Kreuzkümmel in koriandrovo seme

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. feb 2006 18:19

Od janeževe zvezde do limonine trave sem že videla v trgovinah z zdravo prehrano, kreuzkummla pa še ne. Bom šla med tednom pogledat. Upam da ga dobim. No, za koriander sem pa zelo vesela. Tudi meni je všeč na mehiški hrani, sploh na grobo narezan. lp Vesna

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. feb 2006 18:56

Mene pa zanima, če se da pri nas kje dobiti tole http://images.google.com/images?hl=sl&q=Cymbopogon%20c To je limonska trava...Mislim, v obliki flance. Reca se spomniš debate o kumkvatu? Sem ga dobila v bližnji vrtnariji in je prav uporabna zadeva.. LP juhica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. feb 2006 19:33

Kumquat imam že 3 leta doma in prav lepo uspeva in tudi rodi. Ni tak kot v Grčiji, je pa manjši, za domačo rabo. Začimbo limonino travo imajo v obliki začimbe v trgovini za zdravo prehrano pod Maximarketom, kje bi dobila pa sadiko pa ne vem. Bom šla pa ta teden enkrat tja in se bom pozanimala. Javim. lp Vesna

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

19. feb 2006 19:38

Reca, imajo v maxiju svežo limonsko travo? Se opravičujem, ampak iz pogovora nisem razbrala ali gre za posušeno ali svežo... lp, Marija

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. feb 2006 20:06

Posušeno imajo sigurno. Za svežo ne vem, bom pa pogledala. Mislim da bom šla tja v sredo. lp Vesna

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

19. feb 2006 20:43

Super, se mi ne mudi. Če bom šla pa jaz prej tja, sporočim! lp, Marija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. feb 2006 20:50

Če najdete svežo limonino travo, mi prosim sporočite, da zatežim mojim ljubljanskim sodelavcem, da mi jo nabavijo. V MB jo imajo občasno na enem kiosku in ko jo najdem, kupim na zalogo in dam v zamrzovalnik. Ampak zaloge so mi zdaj pošlje, v Avstrijo pa tudi ne nameravam kmalu. Je bistvena razlika med sušeno, ki se vedno kje najde, pa vloženo (ta je že malo boljša od sušene) in svežo - ta je neprekosljiva. Mamamia mamamia

rega  

član od: 21.6.2005

sporočila: 20

20. feb 2006 7:28

Zeleni koriander! ni se potrenbno truditi s sejanjem ali saditvijo semen za zeleni koriander. Pri Semenarni Ljubljana-Kalia center se dobijo med dišavnicami tudi sadikice koriandra, ki ga lahko posadite na vrt ali v malo večjo posodo - lonček. Zraste kar veliko - za naše razumevanje je zelena rastlina podobna - mislim liste "velikemu! peteršilju listi zgledajo kot bolj velik petešilj., pa hitro zraste v višino cca. 40 cm in potem kar hitro tudi požene cvete. Jaz sem uporabljala zelene lsite, nekaj sem tudi dala v zamrzovalno skrinjo enako sesekljano kot zelen peteršilj. Pa lepo uživajte! rega

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. feb 2006 7:40

Sadike koriandra dobiš tudi v Mercatorjevi seriji Zdravo življenje, ampak zdaj ni sezona, pa koriander ni tako aromatičen. Pa praktično v vsaki malce boljši vrtnariji. Jaz prisegam na vrtnarijo Strgar v Črnučah. Se pa da dobiti zdaj posušen zeleni del koriandra. Kar se pa limonine trave tiče, posušeno imajo tudi v Sparu na eksotičnih policah. Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2006 17:44

Danes sem imela športni dan. Sadike limonine trave imajo (tako so mi zagotovili) v vrtnarstvu Strgar - Črnuče. Upam da sem kaj pomagala. Sicer pa prej potelefonirajte. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti