Tzadziki ali nekaj podobnega

Zmajcica  

član od: 18.11.2006

sporočila: 36

tema odprta - 8. feb 2007 17:57 | ogledi: 5.477 | odgovori: 27

Iščem začimbo po imenu Tzadziki ali tsadziki, po naše tađiki. Naj bi bila mešanica različnih začimb, odlična kot dodatek na trdi ali poltrdi sir. Jo je morda kdo že zasledil v naši ljubi deželi, iščem jo namreč že nekaj let, bilo jo je pa možno dobiti v Nemčiji.

Zmajcica

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

8. feb 2007 18:22

To je verjetno mešanica začimb, ki se uporabi za pripravo grške jedi (predjed) tzatziki, ki se pripravi iz gostega grškega jogurta, česna in naribanih ožetih svežih kumaric ter seveda mešanice teh zaćimb. muffin

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. feb 2007 18:25

to je mešanica zelišč za grško solato. Brez potrebe iščeš narejeno, saj lahko zelišča zmešaš sama -jaz uporabim poper, sol, čebulo, česen in koper (vse zmleto, le koper rada dam svež, zelen - ali zamrznjen). Če rabiš začimbe samo za sir, poleti nareži še kak listič borage. Lisa

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

8. feb 2007 18:41

Tzaziki, še slučajno ni mešaica za grško solato....nikoli. za grško solato obstaja druga mešanica...preverjeno....ker imam vse te začimbe doma...prinešene letos iz grčije... Tudi tzaziki mešanico... Lep in prijeten dan vam želi:
escada

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. feb 2007 18:48

no ja, tzaziki je omakasta solata, ali omaka, ali kar koli. Mešanico si tudi jaz prinesem iz Grčije - in notri je v glavnem to kar sem napisala. Kot se vidi, Zmajčica namerava mešanico itak posipat na sir, tako da je moj lapsus tukaj čisto nepomemben. Se pa opravičujem za napačno rabo besede. Lisa

Zmajcica  

član od: 18.11.2006

sporočila: 36

8. feb 2007 18:49

Hvala za nasvete, kupljena mešanica je seveda bila odlična, imela je zelo specifičen okus in sir z njo je bil nekaj posebnega, dobila pa se je v nekakšni papirnati vrečici kot pri nas embalirajo domače čaje. Tole mešanico začimb za grško solato (enako imenovano) sem pa sicer že večkrat zasledila, a bom poskusila z njimi, morda bo pa res podobno tisti iz tujine. Zmajcica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

8. feb 2007 19:32

Jaz imam mešanico začimb z imenom, kot je napisala zmajčica. V eni taki prozorni vrečki iz bolj čvrstega polivinila, kupljeno na neki stojnici bog ve kje v Grčiji (sem jonamreč dobila za darilo). Potresemjo po feta siru,preden ga zalijem z olivnim oljem...Mamamia mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. feb 2007 19:41

Da še jaz stegnem jezik, ker redno hodim na žgoče grško sonce stegovat svoje krake... Tzatziki oz. izgovorjeno "caciki" ni začimba, ampak grška jogurtova omaka, kot jo je opisala muffin. Dobiš jo tudi pri nas v kebabu. V tzatziki se dodaja mešanica začimb in se imenuje pač "mešanica začimb za tzatziki". Vendar to se tam prodaja bolj za turiste in pa v trgovinah na naših tleh, da si doma pričaramo pozabljene okuse in vonje. Domačini uporabljajo večinoma vse sveže. Navada v Grčiji je, da je v grški solati navrhu kos sira feta. Nanj posujejo vse vrste začimb, za prodajo je to spet "mešanica začimb za grško solato", ki jo je zapazila tudi zmajčica - to je torej druga mešanica in ne mešanica za tzatziki. Seveda pa mešanico za tzaziki lahko porabimo tudi drugod. Joj, kako smo zdaj zakomplicirali, ampak, glavno da je dobro :) KL

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

8. feb 2007 19:45

tzatziki je definitivno omaka, kot je že napisala katka lopatka, iz jogurta. Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti