Nešplje

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

3. nov 2007 12:43

Ja tisti! Vanili res ni niti mimo tega sadeža peljal, bolj bi rekla, da kakšna jabolka..... so pa fenomenalni! titta=

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

3. nov 2007 13:18

Oliva, v Beli krajini, če je lega primerna, bi kaki skoraj moral uspevati (najbrž ne enako dobro kot na Primeorkem, ampak vseeno, je pa res skoraj brez bolezni). Jaz bi posadila še kakšno kutino, višnjo. Kaj pa grmi? Rdeči, beli, črni ribez, josta, aronija? Pa maline, robide,....... No, uspevali bi tudi kiviji, navadni in bavarski, pa še marsikaj. Kaj pa marelice? rimljanka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. nov 2007 13:39

Rimljanka ali misliš, da bi v naših rovtah rastla murva? jade

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

3. nov 2007 13:58

Rimljanka, vse grme poznam, aronijo sem videla v Avstriji na Štajerskem, kjer imajo plantaže in delajo iz nje čuda stvari - same dobre. Lepo prosim, kaj je josta? LP! ovčka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

3. nov 2007 14:43

josta www.vrtnarstvo-breskvar.si/Josta.h Kaki v Beli krajini uspeva na dobrih legah. Na prisojnih bopočjih, kjer so vinogradi in uspevajo tudi fige bi zagotovo rasel tudi kaki. Kar tako v ravnini pa ljudje z njim nimajo najboljših izkušenj. LP magnolija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

3. nov 2007 16:31

Josta je križanec med kosmuljo in ribezom, plodovi po velikosti nekje vmes, grm je relatvno velik, nima trnov.

   

Ja, seveda se pozabila smokvo in murvo, da bo izbira večja.

Jade, Poskusiti ni greh. Obstajajo pa različnih barv, saj veš, ne?  A jo boš imela za svoiloprejke gojit al za jest?

     

Če jih boš iskala po vrtnarijah in drevesnicah: Morus rubra je rdečkasta (prva slika)

                                                             Morus nigra je črna (druga slika)

                                                             Morus alba je bela (tretja slika).

No, na domu moje mame sta včasih rastli dve, ostanek časov, ko so gojili sviloprejke, lepo sta uspevali, ni sicer visoka nadmorska višina, a je celina. Torej - poskusi, verjetno prostor ni problem, kane?

rimljanka

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

3. nov 2007 17:09

daga

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

3. nov 2007 17:11

daga

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

3. nov 2007 17:22

Končno mi je uspelo poslati sliki naše japonske nešplje, seveda je to naredil moj vnuk, upam pa, da se bom tudi sama kmalu naučila. Mi jo gojimo kot drevo, je zelo lepe oblike in vedno zelena. Mislim, da bi v kakšni zavetni legi rastla tudi v notranjosti. Mogoče pa bi jo gojili kar v loncu? Meni je zelo všeč, tako drevo kot cvet in še posebno sadež. Ko bodo sadeži zreli, če bo kdo hotel, bom lahko poslala koščice, da boste poskusili, če vam bo uspelo. Lepo jesensko nedeljo želim vsem! daga

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

4. nov 2007 21:26

Rimljanka, hvala za nasvete. Zares bom poskusila s kakijem, upam, da do sadike ne bo težko priti. Kutina mi razen vonja ni všeč - premalo uporabna. Višnjo sem itak imela namen posadit, marelice pa preveč ne uspevajo. Kap jih ima tako rada. Kar pa se tiče grmov, to pa pozneje, zaenkrat samo drevesa. O ja, ribezi, justa - to je zelo dobro, ni pa mi všeč murva. Kaj je to aronija, za kaj se uporablja - nimam pojma. Hvala še enkrat in lep pozdrav oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti