Torte in matematika

tema je zaklenjena

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

13. nov 2009 8:52

No, teta torta, tudi sama sem prišla na nekakšno takšno računico. :) Moycaa

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. nov 2009 9:05

rimljanka je napisal/a:

In drugi brez potreb prilivate olje na ogenj..... Pa ne recite, da ne, saj koristnih nasvetov niste dale (no, saj bi lahko napisala tudi v dvojini).

Ne razumem zakaj se Vendelino vednoooooooooooo zagovarja, karkoli napiše, včeraj je tudi nekaj napisala, ( roko na srce Rimljanaka, če bi tisto jaz napisala, ali kdo drug, ohoho, kako bi jih slišala/e v živo), mislila sem pripomniti, pa nisem, ker bi sicer nekateri rekli, da komaj čakam, da koga napadem. Se strinjam  s Simono, eni si vsega dovolijo, eni vsega smejo, eni pa ne smemo, ni pošteno in ni prav!

Kaj je Vendelina več kot mi?

Anamarija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. nov 2009 9:15

Pravijo, da se za dobrimi konji prah dviguje. Kaže, da tudi za kobilami.

ežoj

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

13. nov 2009 9:57

anamarija1 je napisal/a:

rimljanka je napisal/a:

In drugi brez potreb prilivate olje na ogenj..... Pa ne recite, da ne, saj koristnih nasvetov niste dale (no, saj bi lahko napisala tudi v dvojini).

Ne razumem zakaj se Vendelino vednoooooooooooo zagovarja, karkoli napiše, včeraj je tudi nekaj napisala, ( roko na srce Rimljanaka, če bi tisto jaz napisala, ali kdo drug, ohoho, kako bi jih slišala/e v živo), mislila sem pripomniti, pa nisem, ker bi sicer nekateri rekli, da komaj čakam, da koga napadem. Se strinjam  s Simono, eni si vsega dovolijo, eni vsega smejo, eni pa ne smemo, ni pošteno in ni prav!

Kaj je Vendelina več kot mi?

Anamarija [srecen]
anamarija me je spodbudila, da napišem še sama kar mi že nekaj časa leži na duši, ko berem forum na kulinariki: le zakaj je vedno enim in istim dovoljeno, da smetijo teme z svojimi veleumnimi prispevki (ki so izven konteksta teme) in jih pri tem podpirajo celo moderatorji. Če je članica napisala kako se izračuna razmerje surovin je to to in nič drugega - kako se to ne splača, naj gre v slaščičarno. V takih primerih se pričakuje en ali dva odgovora z izračunom in ne 4 strani, ki mimogrede jemljejo prostor na serverju, ki ga je vedno premalo. Opažam (tudi po pogovoru z nekaterimi članicami kulinarike, ki smo bile na enem tečaju), da nekatere članice vse manj pišejo na forum, ker se bojijo napada nekaterih velecenjenih članov s Kulinarike, ki pa predstavljajo manj kot 10% vseh članov Kulinarike a so glavni tudi s pomočjo moderatorjev. http://tajda.moj-album.com/album/10410677/?os=

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

13. nov 2009 10:09

Ha, ha . Ne morem si predstavljati, kao bi izgledali kuharski forumi če ne bi bilo Vendeline in podobnih "provokatorjev", velik dolgcajt. Saj v resnici sploh nimajo namena provocirati ampak vi vzamete kot provokacijo. Zakaj le? Druge pa se obnašate kot užaljeni otročički,: zakj on sme, jaz pa ne? OMG. Punce danes je petek, 13. Lp

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. nov 2009 10:14

iri je napisal/a:
Ha, ha . Ne morem si predstavljati, kao bi izgledali kuharski forumi če ne bi bilo Vendeline in podobnih "provokatorjev", velik dolgcajt. Saj v resnici sploh nimajo namena provocirati ampak vi vzamete kot provokacijo. Zakaj le? Druge pa se obnašate kot užaljeni otročički,: zakj on sme, jaz pa ne? OMG. Punce danes je petek, 13. Lp

 

Še dobro, da ni veliko takih sem gor kot ti odrasla....

Anamarija

neznan uporabnik

13. nov 2009 10:14

Človek lahko zlije ene par cistern olja nekam, kjer ni ognja, pa ne bo gorelo (pustimo izliv v podtalnico..).. mene bolj zanima, kdo ogenj zakuri, da sploh lahko situacija laufa? Kar se pa Vendeline jr.(in za vedno bo junior?) tiče, je pa tako: pa dejte no že enkrat pustit to ubogo žensko, naj si vsaj z nečim zapolni svoj čas in naj soli pamet vsenaokrog, je težko, če si obremenjen s svojo pomembnostjo. Toliko pa nekateri že razumemo, kajne? Pa če že glih analiziramo vzdevke.. Vendelina jr.? Lepo te prosim! JAPAJA! japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2009 10:19

ežoj je napisal/a:

Pravijo, da se za dobrimi konji prah dviguje. Kaže, da tudi za kobilami.

ežoj
Hja, bo treba dodati še kakšno omelce za prah, ni kaj. Drugače pa, drage moje, če me ne bi bilo, bi se me morale izmisliti. Ker zdaj imate en virtualni kanal, kamor lahko mečete vse svoje frustracije whatsoever, ki jih drugače ne morete ali pa nočete razrešiti, ker tako hudičevo paše biti malo mila jera, a ne. In tako paše biti ena uboga revica, ki je po lastni nepreverjeni izjavi malo depriviligirana kjerkoli in kadarkoli. In ki jo je treba razumeti oziroma imeti v mislih, da ima eno maso žalosti zadaj. Ker za take je potrebno imeti poseben program. Izsiljevanje s sočtujem. Kako dolgočasno. Kaj da sem jaz več kot ostale? Pa daj no mir, anamarija in tvoji cmeravi izpadi, pa saj nisi od včeraj. Če do sedaj nisi ugotovila, koliko si okej, potem ti pa res en ljubi bog pomagaj. Če se ne znaš ceniti, potem tega ne transferiraj v to, kdo je "več od tebe". Ker ni nobeden več. Če se pa ti počutiš "manj", potem to popravi, ampak z obilnimi cmeravimi izpadi po forumu tega ne boš. In o brezimnih, ki da se ne upajo oglašati na forumih. Pa o skrivanju za brezimne, ki se ne upajo oglašati (joj, to je pa res blazno pogumno, ni kaj). Pa dajte no. Pa vedno je nekdo drug kriv, če Pepca Širhakel in Janez Novak (razen Pepce in Janeza, onadva s tem nimata nič, da se razumemo) nista prepričana vase in v svoje mnenje in "sta raje lepo tiho, da ne bo kdo kaj rekle". Halo? Kdor kaj reče, mora sprejeti dejstvo, da bo imel nekdo tudi drugačno mnenje. Če tega ne zmore, se naj ne oglaša. Če pa že vnaprej nekdo "ve", da bo dobil drugačno mnenje, potem naj pa razmisli, kakšno to mnenje sploh je. Ker sesuvanje svojega mnenja vnaprej - to si počnete sami, tega vam nihče na forumu ne dela. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 13.nov 2009 10:20

neznan uporabnik

13. nov 2009 10:35

Za manjše torte vzamem posodo Eterna, za večje torte vzamem posodo Eterna, če lepo namastiš in posuješ z moko, drobtinami, gresom...karkoli..in potem z neostrim nožem ločiš biskvit od sten in ko obrneš kastrolo na glavo in noče ven(?), položiš gor mokro kuhinjsko krpo in po minutki ali dveh to lepo pade ven. Tisti obodi, ki se odpirajo in zapirajo, lahko včasih povzročijo trganje biskvita. In kdo pravi, da mora biti testo v modelu do vrha? V visoki kozici 10 ali več centimov prav tako spečem krasne diske, moraš pač zadevo na horuk obrniti. In če hočeš, da je lice na vrhu, obrneš še enkrat (stara fora z velikimi krožniki ali pladnji, ga položiš na biskvit, obrneš in potem je zgoraj spodaj) Jajce na pol? Šala mala. Če potrebuješ polovico celega jajca, ga rahlo sklofaš in potem daš na pol, seveda paziš, da ti prva polovica ne potegne druge polovice za sabo (vaja dela mojstra). Rumenjak na pol? Ga zmešaš in razdeliš na pol. Beljak na pol? Takisto. Ko ni bilo druge, smo pa že tudi v enem starem ekonom piskru, kateremu so odpadli roči, spekli biskvit, oblate, diske, karkoli že.. Torta za dva? Tudi torta za enega! Seveda! Lahko pa šminkiraš s škatlico iz Zvezde in se počutiš svetovljansko. Odvisno, kaj želiš sporočat svetu. In zakaj. japaja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. nov 2009 10:47

Vendelina jr. je napisal/a:
 Kaj da sem jaz več kot ostale? Pa daj no mir, anamarija in tvoji cmeravi izpadi, pa saj nisi od včeraj. Če do sedaj nisi ugotovila, koliko si okej, potem ti pa res en ljubi bog pomagaj. Če se ne znaš ceniti, potem tega ne transferiraj v to, kdo je "več od tebe". Ker ni nobeden več. Če se pa ti počutiš "manj", potem to popravi, ampak z obilnimi cmeravimi izpadi po forumu tega ne boš. 

 

Prvič, če drugi dovolijo,da jih ožališ ti kar daj, jaz ne bom ti dovolila, kaj si ti, da sodiš in oceniš druge ne da bi jih poznala? Ali ti je zdaj bolj jasno?

Moraš biti zelo pomembna osebnost, da si nedotakljiva....jaz pa mislim , da se te bojijo.... jaz pa ne draga moja,jaz se nobenega ne bojim!

Šeenkrat ponovim, da se mi ne zdi pošteno to, da je tebi vse dopuščeno, čeprav tu gor kot mi je znano veljajo neka pravila, ali pa naj bi veljala razen za tebe, očitno, da se pred tvojimi komentarji miži in to ni prav, ker pravila veljajo za vse enako brez izjem, če se jih mi držimo, zakaji se jih tudi ti ne držiš.

Glej nimam nič proti, tebi ampak me ne bo noben prepričal,da si ti prijazna, kar nisi in kar je najhujše ponižuješ vse po vrsti, dej malo se zamisli punca.

Ne si msliti, da sem ti fovš, ker ti nimam za kaj biti, nobenemu nisem fovš, ker jaz sem itak unikat!

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti