Ukradene šale

neznan uporabnik
tema odprta - 16. nov 2000 13:12 | ogledi: 2.990 | odgovori: 20

Pozdrav!

Izjemno me presenečate! Žal negativno! Zelo sem se razveselil, ko sem našel link na vaše kulinarične šale, ko pa sem ugotovil, da je šest šal vzetih iz Nedeljskega Dnevnika z dne 7.11.1999 (verjetno so tudi ostale pobrane iz iste revije), ne da bi citirali vir in zahvalo, se mi zdi nedopustno od vas. Sicer ne vem, ali so šale avtorsko zaščitene, toda dobesedno prepisovanje se mi ne zdi pošteno, pa pika! Zamislite se nad svojim početjem, kajti dobil bom vtis, da prepisujete tudi recepte.

Pavel, Koper, 10.11.1999

neznan uporabnik

16. nov 2000 13:12

Zdravo Pavel! Tokrat si žal jezo usmeril na napačne. Kot lahko vidiš, smo kulinarične šale objavili 27.10.99, v Nedeljskem dnevniku pa so bile objavljene 7.11.99. Resnica je namreč ta, da so šale prepisali pri časopisu od nas in ne obratno. Poklical sem tudi odgovornega, ki je dejal, da bodo napako popravili in objavili tudi vir šal (to je KulSlo). Kot vidiš torej šal nismo prepisali, prav tako tudi receptov ne. In čeprav nisi vprašal: "Ne, tudi ocen si ne izmišljujemo sami in tudi laboratorijskih poskusov z mišmi ne delamo in tudi za poboj medvedov nismo odgovorni mi". Kdaj bodo ljudje postali bolj zaupljivi do nas? Jernej

bonanza  

član od: 11.2.2003

sporočila: 139

12. mar 2004 14:29

OK,kar se šal tiče. Kaj pa sami recepti.Sama sem malo pogledala tudi po drugih straneh in opazila recept neke Pume, ki je pritegnil mojo pozornost in glej ga zlomka, recept je bil popolnoma identičen (celo dobesedno prepisan) mojemu, ki ste ga nekaj tednov pred tem objavili na Kulinariki. Ampak, kaj čmo! LP Anita Sporočilo je spremenil(a) bonanza dne 12. mar 2004 14:30:23

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

12. mar 2004 14:47

Ja, nekatere od konkurenčnih strani, ki jih ne bom imenoval, prepisujejo recepte. Pred meseci so prepisali večje število receptov iz gob od Marinke... Predlagam, da pišete uredniku strani, da je recept vaš in naj ga odstrani. Razen če ne želite, da je objavljen tudi pri njih, kar je seveda vaša pravica. Vsekakor pa pod njem ne bi smela biti podpisana nobena "Puma", če je recept vaš! Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. mar 2004 14:49

Kaj naj rečem? Da enostavno ne razumem ljudi, ki preprosto odprejo knjigo ali kaj podobnega, prepišejo in se pri tem še podpišejo... Kaj pa tisti pravični občutek vesti? Ali so na to nekateri že pozabili? Saj sem tudi sama objavila kak recept, ki je bil zapisan v moji kuharski beležnici, pa sem ga dobila od bogsigavedi koga, stare mame, tete??? Sem pa tudi sama našla veliko receptov tu na KulSlo, ki do dobesedni, z ločili vred. Nekateri pa bomo vseeno kuhali in eksperimentirali v kuhinji in to delili z drugimi, ne?[;) lp, lidka lidka

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

14. mar 2004 16:27

A ni fino, ko imaš čas skuhaš nekaj novega, po svojem okusu skombiniraš,eksperimentiraš, postrežeš družini in potem lahko to objaviš, ker je tvoje. Tudi jaz prepišem recepte iz svoje beležnice in ti recepti so vsekakor stari, preizkušeni, avtorja ni oz. ga je že pred leti nekje pobrala moja stara mama, za njo moja mami, zdaj jaz, z veseljem ga bom posredovala mojim otrokom(če bodo samo fantje-bojo pa ženam dal) ANJA

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

15. mar 2004 13:04

alo anja! ti kar šparaj recepte za sinove, brez skrbi da fantje odlično kuhajo, če je treba. in treba je čedaje bolj, ker se modernim emancipiranim frajlam to čedalje manj da... hja, originalnost receptov... jaz z veseljem napišem popolnoma lasten recept, ki pa je v osnovi še vedno združba dveh že zapisanih receptov in ščep lastne ideje. ogromno receptov se vidi, da niso plod avtorja, pa če avtor lepo opiše s kje pa kaj... npr. Riko kakega takega objavi, in njegove Caruso kocke so po mojem mnenju odlična stvar za v bazo receptov. potem recimo, obstajata krasna recepta za skutovo-zdrobove štruklje in gobovo omako, ki mi ju je mama prijatelja napisala na listek. Ona jo je lahko direkt prepisala iz slovenske kuharice, jane ali pa kaj vem kje, star je lahko 50 let ali pa samo 5, ne vem, verjetno ne ve tudi ona. In se sekiram in ga ne objavim zaradi pravic in to... Vendar - gobovo omako vedno po malem zimproviziram in to lahko strnim v beležke pri receptu in je moj. Zdrob + jajce + skuta - tu vendar ne gre za nobeno znanost, stvar mora biti že znana (jaz ga nisem nič spremenil), kot recept v bazi bo samo koristil. Glede na to, da oba skupaj predstavljata enotno jed, je to spet originalna pogruntavščina - samo ne moja ampak njena. Vendar ona dovoli, da jaz to sporočim naprej! Za osnovne, preproste recepte, je verjetno vedno moč dokazati, da so z nekje prepisani! Sporočilo je spremenil(a) malan dne 15. mar 2004 13:08:21

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

15. mar 2004 14:41

hahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahah emancipirane frajle hahahahahhahahahahahahahahahahahhahh dobr povedano.......res jih je vedno več, sej ne rečem, da bi morale sam ženske kuhati ampak je za moje pojme res malo čudno, da moški skrbi za celo gospodinjstvo dokler si njegova izbranka nohte maže. Delo si je potrbno razdeliti, še posebej v našem času ko so ženske zelo zaposlene. Papa Natasa

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

15. mar 2004 15:00

Mah, meni pa te "emancipirane frajlice" diši na maloovaževanja....ne toliko za besedno zvezo, kolikor za natolcevanje, da se nam čedalje manj da.... Dandanes mislim, da je treba sam tiho bit, ženske smo izobražene, lahko imamo dobre službe, nosimo domov plačo, imamo otroke in gospodinjstvo....tip pa če mora en trening košarke izpustit je pa že konec sveta. Sej zato sem ga pa menjala! TanjaG.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. mar 2004 18:25

No ja čist res je da danes (nekatere) punce, da ne rečem žene, veselo in brez sramu izjavijo, da pa jedo doma samo kadrar mama ali tašča skuha, ker drugače ne jedo doma, ker ne znajo nič skuhat. In kdo je kriv? Same že ne, ker jim verjetno nikoli ni bilo treba kuhat, so jih mame crkljale, danes so pa vesele ker obstajajo razne mizice pogrni se in mikrovalovka. Ja mame morjo hčerke uvajat v kuhinjo, ne pa možje potem. Obljubim da bojo moji sinovi znali vsaj malo kuhat ANJA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. mar 2004 8:52

Je ľe res, da ľenske zelo zelo malo kuhajo. Meni se kar obrača, ko razlagajo o pogretih pasuljih iz konzerve, ali pa o zamrznjenih njokih na vse moľne načine... Jaz se pač kuhati nisem naučila od moje mame, pač pa vse sama in v svoji kuhinji. In učim se ąe vedno, ker je neusahljivo... Mene predvsem motijo recepti, ki jih nekateri dobesedno in brez sramu prepiąejo. In jih je kar nekaj, od J.Oliverja, pa iz ostalih kuharskih knjig tudi, pa verjetno je ąe kakąen, katerega knjige ąe nisem prebrala. Je pa tako, če se ti bo dalo, boą tudi skuhala, jaz nemalokrat kuham pozno v noč, ker prej ni časa... lp, lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 16. mar 2004 08:54:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti