Katero torto izbrati?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

19. sep 2005 17:35

Naredi čokoladno torto z jagodami, pa bosta oba zadovoljna. Čokolada se pripravi kot mousse au chocolat, torej čokladna pena, noter pa so jagode in s temi je torta tudi okrašena. Testa pa je komaj za vzorec. Mamamia mamamia

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

20. sep 2005 22:12

Tjas... kaj ces...od kar so na primorskem odprli tisti viadukt, je burja dobila malo zaleta, bog ve, kaj vam bo prineslo iz nasega - štajerskega konca?! Lp veverica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. sep 2005 22:22

Heh, heh... prav imaš veverica! Kaj bo šele, ko bodo še čez Rebrnice v Vipavsko dolino potegnili avtocesto, takrat Ljubljane ne bo več mogoče povezovati z meglo, bo brilo in vleklo kar celo leto tjas

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

21. sep 2005 0:06

Ljubi moji..........toliko dobrih idej, da ne vem za katero varianto naj se odločim...........še razmišljam....jagode in čokolada...........mamamia..........a je recept v bazi? cukrček

matejčica  

član od: 24.8.2005

sporočila: 42

21. sep 2005 7:14

Jaz ti pa priporočam torto knjiga, kjer je ena stran čokoladna druga pa sadna! Pri nas smo imeli tako nedavno nazaj in so bili vsi zadovoljni! Odločitev pa je seveda samo tvoja. Pa super zabavo vam želim! matejčica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

21. sep 2005 12:21

Cukrček, recepta ni v bazi, ti ga pa lahko pošljem, je iz ene specialne knjige o tortah. Pri nas doma je namreč navada, da slavljenec pokaže v knjigi, katero torto bi rad, jaz pa potem pečem. Ti pošljem popoldne, ko bom doma, ok, pa se potem odloči med vsemi predlogi. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

21. sep 2005 17:22

Evo recepta za čokoladno-jagodno torto. Potrebuješ: - za tortno podlago: 150 g naribanih orehov (ali lešnikov ali mandljev) 10 beljakov 300 g sladkorja 3/4 čajne žličke cimeta - za čokoladno peno: 450 g rahlo grenke temne kuverture (dobiš v vsaki trgovini, v Franciji pa še posebej...) dve celi jajci dva rumenjaka 600 ml sladke smetane - za okraševanje in filo: 500 g jagod čokoladne ostružke Za testo najprej v pečici na pekaču opečeš naribane orehe, da lepo porjavijo. Beljake in polovico sladkorja z mešalcem stepi v kremast sneg. Naribane orehe, preostali sladkor in cimet vmešaj v beljake z leseno kuhalnico ali žlico - mešaj rahlo, obenem pa pazi, da vse skupaj res doboro razmešaš v beljakovo maso. Maso razdeli na tri dele, dva naj bosta malo večja, in na papirju za peko oblikuj podlage, dve s premerom 28 in eno s 24 cm. Vse tri daj istočasno v pečico, ogreto na 130 stopinj celzija. Ko daš vanjo podlage, pusti vrata pečice priprta tako, da vstaviš kuhalnico, in pečico izklopi, podlage pa pusti v njej čez noč, da se sušijo. Za čokoladni mousse najprej razlomi kuverturo in jo raztopi v vodni kopeli (v večjo posodo daj vročo vodo, vanjo položiš manjšo osodo, v kateri so koščki kuverture). Jajca in rumenjka stepaš v primerni posodi nad vodno kopeljo. Ko je masa penasta, je nekaj žlic zamešaš v stopljeno čokolado, potem pa z metlico vmešaš še preostalo jajčno maso. Jagode opereš,osmim ali dvetim pustiš zelene peclje z lističi in jih daš na stran. Preostale dobro posuši in jih prereži na polovice, če so večje pa na četrtine. sestavljanje torte: Na eno od dveh širših podlag nadevaj približno tretjino čokoladne mase in vanjo vtisni polovico jagod. Pokrij z drugo večjo podlago, premaži z malo kreme in ponovno dodaj jagode, maso potem pokrij z manjšo podlago in jo, tako kot obod torte,premaži s kremo. Ta naj ima kpolasto obliko, zato je trtja podlaga tudi nekoliko ožja od preostalih dveh. Vsaj tri ure pusti torto na hladnem, lahko pa tudi čez noč. Okrasiš jo z na pol prerezanimi jagodami, ki jih položiš na zunanji rob torte s prerezano polovico navzgor. Jagode lahko položiš tudi na kupčke smetane. Po robu pladnja, na katerem je torta, potresi čokoladne ostružke (dobiš že kupljene), ni pa nujno. Krema za to torto ni gladko razmazana, pač pa tako, kot bi jo nanašala z lopatico Če hočeš lahko torto pripraviš tudi iz treh enako velikih podlog in v tortnem modlu, v tem primeru pač nima kupolaste oblike. To je to. Če mi pošljše še svoj celoten e-naslov, ti preko zasebne ošte pošljem še fotografijo torte. Pozdrav, Mamamia mamamia

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

21. sep 2005 21:53

mamamia ta torta pa je zelo mamljiva. Škoda da je sezona jagod že mimo Zanima me iz katere knjige črpaš recepte za torte? Sama sem do zdaj poskusila kar nekaj in uspela mi je edino torta vredna greha-čokoladna in sadna (sicer malo preveč namočena) iz baze. A je ta knjiga tudi za začetnike

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

22. sep 2005 8:42

Nič hudega, da je sezona jagod mimo, mirno jo lahko pripraviš tudi z bananami (smo že testirali in se je lepo obneslo). Knjiga, iz katere je ta čokoladno-jagodna torta, je nemška in za začetnike morda malo zahtevna. Ampak na začetku knnjige so vsi postopki lepo razloženi (od priprav več vrst tortnih osnov - dunajske, klasične biskvitne, iz baiser mase itd), tako da po moje tudi začetnik ne bi imel težav. Če hočeš ti lahko poskeniram nekaj fotografij in receptov, samo povej, ali naj bodo torte sadne, punč, bolj na bazi čokolade, šampanjske itd. Imam dve knjigi samo o tortah - ena je o prazničnih tortah, nemška (Festags torten), ena pa je avtorsko delo nekega avstrijskega slaščičarja. Ideje črpam tudi iz Velike knjige o peki, običajno bolj iščem recepte za testo, potem pa skombiniram s kakšno kremo. Je pa na kulinariki nekaj fenomenalnih receptov za torte, dopopolnosti recepta manjkajo le fotografije. AMpak tudi teh je vedno več, tako da si bomo vse te dobrote, ki jih forumoci nalagajo v bazo, lahko v v vedno večji meri tudi ogledali. Mamamia mamamia

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

25. sep 2005 11:42

Mamamia, tale čokoladno-jagodna reč mora biti res mega. Samo nekaj, ne vidim, kam gre 6 dl sladke smetane. Je samo za okrasitev od zunaj ali gre mogoče stepena v kremo oz. mousse? LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti