Ponovno sladoled- borovničev

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 5. jul 2005 19:23 | ogledi: 3.150 | odgovori: 3

Mene pa zanima, ali res nima kdo ( razen Ligonje) kakšnega recepta za borovničev sladoled. Sama se spomnim, da smo, ko sem bila majhna delali ta sladoled iz kisle smetane....

Prosim, če ima kdo ta recept, naj mi ga pove.

Najlepša hvala

LP

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

29. jul 2005 17:50

Malo pozno, pa vendar: odličen sladoled dobiš, če zmiksaš v multipraktiku 1 kg sadja (v mojem primeru bodo to breskve) s sladkorjem (količina po želji), posebej stepeš 4 male sladke smetane in vmešaš sadje. V posodice in zamrzovalnik. Mislim, da bi po tem receptu šlo tudi z borovnicami ali katerim koli drugim sadjem. Dobrodošlo v teh vročih dneh! Dober tek! Dusanka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. jul 2005 18:30

Zmiksala sem že navadni jogurt s sadjem in dala zmrzniti in tudi samo ohlajeno je bilo dobro, saj nisem ljubitelj sladke smetane. Mislim tudi, da je jogurt manj kaloričen od sladke smetane. LP riba-ribica

3nity  

član od: 27.6.2005

sporočila: 20

1. avg 2005 8:45

Jaz sem borovničev sladoled delala (ravno včeraj) takole: 1 skodelica borovnic 1 skodelica sladkorja 1 skodelica kisle smetane. Dodala sem tudi stepeno sladko smetano. In tudi sladkorja je bilo manj. Prijateljica (ki mi je dala recept) mi je rekla, da lahko daš tudi kakšno drugo sadje, ...ki ga zmiksaš. LP, Meta 3nity

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti