Torta - grad

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 17. mar 2005 10:49 | ogledi: 3.506 | odgovori: 7

V soboto praznujemo šesti rojstni dan, pa si je sine zaželel torto v podobi gradu in to 3D, se pravi ne narisano. Približno jo že imam v glavi, pa bi vseeno rada še kakšno vašo idejo - kako oblikovati grajsko poslopje, stolpe, obzidje, dvižni most... kaj uporabiti za "zidake", in drugo okrasitev, morda iz česa oblikovati grajski top...

Hvala za vsako idejo

Irena

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. mar 2005 11:32

Stolpe speči v pekaču za srnin hrbet - je ravno prave oblike - in potem po dva skup zlepi, da dobiš valj, če nimaš kake prav valjaste posode - lahko pa bi spekla kar v kaki kovinski cevi, ki jo znotraj oblečeš s pekijem, sicer je neboš nikoli dobila ven... Obzidje je kar iz plošč - če se ti zdi, da biskvit ne bo dovolj trden, pa uporabi testo za medenjake ali kako podobno bolj trdno testo. Tudi barva medenjakov bi bila prava za opeke. Sicer so gradovi navdno naredjeni iz kamna, zato bi rabila sivo barvo - v sladkorni led (mleti sladkor, lžlička limoninega soka in beljak po potrebi) zamešaj malo črne jedilne barve ali aktivnega oglja. Za dvižni most bi jaz dala kar tablico čokolade, je prave barve in prave strukture, sploh če vzameš tako, ki ima samo rebra, ne pa koščkov. Za samo poslopje bi jaz naredila biskvit, ker toliko medenega testa ne boste mogli pojest! Lahko narediš za spremembo korenčkovega - včeraj sem ga delala, za hec, ker je fant dobil službo, pa sem mu naredila torto:) Korenje sem ostrgala, narezala na koščke, dolge 1-2 cm in jih dala v shaker, dodala sem še cca 2 dl vode, da je lažje zmiksal, potem sem stvar precedila, ker je bil moj osnovni namen naredit korenčkov sok. Dobila sem sok, najlepše oranžne barve, samo dodat mu moraš še pomarančen, lahko tudi še limonin sok in žličko medu, če hočeš, da je dober! No, korenčkovo pulpo, ki je ostala pa sem dala v biskvit - delala sem sadno torto po svojem receptu: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4498 Ti za grad daj vsaj dvojno količino. Top, hmm, to je težje, jaz bi ga kar izrezala iz biskvita ali pa nabrizgala iz paljenega testa in potem oblila s čokolado... Lahko ga pa narediš tudi iz marcipana ali ticine mase (ampak v zadnjem primeru torta ne bo tako dobra). Če sem še kaj pozabila ali če te še kaj zanima, pa povej. Aja, rešetke na dnu grajskih ječ lahko narediš iz vafljev kot je prekmurka naredila gola za "fuzbalplac" - genialna ideja, res! Lahko pa jih narediš iz karamele, ki jo vliješ na peki papir v obliki rešetke in obliješ s čokolado (za temne rešetke) ali s sladkornim ledom (za bele). Pa na kakega duhca ne pozabi - lahko je iz marcipana ali iz testa, oblit s sladkornim ledom in z dvema čokoladnima picicama bo super! Veri

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. mar 2005 11:42

Isto željo je te dni izrazila tudi naša ŽIVA za svoj peti rojstni dan v juniju , ne vem kaj imajo to zdaj za fore ti petletniki in šestletniki da hočejo torto v pbliki gradu -danes bom malo premišljevala kako bi naj ta grad izgledal in se slišive. SONČEN POZDRAV Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. mar 2005 11:47

Za valjasto obliko lahko spečeš rolado -več jutri . Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. mar 2005 11:55

Vaši malčki imajo te želje verjetno zaradi Gospodarja prstanov in Harrya Potterja:) pa te teme so vedno priljubljene pri malih otrocih, skoraj vse pravljice vključujejo grad... Drugo leto jim pred rosjtnim dnevom berite kaj drugega, kar je lažje naredit, recimo Janko in Metka:) Rolada je super ideja, samo trdna mora bit, saj jo postaviš pokonci. Za vrhove stolpov pa so korneti super. Nanj lahko narišeta okno in vanjo nalepita princesko zlatlasko s kitami do tal... Samo potem bosta pa hotela še princa na belem konju zraven in že vidim, da si bosta glavo razbijali, kako zdaj naredit to mrcino:) veliko zabave! jaz že zdaj treniram moje/o možganske/o celice/o, da se bom vedela kako lotit zadeve, ko pridejo navihančki:) Ampak če bojo po meni, me bojo sigurno presenetili s kako jako čudno in neizvedljivo željo - recimo torto iz Štoparskega vodnika po glaksiji - superintiligentni odtenek modre barve:) Veri

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

17. mar 2005 12:48

Samo da se vam ne bo zgodilo tako kot meni: ko je bila moja hči še majhna, si je zaželela torto v obliki Janko in Metka hiške. Vzela sem si dopust in cel dan pacala to torto, lepila streho nanjo, jo krasila z bomboni, čokoladkami, itd... Notranjost torte je bila sama po sebi odlična, a kaj ko so potem otroci z nje pojedli samo okraske, ostalo pa pustili..... Sweetie

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. mar 2005 14:18

sweetie, drugič torto nareži na koščke in naj vsak dobi en kos pa bo:) Sicer so pa še odrasli tu in ti se je verjetno niso branili, če je bila dobra:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti