Prvega februarja ugasnimo vse luči za 5 minut

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

2. feb 2007 11:02

Če bi se uvedli drastični ukrepi ni čisto prepozno. Samo drastičnih ukrepov ne bo. Drastični ukrepi pomenijo propad vsem ljubega "zahodnega demokratičnega kapitalizma". Kapitalizem temelji na trošenju. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

2. feb 2007 11:30

tudi mi smo se ob svečkah imeli prav lepo in smo sklenili, da bomo še ponovoli. Sem pa pokukala skozi okna in smo bili v manjšini...

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

2. feb 2007 11:59

Tudi jaz sem bila z mojima malima dvema ob svečkah in sem jima brala pravljice. Tako me je zaneslo, da sem jima brala pravljice več kot pol ure in bila sta tako navdušena, da bi danes spet naredili mrk za pol ure... In pri nas sosedje tudi niso bili ravno za stvar... škoda.

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

2. feb 2007 12:37

Marjetka cvetka je napisal/a:
Saj ni nujno,da bo tako hudo,ampak lahko bi bilo in zdi se mi,da je za kakršnikoli popravni izpit že prepozno.Preveč smo jo že uničili,to našo ljubo Zemljico. Zato imejte kar mirno prižgane luči,dokler še bodo gorele.
Ravno zaradi takšnega razmišljanja smo prišli do točke, na kateri smo zdaj. Pa tistega "saj če jaz nekaj naredim, itak ne bo razlike, če drugi ne bodo" ... in potem vsak tako. Sicer pa bistvo take akcije ni v "manjši porabi elektrike za 5 minut", ampak v osveščanju ljudi, v tem, da se bo morda nekdo malo zamislil nad sabo, nad svojim načinom življenja. Meni se v tem ne zdi nič slabega. cherry

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. feb 2007 14:06

Seveda take in podobne akcije niso nič slabega, le da meni delujejo kampanjsko. Uaaa, ugasnimo luči za 5 minut, smo naredili veliko dobrega, potem pa zadovoljno dalje vse po starem. Morda bo komu dala misliti? Dvomim! Prilike za razmislek in apeli na ohranjanje narave se nam ponujajo od vsepovsod. Zato mene taka akcija ne pritegne. Pritegnejo me pa resni nasveti za neprestano ohranjanje narave, uporabni v vsakdanjem življenju. Teh se poskušam držati, kolikor mi sodoben način življenja dopušča. No, saj verjamem, da je takih večina na kulinariki. Lp Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti