a še komu prija surovo?

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

23. maj 2006 11:58

O poznam takšne primere. Moji domači kakor krokarji čakajo, da se umaknem od "blekov" za rezance in jih potem obrezujejo. Ni pomembno ali je suho ali še vlažno testo. Se zgodi, da je na koncu komaj kaj rezancev za v juho. Da ne omenim špagetov in ostalih testeninskih zadev. Moram kar dežurati. Da ne boste presenečeni. Imam brata, ki je surova jetra (jih kar posrka kot kakšen mehak žele), pa maso za čevapčiče ipd. Ne se čuditi, nič ni nemogoče. LP McNena

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

23. maj 2006 12:17

Joj smo cvetke...jaz samo sporočam da je z menoj ok, testo ni pustilo nobenih posledic - no še večjo željo po surovem. Babica je napadla pečene piškotke in sem jih mogla kar skrit da jih sploh lahko namažem... Samo da nisem edina, mi je že lažje, pa četudi je kaka kila več:) p, m

zelvica  

član od: 2.12.2005

sporočila: 60

23. maj 2006 12:58

Jaz sem tako srečna, če mi ostane kaj mase za muffine... Ni šans da jih dam še eno rundo pečt! Npr. testo za čokoladne muffine z višnjami... Njami njami zelvica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. maj 2006 14:42

Julya je napisal/a:
Tole je ša kar dobro, kar počnete. Moja hči in mlajši sin jesta surove tudi špagete in makarone. Prav uživata, ko jima škriplje med zobmi, mene pa srh spreletava. No, surovo testo je pa zanju itak zakon. Mene nihče ne bi prepričal, da bi jedla testo. Še, ko delam testo za palačinke, samo malček žlico z jezikom dotaknem, da vidim, če je dovolj slano. Kaj hočemo, sto ljudi, sto čudi. ))) Julija
Moj sin tudi to je, sposoben je pojesti tudi precej posušenih rezancev, ribane kaše pa, zanimivo, ne mara! Mi je pa kar odleglo, ko sem videla, da je še nekaj takih! LP cervus

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. maj 2006 16:17

No jaz tega ne maram in v družini nimamo nikogar ki bi degustiral surovo testo. Imam pa kolega ki je nor na te zadeve, najraje pa ima testo za palačinke. Kar sproti ga pije in probava in ugotavlja, da masa še ni dobra. Spije ogromno testa, mleka je vedno premalo, zmanjka ga že, on pa še nima dobre mase. Največji hec pa je, ker ima brke od testa in potem ga otroci zelo resno sprašujejo če je spet kradel maso, on pa noče in noče priznat. Za katzen ga potem pustimo hodit z beki okrog da ga vsi sprašujejo če bo pekel palačinke. lp Vesna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. maj 2006 16:34

jade

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

23. maj 2006 16:40

Tudi sama zelo rada probam še nepečen biskvit, torej stepena jajca, sladkor in vse kar paše zraven. Pri peki tako vedno na koncu poližem skledo Moja mami pa ima zelo rada surov kvas, to so doma jedli že ko je bila otrok. lp, tasyka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

23. maj 2006 17:50

Jaz sem tudi vedno jedla (in ga še) surovo testo, čeprav sem to morala delati naskrivaj, pa še vedno ga jem skrivaj. "Otrokom" (zdaj že velikim) pustim, da ga jedo, dokler ni noter moke, dam jim za "polizat" skledo od file, kreme, tisto od testa pa pomažem, ko pač ni nikogar zraven. So me pač naučili, da se surovega testa ne sme jesti in jim pač ne bom pustila nekaj, kar škoduje. Zdaj, ko vidim, da nisem edina ki to je, ne bom več zoprna. Aja, pa nikogar ne morem prepričati, da se ne sme jesti surove mase za čevapčiče. Nena

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

23. maj 2006 18:02

Anka, poizkusi stepeni rumenjak s sladkorjem vliti v kavo - suppppppppeeeer Drugače pa obožujem kvas in ker ga kupujem skoraj vsaki dan si prodajalke mislijo kako sem pridna.......... Lumpica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. maj 2006 18:48

Jaz pa ne maram surovega testa, rajši jem surovo maso za čevapčiče ali pa maso za faširano meso, ko je notri tudi žemljica. Jezus, kako je to dobro. Pa tudi otrokoma izredno ugaja.Mož pa ni opredeljen, včasih "proba", vendar ne je kot mi. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti