Kefirko

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

tema odprta - 8. sep 2018 23:40 | ogledi: 2.600 | odgovori: 4

Živjo, da takoj povem, da ne delam reklame! Forum spremljam že dolgo časa ampak nisem prav aktivna pri pisanju.. No zanima me pa sledeče....zelo rada pijem kefir, do sedaj sem vedno kupovala Krepki kefir ali pa od Vindije in sta mi oba zelo dobra. Sama se izdelave kefirja še nisem lotila ampak me čedalje bolj mika. Zanima me, če je že kdo poizkusil set za izdelavo kefirja Kefirko? Namreč odločam se za ta set, ker se mi zdi priprava zelo preprosta ampak nisem še nikjer zasledila, da bi kdo uporabljal ta produkt. Zelo hvaležna vam bom za vaša mnenja!

Izdelek se lahko kupi na strani www.kefirko.com  

C'est la vie :)

Temo je spremenil(a) štimka dne 8. sep 2018 23:43

 

Temo je spremenil(a) štimka dne 8. sep 2018 23:44

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

9. sep 2018 20:42

Štimka, kompleta ne poznam. Ko sem delala kefir doma (spet ga bom), sem imela preprosto kozarec, vanj sem dala v mrežici, v kakršni kupiš pakiran česen (po 3 ali 4 glavice), zaprto kefirjevo gobico (na vsaki strani sem z nitjo zavezala mrežico. Kozarec sem pokrila. Ko je bil kefir narejen, sem potegnila mrežico ven, dala v nov kozarec, zalila s svežim mlekom,......

Vsake toliko sem celo mrežico splaknila pod nežnim curkom vode.

Brez težav in stroškov, zelo učinkovito.

rimljanka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

10. sep 2018 15:16

Omenjenega kompleta ne poznam. Že 4 leta delam kefir doma po skoraj istem postopku, kot ga zgoraj opisuje rimljanka, le da jaz kefirjevo kulturo "ulovim" v majhno cedilo, ko ga precejam. Ko grem na dopust do enega tedna, kefirjevo kulturo zalijem z mlekom, zaprem in pustim v hladilniku. Letos sem prvič kulturo shranil v zmrzovalniku (3 tedne), jo po dopustu odtajal in zalil z mlekom. Bilo je potrebno malo dlje časa, da se aktivira, a je preživela.

Miroslav Vulović

štimka  

član od: 25.10.2015

sporočila: 24

29. sep 2018 22:51

Rimljanka in sarabande najprej se vama zahvaljujem za vajin odgovor. Sem dobila kefirjeve gobice in sem preizkusila vajin način tako, da sedaj uživamo v domačem kefirju! Hvala vama za temeljit nasvet

 

C'est la vie :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti