7. jun 2007 13:26
mufin je napisal/a: |
Julya, poglej nekaj polic višje mufin |
Bom, hvala.
Julija
7. jun 2007 13:26
mufin je napisal/a: |
Julya, poglej nekaj polic višje mufin |
Bom, hvala.
Julija
7. jun 2007 13:58
Mogoče uporabljajo polnozrnato rženo moko, ker tista iz trgovine je bela ržena. mufinneznan uporabnik
7. jun 2007 14:34
Evo me. Na žalost se ne spomnim, če sem kupila mešanico v Hoferju ali Lidlu, ker sta pri nas eden poleg drugega. Bil pa je rženi kruh s semeni in niti slučajno ni bil kisel. Okus ni niti spominjal na pravi rženi kruh - še posebej ne na koroški rženi kruh. Vem, ta je čudovite, kako bi rekla, zdravo temne barve, medtem ko je bil tisti iz vrečke kot da je pobarvan s tinto. Sicer pa tudi mene zanima skrivnost koroškega rženega kruha. Moja pokojna stara mama ga je pekla sicer z enim delom bele moke, pa ni bil nikoli tako rjav, kvečjemu zelo svetel. Je bil pa kisel, izredno kompakten in obstojen celo večnost. Na zunaj je izgledal kot koroški - z debelo, temno, skorajda svetlečo črno skorjo, znotraj pa, kot že rečeno, svetel. Enkrat sem spekla rženka sama - no, ni bil ravno takšen, kot od profesionalcev, kvečjemu smo se par dni smejali na moj račun - barva pa vseeno ni bila črna črna. Mogoče pa bi morala videti kak rženi hlebec iz domače, koroške kuhinje. Čez vikend grem najbrž spet v te dve trgovini, pa bom sporočila, kje sem kupila to mešanico in kaj piše na embalaži. Sem pa skoraj prepričana, da je v njej tudi precej bele moke - in barvilo. jancka
7. jun 2007 17:09
prava moka -dober kruh(korošica),ne vem ki nabavijo tak dobro moko,čez koroški kroh ga ni!! senka
7. jun 2007 17:23
Za barvanje kruha se pogosto uporabljajo pražena in mleta žitna semena.Kruh ima po takšnem barvanju rjavkasto nianso in po tem se lahko na daleč ugotovi,če je barvan. ati zlati
7. jun 2007 19:05
Ja, tudi jaz sem prebrala, da za barvilo uporabijo praženo žito ( žitno kavovino ipd.). To mi uporabimo tudi v zelenjavnih juhah, ker ne uporabljamo temnega prežganja, da ni juha "blontna".
Včasih bi bili naredili marsikaj, da bi bil kruh bel, ker je bil boljši, danes ga pa barvamo na temno, da se nam zdi, da je bolj zdrav.
Kisel ržen kruh je pripravljen z posebno emulzijo ( to na vrečki Hoferjeve moke tudi svetujejo).Kupila sem ga v DM (Sauerteig,večja rumena vrečka od Alnature). To ni kvas ali droži, kvas je treba dodati, če ga ni v mešanici. Najbrž bi imeli to emulzijo v kaki trgovini z zdravo prehrano.
Bi pa bila vesela, da mi nekdo pojasni, kaj je v tisti emulziji in kako deluje. No, za kvas nekaj že vem.
Tak kruh je potem kisel, jaz ga ne maram, obožuje pa ga moja prijateljica.
F r i n a
7. jun 2007 20:23
Te moke so odlične, jaz uporabljam črno moko s semeni, ker mi je najboljša. Dodam pa mleko in vodo, vsakega polovico, ker se mi zdi, da ima potem kruh boljši okus. Kje pa jo kupimo, ne vem, morem mamo vprašat, mi ona nabavlja :)) LP mina20
28. feb 2013 20:45
Poskusili smo gotovo zmes za rustikalni mešani pšenično-rženi polnozrnati kruh s suhim kvasom iz Lidla. Je top, res rahel, čeprav je ržen, priprava pa res enostavna.
Noro dober, tudi danes diši iz pečice.
Pa dober tek!
1. mar 2013 6:04
S temi mešanicami pečem redno kruh. Ko sem delala z navadno krušno moko, sem se vedno zafrkavala....Tako pečem vsaki drugi dan, brez problemov in vedno ga hitro zmanjka. Obe moki sta super, tako iz Lidla, kot iz Hoferja! Pečem v navadni pečici!
kvačkarica
1. mar 2013 8:18
Najboljša mešanica za kruh je iz mlina Katić iz Velike vasi pri Krškem. pr njihovem kruhu ne upoštevam priporočeno količino kvasa, saj ga je polovico dovolj. Potem sledijo pripravljene mešanice iz Hofra, iz Lidla nam kruh ni všeč.
lep dan
marjanajKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Mini čokoladni hlebčki
Piščančja stegna z miso pasto