Vneta ritka

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

20. apr 2009 6:21

mojima dvema otrokoma je vedno kadar sta imela vneto ritko, najbolj pomagalo hrastovo lubje. Dobi se v lekarni. Kakšni 2-3 žlice tega lubja skuhaš v prib. litru vode. Naliješ v banico ali manjšo plastično posodo in daš otroka noter sedet za nekaj časa. Nato mu rahlo popivnaš kožo, da jo osušiš in namažeš s kremo, za mene najboljša krema za ritko, ki jo izdeluje lekarna. Pri nas je to zanesljivo pomagalo! Lp. baška

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

20. apr 2009 9:39

Najprej hvala vsem za nasvete, Alcika sem dobila v lekarni po nasvetu farmacevtke praškasto pasto, bom poskusila s tem in pa seveda hrastovo lubje-kopel, javim rezultate. Upam da bodo čim prej. Lep dan vam želim in lepo se imejte. ČRNICA

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

20. apr 2009 9:47

Pri taki težavi preverjeno pomaga kopel iz hrastovega lubja.Mlado hrastovo lubje odluščimo narežemo na drobno in si gaosušimo,ker ga tako lahko hranimo dalj časa.

Vzamemo morda 1 žlico lubja in ga 10 minut kuhamo v pol litra vode.dobimo močno obarvao (črno tekočino) iz tega čaja in dodatka tople vode naredi sedečo kopel.V primerno posodo "Lavor",kamor se lahko bolnik usede in je kakih 10 minut.Tako kopel naredite vsaj enkrat dnevno.Uspeh bo kmalu!

Ostanite zdravi!

receptor

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

20. apr 2009 13:44

Jaz osebno za take in podobne probleme prisegam na Mazilo za rane Gorenjskih lekarn (je malo drugačno kot napr. Mazilo za rane Ljubljanskih lekarn, ki je bolj podobno Praški pasti). Veliko uspeha! karlinka

ČRNICA  

član od: 9.7.2008

sporočila: 85

4. maj 2009 20:49

Tako drage moje, moram se vam zahvalit iz dna srcaNaš Matic je okreval, resnično je pomagalo hrastovo lubje, sem mu naredila kopel vsake 3 dni, pa praška pasta je naredila svoje , nič več krvi. Super, rita je zaceljena. uf, je bila že kriza , ko je bilo treba na veliko potrebo. Je zadrževal do zadnjega, včasih je bilo že prepozno, ali pa se je ubožček ves tresel od strahu., ko je bilo potrebno kakat. Sedaj pa lahko rečem da smo zmagali , mislim da je že cel teden normalno stanje. HVALA še enkrat za nasvete, zlate ste Črnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti