Vegetarjanska kuhinja - knjiga

spodletela  

član od: 27.1.2002

sporočila: 3

tema odprta - 7. apr 2005 14:06 | ogledi: 2.976 | odgovori: 3

Iščem knjigo z vegetarjanskimi recepti samo ne z eksotičnimi sestavinami za katere moram obresti celo ljubljano da jih naberem (ne zastopim zakaj avtorji mislijo da mora biti vegetarjanska prehrana eksotična : @). Kakšen nasvet?

Spod Letela

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

7. apr 2005 14:59

Draga Spodletela! Rarvno pravi čas sprašuješ po knjigi o veget. jedeh. Trenutno imam iz knjižnice sposojeno knjigo Felicite Kalinšek z naslovom Slovenske vegetarijanske jedi ali kako kuhati brez mesa. Navdušena sem, videla sem jo tudi na stojnici s knjigami v Mercatorju v Mariboru, cena je pod 3000 SIT, kar se mi zdi še nekako sprejemljivo. Knjiga je uporabna in ne kakšna slikanica z neko čudno eksotiko. Priporočam! Pozdrav! riba-ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. apr 2005 15:47

vegetarjanskemu je pogosto dodana eksotična hrana zato, da ni preveč enolična hrana pozimi, ko imaš na voljo le nekaj sveže zelenjave (repa, korenje, zelje,...), ostalo je pa pozimi eksotika. Sicer se večin astvari dobi že v hipermarketih, ostalo se da pa super zimprovizirat in priredit:) Veri

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

7. apr 2005 16:25

Navdušena sem nad knjigo Sodobna vegetarijanska kuhinja, ki jo je izdala Mladinska knjiga (je sicer angleškega izvora). Vsebuje uvodni predstavitveni del o posameznih sestavinah in krasne recepte z natančno opisanim potekom priprave, vključno s fotografijami. Knjiga je precej obsežna, A4 formata, in temu primerno ne najcenejša (stane skoraj 12 tisočakov). Res pa je, da se igra tudi z nekaterimi eksotičnimi sestavinami, predvsem začimbami, ki pa jih vsaj v Ljubljani ni več problem dobiti (ob obisku tržnice še hop v Kalčka, pa je).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti