Bugenvilija

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

11. jul 2010 17:34

Razmnožila sem z olesenelim vršičkom.Omočila sem v hormonski prah za rast in nato v šotno tableto. Lonček sem pokrila z polivinilasto vrečko.Vogalček na vrečki sem odrezala,da ima rastlinica zrak in da se zemlja ne izsuši.Lansko leto sem poskusila pozno v jeseni in sem imela na okenski polici na toplem.Letos bom v avgustu.Kara,kakšno barvo imaš?Jaz imam vijolično.Rastlinico,ki bo ostala zunaj,bom zaščitila.Zunaj že 2 leti prezimujem banano,ki je posajena v vrtu in je zelo lepa.Res sadežev ni,ima pa lepe okrasne liste.Ali ima kdo izkušnje s planiko Matterhorn? Lep pozdrav medenko

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

12. jul 2010 8:37

Imam močno lila barvo ali pa vijolično. Takšno kot jih najdeš na otokih. Je precej močna in razraščena rastlina in ker ima bodice je z njo velik križ pri prenosu v topli prostor čez zimo. Zima jo zelo oslabi in ppotrebuje zelo dolgo za novi zagon spomladi. Bom poskusila tvoj nasvet. Tudi sama imam bananovec, ki mi poleti zelo lepo dela. Velik je čez tri metre in ima metrske liste. Preseneča me, da ti ga uspe prezimiti. Mi smo to poskusili večkrat, pa ga vedno nese mraz. Ali si s primorskega konca? Lep dan ti želim! Kara kara

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

12. jul 2010 23:38

Sem Belokranjka.Meni je uspelo že 2 zime prezimit na vrtu.Poskusila bom tudi bugenvilijo,ki sem jo letos vzgojila,saj imam še rezervo,če mi ne uspe.Lahko noč medenko

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

13. jul 2010 12:40

Boris1, če ti no prehudo, mi prosim opiši, kako zaščitiš bananovec, da ne zmrzne? Mi smo ga ovili s koruznim ličkanjem, nato pa še s folijo, tisto, ki ima zračne mehurčke. Pa nič, zmrznila je celo korenina, oz. spomladi je bila gnila. Bananovec imam posajen v gredo in čez poletje razvije tako močan koreninski sistem, da ga ne moremo izruvati in dati v posodo in na toplo. Upam, da ti bo uspelo z bugenvilejo, jaz si ne upam niti poskusiti, ker se preveč bojim zanjo. Vem pa, da jo posmodi že najmanjši mraz. kara

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

14. jul 2010 0:14

Kara,bom napisala,je še čas.Lep pozdrav medenko

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

12. sep 2010 22:14

Pozdravljeni Moja banana ima cvet in razvijajo se male bananice.Seveda ne bodo dozorele,ker nimajo pogojev za to.Je pa zelo zanimivo v živo opazovat.Preden bo začelo zmrzovat,bom rastlino odrezala v višini približno1,2m.Okrog dam 4kole,da držijo krpe ali vrečevino ali kaj podobnega.Tu notri nagazim slamo in še ovijem s kopreno ali polivinil,ki je za zaščito rastlin,da ne premoči.Spomladi,ko se malo ogreje,to zaščito odstranim.Ko je čas lepo iz sredine poganjajo list za listom.Želim vam uspešno prezimovanje.Lep pozdrav medenko

1amunda  

član od: 7.3.2011

sporočila: 2

9. mar 2011 19:59

Zdravo sem nova na forumu sem andreja ,nekje na forumu sem zasledila da ima nekdo na rezervi bugenvilijo jo zelo obužujem vendar ne morem je nikjer dobiti telo bi bila hvaležna če bi mi jo kdo odstopil vsaj eno vejico pošlje mi jo lahko na naslov. Andreja Munda Trnovci 18 2258.sv.Tomaž že v naprej se vam najlepše zahvaljujem andreja andreja munda

1amunda  

član od: 7.3.2011

sporočila: 2

9. mar 2011 20:21

vprašala bi vas še nekaj imam 2majhni vejici bugenvilije ki pa sta zelo majhni in vprašanje je če mi bosta ostali vprašala bi ali ju naj posadim ali še pustim v vodi prosim vas za nasvet bojim se da mi nebi uspeli ker še nimam izkušen z njimi hvala za odgovor in lp že vnaprej andreja Andreja Munda 1amunda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecanjica1998
Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti