Ugoden nakup šolskih potrebščin

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

29. jun 2009 5:26

pri nas so letos že občutno zmanjšali obseg delovnih zvezkov. tako potrebujejo v 9. razredu samo 3. klavdija

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. jun 2009 6:13

elaphus je napisal/a:

anitram1 je napisal/a:
ja delovni zvezki so res dragi, na koncu leta pa nekateri skoraj nepopisani... anitram1

Delovni zvezki v osnovni šoli niso več obvezni. Če so nepopisani oz. zelo malo rešeni, na roditeljskem sestanku vprašajte, zakaj jih morate drago plačevati, če jih pri pouku ne uporabljajo.

lp

cervus [kaca]
tole nisem vedela,me pa zanima,kje o tem lahko več preberem ker za 5 razred imamo Dz več kot za 100€, kar smo na roditeljskem sestanku sklenili se potem seveda ni upoštevalo,recimo;zelo proti smo bili proti dz za glasbo saj je imel popisanih samo nekaj strani,vendar je ravno tako na spisku za naslednje leto so pa imeli zandnjih 14 dni pouka otroci domačo nalogo ,da morajo za oceno urediti in popisati celotne dz,torej od septembra naprej,...... isto nalogo so imeli v 8razredu,... anaeva

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jun 2009 10:54

Več lahko prebereš v Pravilniku o potrjevanju učbenikov, se mi zdi.

Glede na tisto, da imajo učenci zadnjih 14 dni pouka nalogo, da popišejo delovne zvezke, bi pa rekla, da se nekateri učitelji mal izživljajo..... ali je pa treba slišati tudi učiteljsko stran - npr., da imajo to za nalogo otroci, ki med letom niso pisali v DZ.... če je res prvo, bom spet napisala, da je treba na roditeljskem zaropotat in to pošteno, če pa je res drugo, je pa treba tudi zaropotat, ampak na drugi strani.....

Uživajte v počitnicah!

LP

cervus

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. jun 2009 13:27

ma meni se nekako ne da več ropotat drži pa kar prvo moji so sicer zelo pridni v šoli,brez kakšnega zabušavanja,vendar sem se pred kakšnima dvema tednoma,kar malo za glavo držala,ko je moj osmošolec v toplicah reševal v DZ za slovenski jezik.namesto da bi užival na toboganih in ostalih ropotijah,... Sprašujem pa se,koliko morajo urediti šele tisti otroci,ki so po uspehu slabši,mogoče bolj počasni ali nevestni nalog,.... hvala,bom pogledala tisti pravilnik,.... anaeva

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

29. jun 2009 14:37

andrejka je napisal/a:
Letos imata moja četrtošolec in devetošolka nakupljeno že vse. Odločili smo se za DZS prav zaradi popusta in še posebej zaradi obročnega odplačevanja. Oba sta bila navdušena nad motivi zvezkov, ki jih ponujajo. Ker letos ne bo nakupa šolskih torb, športne opreme in peresnic, sem jima dovolila, da si izbereta tudi dražje zvezke.
Za mene to, da plačam prvi obrok junija, drugega julija, tretjega pa avgusta, ko dobim naročeno ni obročno plačevanje, temveč je to PREDPLAČILO. Ker nisem pripravljena "kreditirat" raznih dzs-jev, mk-jev, ipd. šolske potrebščine nabavim konec avgusta. K

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. jun 2009 15:56

Madona sem smotana, sej moji otroci imajo Faber castell barvice, ne vem od kje mi je tisti shiller padel na pamet.Ja tele faber castell barvice so enkratne, zdržale so celo šolsko leto, pa jih moja punči ni glih preveč čuvala. Kar jih je porabila sem ji dokupila po komadih. Šiliejo se izredno lepo, ne lomijo se in lepo barvajo.

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 29. 2009 16:02

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

29. jun 2009 16:30

Še enih super barvic za majhne in velike sem se pomnila : Crayola! Vse - flomastri, suhe barvice, krede in voščenke so se zelo obnesle pri nas doma. Barve so močne, žive, konice ravno prav trde, pa še luštne potiske imajo nekatere na lesenem delu (pri suhih barvicah). Moja hči je komplet takih barvic dobila, ko je bila stara eno leto in kjub redni uporabi so nekatere ostale v uporabo še meni (pa je od tega že 12 let!).

Mojca

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

29. jun 2009 19:36

danes sem šla v kupit (samo)delovne zvezke za našega devetošolca, od sedmih sem dobila le štiri, ostalo jim je že zmanjkalo. Ja o ceni pa, dala sem skoraj 70€(s popustom), se pa sprašujem kako si lahko šolo sploh lahko "privoščijo" družine z več otroki??!! Pa tisti brez službe?? In kje so še zvezki in ostale drobnarije,torba bo še dobra, pa , da ne govorim, da jih je treba še (v) kaj oblečt. Živelo brezplačno šolanje! anitram1

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

29. jun 2009 23:19

MamaF - Faber Castell ima celo 3 linije : 1. rdeča za šolarje in otroke 2. modra za zahtevnejše- tukaj imajo tudi mehke in oljne pastele... 3. za najzahtevnejše - to dobiš le v specializiranih trgovinah Jaz osebno sem sprobala samo rdečo linijo, pa sem mi že ta zdi nadpovprečna , iz zelene linije pa sem poskusila svinčnike različnih trdot. LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/ Sporočilo je spremenil(a) LENČA dne 29. 2009 23:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti