
9. jan 2010 22:02
Lahko tudi vprašate jade, se mi zdi, da je ona strokovnjak za tovrstne jedi.
9. jan 2010 22:02
Lahko tudi vprašate jade, se mi zdi, da je ona strokovnjak za tovrstne jedi.
10. jan 2010 5:51
Ežoj, ljubitelj tofuja :). Sam po sebi je res katastrofa od jedi, malo zacinjen je pa,vsaj meni fajn. Tarja83
10. jan 2010 8:01
Jaz sem upoštevala ežojev nasvet (da probam z najmanjšo žličko kar jo mam doma) in od takrat me nikoli več ni "prijelo", da bi kupila tofu.
11. jan 2010 8:18
Tofu (navaden, dimljen, s papriko..) uporabljam primarno povsod, kjer bi sicer uporabila belo, pusto meso (piščanec, puran..), pa tudi namesto šunke za pico, lahko tudi namesto sira, čeprav namesto sira je bolje uporabiti kvas v kosmičih oz. kvasov posip, odvisno od jedi.. Poleg tofuja pa uporabljam tudi sejtan, ki pa ga uporabim namesto rdečega mesa, divjačine, govedine, ipd., vso to meso pa se tudi krasno nadomesti s sojini koščki in kosmiči.. Tofu in sejtan se krasno panirata (jaz seveda paniram brez jajc, z zmesjo vode in čičerikine ali druge moke + drobtine), odlična sta v enolončnicah, rižotah, golaž, juhah, prilogah, solatah, sendvičih, .. - enostavno: pripravlja se ju kot mesoneznan uporabnik
11. jan 2010 8:31
Se popolnoma strinjam z Lee Ann. Kritizirati nekaj, kar ne znaš dobro pripraviti, je malce smešno. ajda66
11. jan 2010 12:58
Tole pa moram povedat, pa ne brez kančka žlehtnobe:
Azijska in afriška ljudstva, ameriški indijanci, in še kdo imajo ( se mi zdi, da se tako učeno reče ) laktozno intoleranco, kar pomeni, da ne morejo prebavljat mleka in mlečnih izdelkov ( pri otrocih še nekak gre, potem nič več ). Zaradi tega se v kitajski kuhinji nikoli ne uporabljajo mlečni izdelki. Kot nadomestek so iznajdli izločitev beljakovinskega dela soje ali fižola, in temu rečejo tofu.
Pšenica ima kot glavni sestavini gluten ( beljakovina ) in škrob in zaradi tega je kruh tako vredno živilo. Zdi se mi čista afnarija izpirat škrob v kanalizacijo in se potem afnati s šejtanom, namesto, da bi pojedel kos kruha. To se pravi, popoln obrok je lahko tudi kos kruha ( beljakovina in skrob ), na mal maščobe podušena kakšna zelenjava, ali solata ( maščoba, vitamini, antioxidanti.............. ). Enako se mi zdi neumno jest tofu, ki je roko na srce čisto brez okusa ( da ne rečem neužiten ) in se matrat ( znat pripravit ), da bi ratalo kaj užitnega, če se da čisto lepo skuhat fižol in ga uporabit na tisoč in en način, brez da bi kaj stran metali ( pa še nekaj vrst fižola je ). Podobno je tudi s sojo. Naj omenim še veliko izbiro mlečnih izdelkov, če začnem z jogurti, različne skute, maskarpone do težke artiljerije mlečnih izdelkov - najrazličnejši siri v različnem obdobju staranja.
Ja, prav imate: ne znam okusno pripravit tofu, tega se ne mislim niti učit, tega mi tudi ni treba iz zgoraj navedenih razlogov.
ežoj
11. jan 2010 13:06
ežoj
11. jan 2010 13:40
ežoj, pa v bistvu si zadel bistvo: jesti samo zelenjavo in sadje je več kot dovoljneznan uporabnik
11. jan 2010 13:58
Mogoče samo to, a surov, nezačinjen zrezek pa je užiten (ok, okusen, da se bolj natančmo opredelim)?? Tudi meso je treba, da je užitno, pripraviti, začiniti, ocverti, spohati, skuhati .. al karkoli že z njim počnete. Enako tofu in sejtan. Težava je samo v tem, da sta ti dve sestavini v našem kulinaričnem prostoru dokaj novi, zato ju ljudje ne znajo pripraviti. Pa tudi kakovost obojega po raznih Sparih in Mercatorjih je vprašljiva. Če bi enkrat poskusili resnično dobro in z domišljijo pripravljen tofu/sejtan, bi v njem našli prav poseben užitek. jancka
11. jan 2010 14:21
Jaz rada pravim, da se tofu daruje in prevzame okus vsega čemur ga dodašKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | ![]() |
malo za hec | ![]() |
MOJ vrt | ![]() |
Kaj danes za zajtrk | ![]() |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | ![]() |
Zelenjavna mineštra
Čokoladni eklerji