Pecivo za na pot

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. jul 2007 11:43

muffine daš v posodo ki jo lahko dobro zapreš in potem ostanejo sočni. nektarina

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. jul 2007 12:31

Z Vendelino jr. se povsem strinjam, da naj bi mame na počitnicah predvsem uživale, zato sem vas pred časom pohvalila, kako pridne ste, da se vam da še na počitnicah kuhat kosila kot v hotelu... Če se samo spomnim mojih počitnic v mladosti - mama za štedilnikom v najhujši vročini, med pakiranjem za na morje jok in stok, med pakiranjem z morja isto, vmes pa deklica za vse... Napolitanke sem pa tudi sama vlekla po celi Evropi, ko sem se potepala naokoli, pa tiste okrogle piškote, v katerih je vmes čokoladna krema tudi. Čokolada se mogoče malo stopi, a ni hudega. Odkar sem odkrila malinove slastne zalogajčke (http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10150), vzamem sabo kar te. Kozmeja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jul 2007 12:52

Meni pa na morju ni težko kuhati, itak se kuha po večini kakšna pašta ali pa kakšna solata se naredi, spakirava pa vsak pol. Pa tudi kakšno pecivo za na morje rada spečem, no, na avion tega vlačla res ne bi. Jelenckova

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

12. jul 2007 13:18

hm....ja sj js nism mama :D...........sem sam hčerka k hoče mau pomagat :P.... vrjetn bom nrdila kr kšnga prjatlčka al pa tisto pito/torto iz pinjol pa malin....... mogoče pa tut male pizze sprobam =D fleur

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

12. jul 2007 14:13

Vendelina zelo dobro si to napisala in se popolnoma strinjam s tabo.Tudi jaz na dopustu nikoli ne kompliciram s hrano pa ni nihče lačen in žžejen,ker je v hladilniku vedno dovolj jogurtov,raznih namazov in podobnega s čimer si hitro ublažiš lakoto.Tudi moj desetletni sin si si že sam zjutraj pripravi zajtrk in sem prav vesela,da je tako(mi vsaj snaha ne bo očitala da nič ne zna naredit za sebe). Skratka ko gremo na dopust,gremo vsi,ne samo mož in otroci,ampak tudi jaz.Tako vsak nekaj postori in smo vsi zadovoljni. kalcicl

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. jul 2007 14:41

Sem se že ustrašila, da sem edini bimbo, ki ne vlači s seboj na pot doma spečenega peciva, pohane piške in kuhanih jajc. Saj ne rečem, da to ni v redu,  če se ti da to naredit (bravo, fleur, da hočeš pomagat, čeprav se ti ne bi bilo teba matrat - to samo pomeni, da ceniš mamin trud). Ampak jaz sem iz tistega plemena, kot skupnost imenuje dear vendy, ki je svojo mamo naučilo, da jo imajo zelo zelo radi tudi v priemru, da v avtu nima šporheta za vsak primer, če bi otročaji pili  toperl čaj, ampak izvleče kupljen sok. Ali  reče očetu, naj ustavi nekje ob cesti, kjer se da kaj pojest in popit. To točko smo dosegli po nekaj letih, ko so otroci v avtu vlekli stkleničko in sem imela pri nogah vedno neko trobo, polno vse mogoče hrane, za priemr: kaj pa če bo sin to, pa hčer ono, možek bi pa tisto. Adijo, pamet, sem si rekla, in spremenila navade. Ker ko tudi jaz uživam na poti - to pa lahko samo, če v avto sedem spočita in brez skrbi, kar pomeni da ne cmarim dva ni pred potjo vsega povprek - smo vsi dobre volje in je vožnja veliko bolj prijetna. Vsaj nam, no, čeprav za ene vem, da je drugače.

 

Skratka, easy drage moje, konec je vedno srečen. Mamamia

 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jul 2007 14:45

juhu, tudi mi smo eni izmed ta čudnih in ne vlačimo nič posebnega s sabo. Čeprav letos smo pa v Sparu kupili filane paprike, ki jih samo malce pregreješ, da ni bilo treba že takoj iskat gostilne. Z nami so šla samo jabolka in voda za in pa prestice za grickanje. Loni Makaroni

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

12. jul 2007 16:42

Lahko spečeš tudi kakšne piškote ali pa sezamove palčke. LP sterkuš

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

12. jul 2007 17:04

sj tut mi na poti ne kopliceramo nevem kok, je pa res da ponavadi zvečer predn gremo pohamo piščančje zrezke :D...... tut sam se ne bi spravla česa pečt če se mi tega ne bi dal delat....ampak ker mam počitnce in nimam nč pametnga za počet sm se odločila d bom kej spekla "za po pot"....in v bistvu je bla tema v prvotnem namenu odprta za to da bi zvedla za kšn recept, ki bi bil uporaben za pot fleur

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

12. jul 2007 17:23

Jaz pa obvezno s sabo vzamem sendviče (za moža in mene), ker imamo vsaj en postanek na poti do morja in obvezno termovko kave in čaja. Za otroke najraje vzamem kakšne maslene rogljičke. Seveda pa še plastenko navadne vode. Takole za na hitro pripravit so pa tudi zelo dobre Pečjakove dobrote. Cela vreča rogljičev (brez vsake file) pride 4,89 EUR v Šparu in jih samo dopečeš (jaz jih ponavadi še premažem z jejcem in posujem s sezamom).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti