Pecivo z malinami
fino sladko - kislo pecivo
- 1 ura
- 5
Sestavine
5 jajc
350 g moke
200 g sladkorja
1 vanilijev sladkor
150 g masla
1 dl mleka
1 žlička pecilnega preška
250 g malin
2-3 žlice rjavega sladkorja
Postopek
1. Ločimo beljake in rumenjake. Beljake stepemo v čvrst sneg in jih damo na stran.
2. Maslo sobne temperature in oba sladkorja penasto vmešamo. Med mešanjem dodajamo en po en rumenjak, ves čas mešamo. Počasi prilivamo mrzlo mleko in mešamo, da se masa zedini. Dodamo sneg beljakov in rahlo ročno vmešamo. Potem dodamo moko s pecilnim praškom in premešamo ročno, da ni grudic.
3. Dobljeno maso stresemo v namaščen pekač (20x30 cm) in jo poravnamo. Na vrh damo maline, čez maline posujemo rjavi sladkor. Pečemo cca. 40 minut v ogreti pečici na 200 stopinjah.
Predlogi za vino
Mnenja o receptu
Smarti1, med sestavinami ni navedena količina moke.
Zvezda01, hvala za opozorilo. Moke dam 350g. Bom poslala popravek recepta.
Ne razumem zakaj mi noče objaviti celotne objave (11 vrstic), ampak samo kratek stavek ...
Sem poslala na ZS.
Tale imenitni malinov kolač sem naredila recimo temu "predpremierno", saj sem imela imela priložnost seznaniti se z avtoričinim odličnim receptom še pred objavo tule na straneh KulSlo.
Pecivo me je tako zamikalo, da sem se ga lotila kar s polnovredno pirino moko in malo pšenične bele, ker slednje pač nisem imela dovolj pri roki, ostale sestavine pa so v testo romale točno po receptu.
Pekla sem v malo manjšem pekaču (pekača z merami iz recepta žal nimam), zato so kocke mojega peciva precej višje (prilagam fotografijo 2), morda celo previsoke. Prihodnjič bom pekla v večjem pekaču (25x35 cm) in sicer iz mase in pol, takrat bo kolač verjetno optimalno visok, tako kot na avtoričinih fotografijah.
Struktura pečenega kolača oziroma testa je krasna, okus imeniten, maline pa kolač naredijo za idealno poletno sladko-kiselkasto osvežujoče konkretno sladkanje. Barve pečenega kolača so prelepe (fotka 1), za moje ljube čokoholike pa sem maline po vrhu "porisala" še z mlečno čokoladno glazuro - uporabila sem približno 20 g čokoladne kuverture z malo olja (fotka 3). Kombinacija kiselkaste maline in za ješče čokoholike je še dodatno pripomogla k temu, da smo kolač zmazali v manj časa, kolikor sem ga porabila za pripravo in peko ...
Receptu dajem čisto petico, pecivo je okusno je za 10+, vsem ljubiteljem malin ga toplo priporočam, Smarty1 pa se za tale carski recept najlepše zahvaljujem
Katrinči, tvoj komentar je kot referat.
Me zelo veseli da ste ti in tvoji jedci zadovoljno s pecivom. Hvala za lepe besede, super komentar, odlično oceno in bataljon slikic ki so na poti v galerijo.
Meni pa ni ratal, kot sem pisala na ZS. Bom mogla delat popravo, ampak mislim, da bom obrnila zaporedje vmešavanja moke in mleka ter snega, saj drugače mi bo sneg zopet upadel, kolač pa bo na koncu ponovno ves zbit :(
Z dovoljenjem MiriBin, ker ona ima trenutno ene težave z objavo komentara, objavljam njen komentar glede recepta:
Zdravo,
bom za enkrat kar takole poslala, ker lahko da kasneje ne bom utegnila.
Včeraj sem sprobala recept, vendar mi je bilo toliko moke nemogoče vmešati v biskvit, tako da sem jo zmanjšala za kakšnih 100 gramov, ker sem se bala, da mi bodo drugače nastalo krhko testo za piškote :s
Na žalost je biskvit po peki upadel skupaj (na pogled ni bil mehak, kot je tvoj, ampak vidno zbit), kljub temu da sem ga pekla skoraj eno uro (zadnjih 20 minut pokritega s folijo, drugače spodaj ne bi bil pečen. Po vrhu sem sicer potresla kombinacijo malin in ribeza, tako da utegne dodatni sok, ki je iztekel med peko, biti razlog za podaljšan čas pečenja.
Vendar pa moram reči, da je testo po vmešavanju beljakov (mrzlih) izgledalo čudno, nekako grudičasto, vmešavanje moke pa je bilo tudi zaradi tega zelo težko - sneg je v veliki večini padel skupaj (zaradi česar je bil biskvit zbit, I guess).
Pri vmešavanju masla in sladkorja sicer nisem mešala tako dolgo, da (kristalčkov) sladorja več ne bi bilo videti, in ker nisem imela vanilijevega sladkorja, sem dala za občutek vanilijeve esence, tako da zna biti tudi v tem težava.
Ne vem, masleni biskviti mi res ne gredo od rok :
lp
Kot prvo, mi je zelo hudo ker ti ni ratalo.
MiriBon, jaz bi na tvojem mestu, če bi ponovno delala, naredila kot piše v receptu.
Ker to pecivo je uspelo Katarinči in še eni članici Coolinarike.
MiriBon, jaz pri peki maslenih biskvitov vedno vzamem največja jajca, kar jih dobim - če izjemoma pečem z manjšimi, potem obvezno povečam število jajc, sicer se preveč poruši razmerje med moko in jajčno maso in potem je biskvit dejansko zbit.
Jajca vedno vzamem kakšne pol ure prej iz hladilnika, pa se beljaki vseeno imenitno stepejo sneg.
Izkušnje so me naučile, da je pri uporabi polnozrnate (integralne) bodisi pšenične ali pa pirine moke potrebno prilagoditi količino tekočih sestavin in/ali jajc. Če na to vseeno pozabim, je pecivo bolj zbito.
Sem pa že velikokrat ugotovila, da pri različno vlažni beli pšenični moki (starost, način hrambe, proizvajalec) po tehtanju dejansko dobimo volumensko različno velike kupčke moke, čeprav je njihova teža enaka. Tudi to je lahko razlog za morebitno zbitost peciva.
Prepričana sem, da ti bo prihodnjič uspelo
Forumi (vroče teme)
Kaj jutri za kosilo? | rimljanka |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Video recepti
Ameriška jabolčna pita (American apple pie )
Hačapuri - gruzijski kruh