Posoda le creuset

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

24. maj 2006 10:03

Nola, še eno vprašanje: Zgoraj si govorila o okrušeni posodi. Včeraj sem glede na pohvale te posode res kupila njihovo žar ponev - zadnjo iz zaloge. Po bolj natančnem pregledu doma sem ugotovila, da je ponev na zunanji strani po emajlu malo popraskana, na emajlu sem našla še nekaj drugih estetskih napak npr. dva mehurčka oz. luknjici in pa grd zaključek emajla na zgornjem robu. Verjetno vse to ne vpliva na kvaliteto kuhanja, me pa glede na ceno vendarle malo moti. Kakšne so tvoje izkušnje oz. tvoje posode? Vse BP? strelka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. maj 2006 11:09

Če je posoda poškodovana bi jo jaz na tvojem mestu vrnila nazaj, ker glede na ceno bi morala biti po moje brezhibna. jade

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. maj 2006 13:27

strelka je napisal/a:
Nola, še eno vprašanje: Zgoraj si govorila o okrušeni posodi. Včeraj sem glede na pohvale te posode res kupila njihovo žar ponev - zadnjo iz zaloge. Po bolj natančnem pregledu doma sem ugotovila, da je ponev na zunanji strani po emajlu malo popraskana, na emajlu sem našla še nekaj drugih estetskih napak npr. dva mehurčka oz. luknjici in pa grd zaključek emajla na zgornjem robu. Verjetno vse to ne vpliva na kvaliteto kuhanja, me pa glede na ceno vendarle malo moti. Kakšne so tvoje izkušnje oz. tvoje posode? Vse BP? strelka
strelka, mislim, da jo moraš kar takoj vrnit. Vsaka praska je tovarniška napaka, razen, če kastrol ne vračajo naravnost iz Iraka, kot veteranske izstrelke. Ta posoda se ne popraska, zato imaš zanjo tudi doživljensko garancijo. Seveda ne svetujejo, da jo meči po kamnitih tleh, ampak meni je tudi nanje padla in ne samo nekajkrat, pa ni nič opraskana. Sploh pa, če si opazila kakršnekoli anomalije na emajlu, je to zelo narobe. Nočem biti paranoična, ampak v enem od prejšnjih postov sem že napisala, da sem nekaj podobnega (luknjice v emajlu) videla v Španiji, še ko ni bila v EU. Samo tam so jih vsaj ponujali za desetino normalne cene. Prepričana sem, da so luknjice v emajlu katastrofa - tam se bo vse nabiralo. To ni cenena posoda, mislim, da se vsak , ki se zanjo odloči, sooči ne samo s ceno, ampak predvsem s tem, da jo bo gledal celo življenje. Raje počakaj, da ti dobavijo res tapravo. nola

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. maj 2006 14:02

Nola, zdaj sem pa res žalostna Nove posode namreč do jeseni ne morem dobiti (razen če seveda sama ne plačam transporta, kar se mi pa pri tako dragi posodi res ne zdi). Praska je na zunanjem emajlu in je zelo očitno nastala naknadno, verjetno kar v trgovini pri prekladanju oz. hendlanju in tudi luknjice naj bi bile po zatrjevanju mojega kuharja zgolj estetske... Zadeve so res micene in moraš dobro pogledati, da jih opaziš, vendar sem perfekcionist po duši in se strinjam s tabo. Samo ne vem, kako naj se sedaj ločim od ponve čez poletje, ko je sezona zanjo...? Saj vem, odločitev bo morala biti moja, ampak pojamram pa lahko vseeno... strelka

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

26. maj 2006 18:42

Kje si jo pa kupila? Bi lahko izkoristila dobropis, če bi ti ga dali, in bi za ta denar kupila nekaj drugega, ponev pa bi kasneje kupila drugje? Sasenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. maj 2006 18:45

Saj te razumem, ampak,tudi če je poškodba na zunanji strani, je moralo biti tisto prekladanje zelo vehementno. In tam, kjer je poškodba, se bo umazanija nabirala, oziroma jo boš drgnila vsakič posebej proč. In če je počena z zunanje strani, kdo ve, kako bo čez pol leta z njo na znotraj. Pa tako tudi luknjice. Glej, seveda se sama odločaš, rajši malo pojamraj pa počakaj, zdaj in čez poletje itak delamo hrano bolj na hitro. Pa saj se boš do jeseni domislila ničkoliko novih jedi ! nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. maj 2006 20:29

Veš, strelka, si kupila eno posodo za zmeraj. To ni zmeraj luštno. Ker je lepo kakšen nov pisker kupit zdaj in kdaj. Ampak, če je to že tvoja kastrola, mora pa bit popolna. Ker se boš nanjo popolnoma zanesla, je kot pečica, samo brez kiksov. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 26. maj 2006 20:40:29

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

29. maj 2006 10:16

Hvala za vsa sporočila. Posoda je bila kupljena v trgovini Tisoč in en dar in kolikor mi je znano, so edini pri nas, kjer se da to posodo kupiti... Še premlevam, kaj storiti. strelka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. maj 2006 11:01

Strelka, praviš, da je bila zadnja v trgovini. Kaj pa v njihovih drugih trgovinah ali v skladišču. Zadnjič, ko sem jo jaz kupovala, se mi je najprej zdela 24 cm prevelika, čeprav sem se na koncu odločila zanjo. Prodajalka je za 22 cm klicala, sicer ne vem kam in rekla, da se jo da dobit. Poizkusi v njihovih drugih prodajalnah, potem pa zahtevaj, da jo od tam potegnejo in zamenjajo. Pri prodaji se sigurno bolj potrudijo. Zgleda, da jo res samo oni prodajajo. Kot sem že predhodno pisala, sem jo videla v Le clerku, pa ne vem, če je bila te znamke, bila pa je težka in emajlirana. Pred leti sem jo videla v Kranju v trgovini Skok, ki pa je propadla. Takrat sem gledala to težko čudo od posode temnozelene barve in si nisem nikoli mislila, da bom sama kdaj v takem piskru kuhala. Prvič ti res kar malo roke dol potegne, potem se pa navadiš. Sicer pa pri nas prodaja še ena firma podobne litiželezne posode Staub. Mogoče kdo ve, kakšna je razlika med njimi, v ceni so si kar podobni <http://www.eltus.si/modules.php?name=artikli&prik> LP

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

29. maj 2006 11:22

Lijana, brez skrbi, v vseh njihovih trgovinah smo preverili - zagotovo je bila zadnja strelka Sporočilo je spremenil(a) strelka dne 29. maj 2006 11:22:51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti