Alkoholizem

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

16. jan 2006 22:13

To ti izpade kot "deset božjih zapovedi" Pozdravček!

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. jan 2006 22:33

Alkohol lahko povzroča različne bolezni. Alkoholizem je bolj "socialna" bolezen (s tem ne mislim, da ni huda) in to so meje različne. Kar se tiče poškodbe jeter oz. ciroze, pa ima medicina točno določeno mejo: do 20 g čistega alkohola za ženske in 40 g (cca. 3 dl vina) za moške dnevno. Kar je več, pride po 5 letih do ciroze, t.j. nepopravljive okvare jeter. . Ja, včasih so naše družabne meje kar previsoke.. JasnaV

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

17. jan 2006 2:48

sara je napisal/a:
Drage dame! Jaz stojim za sleherno besedico gospoda, ki vodi tale forum! Ne preveča zavijat z očmi!! http://med.over.net/phorum/list.php?f=160 Pa srečno! veverica
Sara, pa povej s čim se strinjaš. Na hitro sem prebrala prvih 10 vprašanj in odgovorov.Praktično odgovorov na konkretna, izpovedujoča vprašanja niti ne daje, le reklamira svojo dejavnost in knjige ter arogantno obdeluje vsakogar s ponižujočimi izrazi. Na tak način tudi posredno negira vse svoje stanovske kolege. Če bom spremenila svoje mnenje, ko bom prebrala še nekaj zadev iz foruma dr. Ruglja, se javim. Nelly

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. jan 2006 10:22

Se 100% strinjam z Nelly. je za žejo, ne pivo. lp Julija

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

17. jan 2006 22:58

Pozdravljeni! Naj še jaz povem svoje mnenje: Tudi pri nas v širši družini je bil prisoten alkohol. Bolj natančno imeli smo alkoholika, ki sicer ni bil nasilen, je bilo pa zelo neprijetno za vso njegovo družino, ko je prišel domov pijan, pa kri povsod,... Vsi člani so mu po malem pomagali, čeprav noboden ni bil navdušen nad njim oz. ga imel rad!Pa je le oče, mož,... Ko je bilo že dokaj kritično se je odpravil na zdravljenje, nekaj časa je bilo ok, potem pa spet isto. v drugo je le uspelo. Spet so zaživeli kot prava družina, hodili na obvezne nedeljske izlete,... Potem pa kot da vsega ne bi bilo dovolj je zbolel (rak). Sedaj je večinoma v bolnici, med vikendom doma. Domači mu pomagajo, ampak se vsi skupaj zavedajo, zakaj je tako in kakšna je prihodnost. Se mi pa zdi, da tukaj igrajo pomembno vlogo partnerji, ki si največkrat zatiskajo oči, se ne pogovarjajo. Vsa pri nas je bilo tako. Doma so imeli še manjše podjetje, in njegova žena je bila vedno tam, delala. Ni bilo časa za dopust, niti za izlet. Sedaj, pa je!! Bolje pozno kot nikoli. Tako, napisala sem moje mnenje. Mogoče bo kdo rekel: smrklja kaj pa ve, vsak ima pač svoje mnenje!! Upam, da bo tista družina, mamamia, rešila problem, in našla čas za skupne trenutke. Vse dobro in lp tamara tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti