Flašice, dudice baca iz usta. Koliko je tvoj dečkić star? Lidija...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti