Sladoled

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

tema odprta - 18. maj 2007 16:55 | ogledi: 10.172 | odgovori: 8

Smo kupili avtomat za sladoled.

Zdej me pa zanima, če mate kakšne recepte za domači sladoled (brez jajc). Do sedaj delam samo po teh, ki so priloženi zraven naprave...

lp

tasau

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

18. maj 2007 18:26

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3987

jaz  za osnovo uporabljamo ta recept

 

možnost uporabe različnega sadja je mnogo...

namesto sadja lahko uporabiš manjšo količino eurokrema,če želiš čokoladni sladoled

včasih kanem kakšno kapljico ruma,maraskina ali druge foster clarcs arome...

 

predlagam da z delom začneš takoj...zdaj...

 

 

Vesna Leben

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

18. maj 2007 19:12

Z vodo res še nisem delala, zato bom "probala". Do sedaj delam samo takšne kalorične: smetana in mleko :) Drugače sem pa mal skeptična glede na količino sladkorja. Do sedaj sem dodajala samo 10 dag sladkorja, tukaj ga je pa še enkrat več. Če ga dam manj pa verjetno ne bo nastala sirup, a ne? Bom pa res verjetno še danes poizkusila . Pol ti pa poročam... tasau

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

18. maj 2007 22:52

Pri sadnih sladoledih je zelo pomembna sladkorna stopnja.Če imate doma refraktometer ga lahko uporabiš.Najboljša stopnja je 26 ,27 procenti sladkorja(tretja skala).

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

19. maj 2007 13:34

pri čem je pomembna sladkorna stopnja? gostoto, okus... tasau

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

19. maj 2007 14:29

Da se sladoled lepo zmeša,da ni pre tekoč ali,da ni preveč zbit.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

19. maj 2007 17:10

Punce, ne ve, če ni naša Veri že rodila, ker sladoled je njena tema, ampak se neoglasi in ne oglasi...Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. maj 2007 23:20

hihi, ne mamamia, sem še tu, samo sem si natiplala še en milijon stvari na glavo predno grem rodit, pa me zdaj res čas baše:) mam sicer še dobrih 5 tednov, če bi se mala kaj zezala in ne hotela ven, pa se lahko celo na 7 zvleče. No, jaz sem ji rekla, da ji dam še 3 tedne, fant pa je obljubil, da jo bo on ven zbezal, če sama ne bo hotla, hehe;) Je prebral jernejev nasvet jade;) no, zdaj pa k sladoledu: maš navadne, torej jajčne, ki so iz jajc, mleka,smetane, sladkorja in dodatkov. POtem so razni šerbeti, ki so lahko mlečni, lahko pa je namesto mleka tudi smetana in pa sorbeti, ki so na vodni bazi. Če hočeš vodni sladoled, ki ne bo trd ko kamen, moraš dat precej več sladkorja, da znižaš temperaturo ledišča (torej bo sladoled pri isti temperaturi, recimo -18 kolikor je v zmrzovalniku) manj trdno zamrznjen kot če zamrzneš bolj voden in manj sladek sladoled. Tak je primeren samo za lučke, da jih počasi ližeš, na krožničku je to čisto pretrdo za z žličko jest. Tudi granite so vodene, razlika je le v konsistenci, saj se granite NE delajo v strojčku, ker HOČEMO velike kristale (od tod tudi ime). Torej, ja, če češ met kolikortoliko mehek sladoled na vodni bazi, moraš dodat ali veliko sladkorja, najboljše v obliki sladkornega sirupa, ker ta naredi lepšo konsistenco (ne znam lepo po slo. povedat - gostoto skup s trdnostjo, skratka), ali pa dodaš malo več nekega alkohola, saj ta tudi znižuje ledišče. V bazi je par mojih receptov za brez avtomata, za avtomat pa jih trenutno ne morem sprobavat, ker ga presneti pujsi italijanski še vedno popravljajo (to ni mišljeno kot šovinistična opazka čez italijane, nimam nič proti njim, razen tega, da mi že več kot 4 mesece popravljajo ta bogi strojček!) Če te še kaj konkretnega zanima, pa z besedo na dan;) ne obljubim, kdaj bom odg., enkrat pred porodom pa verjetno da, hehe;) Veri

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

23. maj 2007 20:16

Oh Veri hvala za izšrpen odgovor, pa še spregledala sem ga.... Sem poizkusila recept z vodo, ki ga je predlagala Ligojna. Pa mi ni bil najbolj všeč. Pride preveč sladek, pa še ni tako lepo kremen.Se bom držala receptov iz navodil za strojček. Kakšno funkcijo ima sploh jajce v sladoledu? Ker jajca kar izpuščam pri receptih, ker mi ni do surovih jajc v sladoledu. lp, tasau

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti